Wszyscy na Marsz! Ulicami Warszawy przejdzie największa od lat manifestacja Solidarności z ostatniej chwili
Wszyscy na Marsz! Ulicami Warszawy przejdzie największa od lat manifestacja Solidarności

W czwartek 17 listopada o godzinie 12:00 członkowie NSZZ "Solidarność" zgromadzą się pod siedzibą Komisji Europejskiej na Marszu Godności, by zamanifestować swoje postulaty. Solidarność będzie domagać się od rządu realizacji tzw. 3xP, ale do stolicy ze swoimi postulatami przyjadą także nauczyciele, strażacy, hutnicy, funkcjonariusze służb mundurowych i przedstawiciele wielu innych zawodów.

Wiadomości
Marsz Godności. Dlatego "S" wyjdzie na ulice

Powstrzymanie wzrostu cen energii, podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych i przyjęcie ustawy dotyczącej emerytur stażowych – to trzy główne postulaty Solidarności, których realizacji związkowcy domagają się od rządzących. Efekty rozmów Solidarności z Premierem i jego ministrami okazały się dla związku niesatysfakcjonujące, dlatego „S” zamierza pójść krok dalej i 17 listopada zorganizuje w Warszawie ogólnopolską manifestację uliczną pod hasłem „Marsz Godności”.

Marsz Godności. Pobierz ulotkę i plakat manifestacji! Wiadomości
Marsz Godności. Pobierz ulotkę i plakat manifestacji!

"Mamy już gotową oficjalną ulotkę i plakat Marszu Godności. Ściągajcie, udostępniajcie, drukujcie! Widzimy się 17 listopada w Warszawie!" - informuje w mediach społecznościowych Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność". Poniżej do pobrania - Plakat, Ulotka i Trasa Marszu!

Marsz Godności. Szkoda, że rząd nie wsłuchał się w głos Solidarności Wiadomości
Marsz Godności. Szkoda, że rząd nie wsłuchał się w głos Solidarności

Zapowiedziany na 17 listopada br. Marsz Godności nie spadł z nieba. Jest on wynikiem błędów popełnionych przez rząd. Szkoda, że ten nie wsłuchał się w głos Solidarności, bo wielu z nich mógł uniknąć.

17 listopada Solidarność przynagli rząd Wiadomości
17 listopada Solidarność przynagli rząd

„Solidarność” nie chce przyglądać się kolejnym dramatom w czasie kryzysu. Dlatego przynagla rząd, by ten zaczął w końcu zabezpieczać Polaków przed trudnymi czasami. W zasięgu każdego rządu, również tego, jest stworzenie jak największej amortyzacji dla Polaków na czas kryzysu.

Protest Solidarności w Warszawie. Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności z ostatniej chwili
Protest Solidarności w Warszawie. Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S" Piotr Duda zaprezentował w mediach społecznościowych oficjalne logo Marszu Godności, który odbędzie się w czwartek 17 listopada w stolicy z inicjatywy Solidarności.

M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Solidarność od lat ostrzegała przed negatywnymi skutkami prowadzonej polityki klimatycznej i energetycznej z ostatniej chwili
M. Ossowski, red. nacz. „TS”: Solidarność od lat ostrzegała przed negatywnymi skutkami prowadzonej polityki klimatycznej i energetycznej

Rosnące w lawinowym tempie ceny energii w coraz większym stopniu uświadamiają nam potężne zagrożenie, przed jakim stanęła gospodarka.

„Marsz Godności” – dlaczego S zaprotestuje 17 listopada Wiadomości
„Marsz Godności” – dlaczego "S" zaprotestuje 17 listopada

Zdaniem KK NSZZ "Solidarność" propozycje rządu nie chronią społeczeństwa przed ubóstwem energetycznym, nie chronią firm energochłonnych przed upadłością, a w kontekście wysokiej inflacji nie gwarantują podwyżek dla szeroko rozumianej sfery finansów publicznych. Nie dają też jasnej odpowiedzi co dalej z emeryturami stażowymi. Dlatego Solidarność 17 listopada organizuje manifestację pod hasłem "Marsz Godności".

[wideo] M. Kosiński: Tusk akurat zaproszenia na manifestację Solidarności nie ma Wiadomości
[wideo] M. Kosiński: Tusk akurat zaproszenia na manifestację Solidarności nie ma

W telewizji wPolsce.pl Mateusz Kosiński, publicysta „Tygodnika Solidarność”, komentował ostatnie słowa Donalda Tuska atakujące polskich obrońców granicy z Białorusią, ale także nawiązał do zbliżającej się 17 listopada manifestacji organizowanej przez Solidarność.

Emerytury
Stażowe