Szukaj
Konto

Żurek zapowiada ekstradycję Ziobry z USA. "W poniedziałek złożymy wniosek"

Waldemar Żurek przemawia
Źródło: ms.gov.pl | Autor: ms.gov.pl | Licencja: ms.gov.pl | Waldemar Żurek
Doniesienia o pobycie Zbigniewa Ziobry w Stanach Zjednoczonych wywołały natychmiastową reakcję ministra sprawiedliwości Waldemara Żurka. Szef resortu zapowiedział, że jeśli informacje zostaną potwierdzone, już w poniedziałek złożony zostanie wniosek o ekstradycję byłego ministra sprawiedliwości.
Co musisz wiedzieć:
  • Media informują, że Ziobro przebywa w USA
  • Żurek zapowiedział możliwy wniosek o ekstradycję
  • W tle pojawiły się doniesienia o pomocy TV Republika

Media: Zbigniew Ziobro jest w Stanach Zjednoczonych

W niedzielę media poinformowały, że były minister sprawiedliwości i poseł PiS Zbigniew Ziobro przebywa obecnie w USA.

Według TVN24 polityk miał zostać zauważony w sobotę na lotnisku Newark w stanie New Jersey. Stacja opublikowała zdjęcie przesłane przez jednego z widzów.

Wcześniej o pobycie Ziobry w Stanach Zjednoczonych informowała również TV Republika. Z doniesień medialnych wynika także, że do USA miał wyjechać były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

Żurek zapowiada działania

Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Waldemar Żurek. W rozmowie z Polsat News stwierdził, że samo pojawienie się Ziobry na lotnisku w USA nie oznacza jeszcze ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Musimy czekać na potwierdzenie, czy była to podróż do USA, czy Stany Zjednoczone będą tranzytem

 - powiedział.

Żurek poinformował również, że rozmawiał już z prokuratorem krajowym.

W poniedziałek, jeśli będzie potwierdzone, że Zbigniew Ziobro jest w USA, wystąpimy o jego ekstradycję

 - zapowiedział minister sprawiedliwości.

 

Doniesienia o kulisach wyjazdu

Według ustaleń Onetu przedstawiciele polskiego rządu mają uważać, że amerykańskie władze objęły Ziobrę nieformalną ochroną. Portal zwrócił uwagę, że były minister miał wyjechać do USA mimo unieważnienia przez MSZ jego dwóch polskich paszportów. 

 

Media: Zbigniew Ziobro jest w Stanach Zjednoczonych

W niedzielę media poinformowały, że były minister sprawiedliwości i poseł PiS Zbigniew Ziobro przebywa obecnie w USA.

Według TVN24 polityk miał zostać zauważony w sobotę na lotnisku Newark w stanie New Jersey. Stacja opublikowała zdjęcie przesłane przez jednego z widzów.

Wcześniej o pobycie Ziobry w Stanach Zjednoczonych informowała również TV Republika. Z doniesień medialnych wynika także, że do USA miał wyjechać były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

Doniesienia o kulisach wyjazdu

Według ustaleń Onetu przedstawiciele polskiego rządu mają uważać, że amerykańskie władze objęły Ziobrę nieformalną ochroną. Portal zwrócił uwagę, że były minister miał wyjechać do USA mimo unieważnienia przez MSZ jego dwóch polskich paszportów.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 10.05.2026 14:01
Źródło: dorzeczy