Wydarzenia we Francji skomentował w mediach społecznościowych Krzysztof Wyszkowski.
Paryż, Rouen, Tuluza, Bordeaux... W tym tygodniu protesty francuskiej klasy średniej ogarnęły już praktycznie cały kraj. Na filmach widać, że niektóre akcje policyjne są bardzo brutalne.
Jak widać poniżej, po ostatniej akcji środowisk lewicowo-liberalnych ws. odstrzału dzików w Polsce media tychże środowisk nie są zbyt chętne, by informować czytelników o reakcji Komisji Europejskiej w tej sprawie.
O godzinie 16.00 odbył się dziś w Bazylice św. Brygidy Świąteczno-Noworoczny Koncert Kolęd, tradycyjnie już objęty patronatem Metropolity Gdańskiego oraz NSZZ Solidarność. W tym roku można było posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu PECTUS. Na wydarzeniu obecny był Przewodniczący Piotr Duda.
"Niewiele w Piśmie Świętym napisano o Świętej Rodzinie. Ten niedostatek wypełniają w jakieś mierze kolędy, tworzone przez wyobraźnię ludzką. Kolędy były śpiewane w polskich rodzinach od zawsze. Można powiedzieć, że Polskie rodziny były silne kolędą. Kolęda ma też swój wymiar patriotyczny" – mówił przed koncertem zespołu Pectus proboszcz parafii Świętej Brygidy w Gdańsku ks. Ludwik Kowalski. Patronami koncertu kolęd był Metropolita Gdański i NSZZ Solidarność.
Jutro 13 stycznia, druga niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
Dziennikarka KAI Alina Petrowa zadała dość frapujące pytanie...
SW Research dla serwisu rp.pl przeprowadziła sondaż dotyczący poparcia finansowania lekcji religii z budżetu państwa.
Wojciech Wybranowski skomentował wysoko notowany w sondażach polityczny podmiot Roberta Biedronia.
Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował o wynikach I etapu kampanii rekrutacyjnej do wojska.
Spectator Index porównał interesującą kwestię dotyczącą szefów różnych państw świata, na tym tle widać dość silną różnicę tendencji dzietności w zależności nie tylko od części świata, ale także innych czynników. Zobaczmy, jak to wygląda...
Jak podaje TVP, za rządów PO-PSL, zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Piotr D., był współpracownikiem ministra administracji i cyfryzacji.
4 stycznia br. zmarł młody Tim, zwany przed niemiecką prasę "Oldenburg Baby", ze względu na nazwę miejscowości, w której przyszedł na świat. Tim był ofiarą późnej aborcji, urodził się żywy i przez 9 godzin walczył o życie odłożony przez służbę medyczną, by umarł. Po tym czasie zlitowała się nad nim jedna z pielęgniarek. Dziecko zyskało dom i rodziców zastępczych, jednak cierpiało na liczne powikłania po aborcji - wadę wzroku, schorzenia płuc i autyzm. Dwadzieścia lat temu temat wypłynął z Niemczech ze względu na kontrowersyjny pozew biologicznych rodziców dziecka, którzy chcieli odszkodowania od szpitala za to, że nikt nie poinformował ich o tym, że dziecko w 25. tygodniu może przyjść na świat żywe.
Prof. Krasnodębski zwrócił uwagę na znamienny moment dla niemieckiej narracji...
Joanna Senyszyn krytykowała w sieci pomysł pensji dla Pierwszej Damy. Przy tej okazji była polityk SLD zastosowała prywatną wycieczkę wobec Agaty Kornhauser-Dudy.
Red. Piasecki nie słynący na co dzień z obrony poczynań polskiego rządu skomentował medialny szum wokół odstrzału dzików.
Szef patriotycznej marki Red Is Bad zwrócił uwagę na atak, jaki przypuściła na tzw. odzież tożsamościową amerykańska lewicowa stacja CNN.
Podczas wizyty kanclerz Merkel w Grecji prezydent Prokopis Pavlopoulos przypomniał sprawę reperacji za zniszczenia i szkody, których dokonała w Grecji III Rzesza podczas II wojny światowej.
Dziś rano doszło do eksplozji na paryskiej Rue de Trevise. Na miejscu tragedii działają odpowiednie służby.
Marcin Makowski podsumował opinie zapraszanych do TVN24 osób w związku z głośną konferencją, która w połowie lutego odbyć się w Warszawie. Tematem spotkania ma być Bliski Wschód i zagrożenia płynące z polityki irańskiej.