Magdalena Ogórek zwróciła się do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej w pewną delikatną sprawą...
Profesor nauk prawnych Wojciech Sadurski zaatakował w mediach społecznościowych dziennikarzy TVP. Odpowiedział mu redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podczas wywiadu przeprowadzonego w RMF24 podjęła wiele ważnych tematów związanych ze współpracą Polski i USA.
"Kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich". Komentarz o. Konrada Małysa OSB.
Sąd zdecydował o tym, że drugiego czytania ws. referendum dot. pozostawienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City w radzie miasta, nie będzie. Kilka miesięcy temu, władze miasta z burmistrzem Fulopem na czele postanowiły o likwidacji pomnika. Przy czym burmistrz Fulop w niewybredny sposób obrażał Marszałka polskiego Senatu Stanisława Karczewskiego. Później strona polska osiągnęła z miejscowymi władzami kompromis, w ramach którego pomnik miał zostać przeniesiony w mniej prestiżowe miejsce. Nie zgodziła się na to miejscowa Polonia.
- Oprócz powiązań z czasów szkolnych - odświeżonych później w spółkach Skarbu Państwa pod skrzydłami Macierewicza - Bartosza Kownackiego z PAX i Piaseckim, łączą też postawy geopolityczne - pisze między innymi w swojej książce Tomasz Piątek. Ten fragment bezlitośnie skomentował prof. Sławomir Cenckiewicz
Uniezależnienie się ukraińskiego prawosławia od wpływów Moskwy nie jest zaskoczeniem. Mimo, że „awantura” między Cerkwiami odbiła się szeroko w polskich mediach to zabrakło wyjaśnienia przyczyn tej zmiany. Droga do „genezy” tej sytuacji prowadzi „na Donbas”. To postawa Moskiewskiego Patriarchatu w obliczu wojny na wschodzie kraju jest przyczyną tego stanu. Ukraina stoi „w progu” wielkich zmian religijnych. Nie tylko prawosławnych. W cieniu religijnego rozbratu z Moskwą odbywa się także „cicha” katolicka rewolucja.
- Zwracam się do państwa z serdecznym apelem, byście, jeśli chodzicie do kościoła, w tę najbliższą niedzielę, przed wyborami, kiedy będziecie w kościele, żebyście nagrywali telefonami komórkowymi, co ksiądz będzie mówił z ambony, ponieważ to będzie w czasie ciszy wyborczej i agitacja wyborcza, wskazywanie kandydatów, jest po prostu przestępstwem - mówi w specjalnym apelu Przemysław Wiszniewski publicysta "Liberte". Apel skomentowali księża.
Obywatele RP za zgodą Hanny Gronkiewicz-Waltz i pomimo ciszy wyborczej, wyświetlają napis "Konstytucja" na elewacji Pałacu Kultury im. Józefa Stalina w centrum Warszawy. Sprawę na miejscu skomentował "apolityczny" sędzia mgr. Jerzy Stępień
Znana modelka Natalia Siwiec zadeklarowała, że "coraz mniej czuje się patriotką".
Dziennikarz DGP odniósł się do wyboru premiera tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, komentując jego powiązania ekonomiczne.
Dziennikarka Anne Applebaum, prywatnie żona byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, na łamach "The Washington Post" zrecenzowała film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.
Wydawnictwo Universitas przypomniało wydaną latem 1939 r. książkę Władysława Studnickiego „Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej”. Jej autor nawoływał, aby Polska ustąpiła Hitlerowi spełniając jego żądania. Władze II RP uznały, że takie treści nie mogą być propagowane w obliczu zbliżającej się wojny z Niemcami i książkę skonfiskowały.
Trybunał Sprawiedliwości UE poinformował o pozwie Węgier wobec PE.
"Suddeutsche Zeitung" opublikował tekst mający przestrzegać Niemców przed populizmem i konserwatyzmem.
Sobór Watykański II (1962-1965) wprowadził do użytku liturgicznego tzw. lekcjonarz, czyli księgę osobną od Mszału, zawierającą teksty - fragmenty Staregi i Nowego Testamentu, psalmy oraz tekst Ewangelii - na każdy dzień roku.
Europoseł Janusz Wojciechowski odniósł się do sprawy bezpieczeństwa na drodze, w kontekście interakcji między kierowcami a innymi przemieszczającymi się po ulicach miast.
Serdecznie zapraszamy na premierowy klip piosenki "Ciemnogród" w wykonaniu Karat NM.
Amerykańscy i włoscy naukowcy stwierdzili, że za naszymi uprzedzeniami stoją doświadczenia odległych przodków z czasów, kiedy ludzie musieli rywalizować, by zapewnić sobie przetrwanie. Według uczonych stanowi to już obecnie kwestię reakcji biologicznych i da się usunąć poprzez... elektrowstrząsy?
21-letnia Polka Karolina Smaga wracała z koleżanką Lindą Cariglią z imprezy, gdy usłyszały z podliskich krzaków dziwne odgłosy. Po chwili namysłu dziewczęta podjęły kroki, których nie powstydziłby się żaden heros.