Chcieliśmy to jakoś skomentować, ale opadły nam ręce
Uszczelnienie systemu ubezpieczeń społecznych, do czego szczególnie może przyczynić się oskładkowanie wszelkiej działalności zarobkowej, proporcjonalnie do osiąganych przychodów, jest rozwiązaniem od lat proponowanym przez NSZZ „Solidarność”. Dlatego, taką propozycję zmian w systemie emerytalnym związek przyjmuje z satysfakcją – czytamy w opinii Solidarności do projektu Przeglądu systemu emerytalnego, przekazanej ministrowi rodziny.
13 grudnia Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i NSZZ „Solidarność” Region Rzeszowski zapraszają na obchody 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Odbędą się one w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei 7). Początek od godz. 15.00.
Już jutro, w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w 1981 roku, Parlament Europejski debatować będzie o stanie praworządności w Polsce. Zdaniem wielu publicystów to prowokacja, a polscy europosłowie nie powinni w niej wziąć udziału.
W kontekście warszawskiej afery reprywatyzacyjnej i perspektywy powołania komisji badającej nieprawidłowości w tym procesie wojewoda małopolski Jerzy Pilch poinformował, że w ostatnim czasie do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego napływały także od mieszkańców Krakowa sygnały o nieprawidłowościach przy zwrocie kamienic dawnym właścicielom. Wojewoda Małopolski w tych dniach rozpoczął weryfikację tych sygnałów w ramach swoich kompetencji w zakresie mienia Skarbu Państwa.
W związku z 60 rocznicą rewolucji i walki o wolność na Węgrzech w 1956 r. prof. Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa i Victor Orbán, premier Republiki Węgier odsłonili w Krakowie przy ul. Sławkowskiej, tablicę upamiętniającą pomoc krakowian dla węgierskiej rewolucji w 1956 roku.
W sobotę wieczorem na stadionie Vodafone Arena w Stambule doszło do zamachu, w wyniku którego zginęły 44 osoby, a 155 zostało rannych. 36 spośród zabitych to policjanci. Do przygotowania zamachu przyznała się organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Grupa poinformowała też, że w ataku zginęło dwóch jej bojowników.
„Światło Wolności” w oknach oraz imprezy kulturalne w całym kraju upamiętnią 35 rocznicę stanu wojennego. W Radomiu to także rocznica strajku studentów i pracowników naukowych Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Jeden z najdłuższych protestów w PRL upamiętnił koncert, zatytułowany „13 grudnia 1981 roku w dniu stanu wojennego”.
"Kobiety opozycji, szczególnie ostatnio, wydają się skuteczne. Chociaż… Kiedy patrzę na kobiety służące partii PiS, to odechciewa mi się wszelkiej do kobiet miłości..." - powiedziała Krystyna Janda w wywiadzie udzielonym portalowi Onet Kultura.
Spółka telekomunikacyjna Inea, która w sposób niezgodny z prawem podniosła opłaty swym klientom, będzie musiała je zwrócić. Aktualni odbiorcy mają miesiąc na zgłoszenie się do operatora po nienależnie pobrane opłaty, natomiast byli abonenci – trzy miesiące. Sprawdź, czy nie jesteś jednym z nich.
W czasie stanu wojennego i całej dekady lat 80. zginęło około stu osób. Niestety, wiele z nich to do dzisiaj ofiary „pobicia przez nieznanych sprawców” lub przypadki „śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach”.
Z głębi piekła do przedsionka raju – tak najkrócej można określić postawę warszawskiej Legii w wyczekiwanej od dwudziestu lat fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nie spodziewano się zarówno początkowych upokorzeń, jak i końcowego sukcesu, za jaki trzeba uznać awans do 1/16 Ligi Europejskiej.
Konstytucja dla biznesu czyli nowe prawo przedsiębiorców oraz dialog społeczny w tym zakresie to jeden z tematów, o którym rozmawiały związki zawodowe, pracodawcy i strona rządowa na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego 8 grudnia. Rozmawiano także o propozycji powołania rzecznika przedsiębiorców, co w ocenie Solidarności jest całkowicie nieuzasadnione i narusza istotę działania RDS.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą, wspólnie z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem i Danielą Schadt wysłuchali w Berlinie koncertu zamykającego obchody jubileuszu 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
Poseł Tomasz Cimoszewicz, znany głownie z tego, że ma znanego ojca, wysunął śmiałą tezę, biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie sondaże. Na swoim Twitterze zapowiedział, że "(...) po PiS-ie zostanie tylko wielki kac społeczny. Zmieciemy ich". Internauci się ubawili...
"Drodzy koledzy z Gazety Wyborczej! Czy dojdzie do tego, że zostaną u was do pisania już tylko uczniowie?" - napisał na Twitterze redaktor naczelny "Forbes", Michał Broniatowski. W ten sposób Broniatowski odniósł się do kolejnych zwolnień w "Gazecie Wyborczej".
Były minister spraw zagranicznych pozwał Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź dotyczącą "zdrady dyplomatycznej", w związku z katastrofą smoleńską.
Podczas gdy prezydent Duda odbywa oficjalną wizytę w Berlinie, by upamiętnić obchody jubileuszu 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, KOD-ziarze nie śpią. Postanowili zaprotestować pod berlińskim ratuszem... z kukłą prezydenta.
- Ponieważ Agora cały czas stosuje tę praktykę podczas zwalniania pracowników, przypominamy: jeśli wezwano Cię do kadr, żeby zapytać czy jesteś w związku - chodzi o zwolnienie Cię z pracy. Jest tylko jeden jedyny powód, dla którego oni o to pytają. Następny papier, jaki Ci podsuną po odpowiedzi przeczącej, to wypowiedzenie - pisze na swoim profilu FB NSZZ "S" Agora SA i Inforadio sp zoo
Uważanemu za obrońcę ubeckich emerytur i stanu wojennego Adamowi Mazgule puszczają nerwy. Na Twitterze wdał się w potyczki słowne z generałem Stanisławem Koziejem, który napisał: "Panie Pułkowniku, zdejm pan mundur do cho...ry na tym zdjęciu! Żołnierz w mundurze nie politykuje!". Jak odpowiedział?..