Ursus to firma, która funkcjonowała przez ponad 100 lat. W tym czasie zasłynęła przede wszystkim z produkcji ciągników rolniczych. W poprzednim miesiącu media obiegła informacja o wycofaniu akcji firmy z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kłopoty polskiej legendy zaczęły się jednak dużo wcześniej.
Małgorzata Rozenek od niedawna realizuje się jako gospodyni w "Dzień dobry TVN". Na celebrytkę po każdym występie spada duża krytyka widzów. W dzisiejszej odsłonie programu z Rozenek postanowił zażartować Filip Chajzer.
Do miłowania zawsze i miłowania wszystkich zachęcił papież katolików, którzy przybyli z Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru i Arabii Saudyjskiej, a także z innych krajów Zatoki Perskiej na Mszę św. w intencji pokoju i sprawiedliwości na Stadionie Narodowym w Awali w Bahrajnie. W odprawianej w języku angielskim Eucharystii wzięło udział 30 tys. wiernych.
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w sobotę porozumienie z władzami samorządowymi Kolna (Podlaskie) o przekazaniu nieruchomości dla nowej jednostki wojskowej, która ma powstać w tym mieście. Jak zaznaczył, będzie ona wchodziła w skład nowej dywizji zmechanizowanej budowanej w woj. podlaskim.
Na początku bieżącego miesiąca Lasy Państwowe przejęły dzierżawiony przez ambasadę Rosji w Polsce ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Skubianka. Oględziny obiektu przyniosły szokujące wnioski.
W niemieckim miasteczku Noerdlingen doszło do odsłonięcia pomnika Gerda Muellera. Przy okazji oberwało się Robertowi Lewandowskiemu.
Niemieckie firmy mają kłopoty? Coraz więcej marek mających swój rodowód w Niemczech nie ukrywa, że dotykają je coraz większe problemy związane z kryzysem. Mowa tu o przedsiębiorstwach, które przetrwały wiele dekad, lecz dziś ich przyszłość wygląda fatalnie.
Izraelski dziennik "Jerusalem post" podał w sobotę, że Iran transportuje drony do Rosji czterema liniami lotniczymi i drogą morską, przez Morze Kaspijskie i innymi szlakami, na statkach należących do firm powiązanych z Korpusem Strażników Rewolucji.
Niedawne zaćmienie Słońca – w Polsce widoczne jako częściowe – było największym w tym tysiącleciu zaćmieniem naszej gwiazdy dziennej. Księżyc przesłonił Słońce nad Polską w 40 procentach. I choć zaćmień Słońca nad Wisłą oglądamy niewiele, a całkowite zdarzają się raz na grubo ponad 100 lat, przyzwyczajmy się do ich coraz częstszego widoku. Już za trzy lata będziemy mogli oglądać zaćmienia co rok lub dwa lata do końca dekady. W 2026 roku Księżyc zasłoni Słońce nad Polską prawie w 80 procentach.
"Od czasu gdy książę Harry ogłosił, że wyda swój pamiętnik książę William z nim nie rozmawia" - donosi "The Sun". Ze źródeł dochodzących z Pałacu Buckingham można usłyszeć, że na rodzinę królewską padł blady strach w związku z publikacją.
W ostatnim czasie TVN 24 wyemitował reportaż w programie "Czarno na białym". "22 dygnitarzy z PKN Orlen przekazało w 2019 r. na fundusze wyborcze dwóch PiS-owskich kandydatek do PE, Beaty Szydło i Joanny Kopcińskiej, po niemal 75 tys. zł" - twierdzili dziennikarze stacji. Teraz europoseł PiS Beata Szydło odpowiada na atakujący jej osobę materiał. Warto zaznaczyć, że PKN Orlen wezwał redakcję TVN24 do sprostowania i przeprosin.
Ogłoszona w Rosji "częściowa mobilizacja" nie przyniosła zamierzonych efektów, a rosyjska opozycja i media informują, że przygotowywana jest druga fala poboru - pisze amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
"Nieformalna grupa luźno powiązanych ze sobą hakerów - działających w darknecie - stoi za falą ataków spoofingowych na znane osoby" - podaje RMF FM. Tymczasem jak ustaliła "Rzeczpospolita" haker, który stał za akcją podszywania się pod znane osoby został już złapany.
Robert Stockinger znika z programu "Dzień dobry TVN", co obwieścił na Instagramie. Jak wyjaśnił, powodem jego nieobecności na ekranie są problemy zdrowotne.
Rosyjskie siły zbrojne mają problem z zapewnieniem przeszkolenia dla żołnierzy powołanych w ramach "częściowej mobilizacji", a regularny jesienny pobór jeszcze je spotęguje - przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.
W czasie wizyty kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Pekinie padło kilka ważnych stwierdzeń dotyczących m.in. Rosji i Tajwanu, ale naiwnością byłoby oczekiwać, że zmienią one politykę ChRL – ocenił w piątek w rozmowie z PAP dr Marcin Przychodniak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). Według niego wizyta była „politycznym błędem” Berlina, wykorzystanym przez ChRL do „promocji własnej narracji o współpracy z UE i Niemcami, na przykład na rzecz światowego pokoju”.
RMF FM informuje o tragicznym wypadku na autostradzie A4 w Małopolsce. Jak czytamy "na wysokości Tarnowa przewrócił się bus, którym jechali obywatele Ukrainy. Zginęło 12-letnie dziecko. Do szpitala trafiło 6-letnie dziecko i jego matka".
"Turcja ratyfikuje członkostwo Szwecji i Finlandii w NATO dopiero po podjęciu przez te kraje odpowiednich środków" - powiedział w piątek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podczas spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
Przed budynkiem II LO w Lublinie odbyła się pikieta fundacji "Życie i Rodzina".
Trwają konsultacje związane ze zwolnieniem z koncerny Agora 84 pracowników. Dziś odbyły się rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych, w tym z Solidarnością.