Pentagon ogłosił w piątek nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy warty 400 mln dolarów, który będzie zawierał 45 czołgów T-72 zmodernizowanych w Czechach. Dodatkowo odnowienie 45 czołgów opłaci Holandia. Będzie to pierwszy amerykański pakiet obejmujący czołgi.
"Niektóre kraje, zwłaszcza Polska, nie zrezygnowały z pomysłu wchłonięcia Ukrainy i odzyskania zagarniętych terytoriów" — powiedział Władimir Putin podczas przemówienia w Rosyjskim Towarzystwie Historycznym.
Król Karol III jest gotów pozbawić księcia Harry'ego i Meghan Markle królewskich tytułów - podaje The Mirror powołując się na eksperta bliskiego otoczeniu Pałacu Buckingham. Powodem ma być zbliżająca się premiera książki księcia Harry'ego oraz dokument o parze książęcej, który ma powstawać na łamach Netfliksa.
Skarb Państwa przekazał Muzeum Historii Polski nieruchomość o pow. 4,5 ha., na której trwa budowa muzeum. Nabycie własności nieruchomości jest jednym z etapów przygotowań Muzeum do rozpoczęcia działalności w nowopowstającym budynku na warszawskiej Cytadeli.
W nagraniu udostępnionym na Twitterze sekretarz stanu USA Anthony Blinken wymienił Polskę wśród krajów, które mają "najwięcej do zrobienia" w zakresie tzw. restytucji mienia żydowskiego.
Agnieszka Gozdyra powiadomiła na Twitterze, że znika z anteny. Czołowa dziennikarka Polsat News pojawi się jednak na wizji już 14 listopada. Podała również powód swojej nieobecności.
Tomasz Zdzikot został prezesem zarządu KGHM Polska Miedź SA. Wcześniej Zdzikot wykonywał obowiązki wiceprezesa zarządu ds. Rozwój KGHM Polska Miedź SA.
W piątkowy poranek „Dzień dobry TVN” prowadzili Filip Chajzer i Małgorzata Ohme. Na kanapie jako jeden z gości zasiadł dziennikarz (związany z TVN) Mateusz Hładki. Podczas rozmowy doszło do nieprzyjemnej sytuacji.
Platforma Obywatelska, nie chcąc stracić wiarygodności, do końca brnie w narrację być może dla niej dramatyczną w skutkach, by komisja śledcza w sprawie tzw. afery podsłuchowej powstała.
Nie żyje Maciej Kossowski. Piosenkarz od wielu lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych. W Polsce występował między innymi w zespole Czerwono-Czarni.
Likud Benjamina Netanjahu wygrał wybory parlamentarne w Izraelu i oczekuje się, że utworzy nowy rząd. W związku z wielokrotnymi atakami Izraela i środowisk żydowskich relacje pomiędzy Izraelem a Polską są bardzo skomplikowane.
Otrzymaliśmy pismo od nowego polskiego ministra do spraw Unii Europejskiej z prośbą o zaprzestanie wezwań do zapłaty kar nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości UE; przeanalizujemy je – poinformował w piątek na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.
Westerplatte jest symbolem sprawiedliwego czynu, uczciwej walki w obronie dobra aż do śmierci; dla nas wszystkich jest także symbolem wielkiego bohaterstwa - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych 10 obrońców Westerplatte.
Zaskakujące słowa prosto z sejmowej mównicy padły z ust posłanki Lewicy – Joanny Scheuring-Wielgus.
Jak donosi „The Washington Post”, Elon Musk namawiał inwestorów do zmniejszenia liczby pracowników Twittera do 75 procent. Wiele wskazuje na to, że już niebawem rozpoczną się masowe zwolnienia w firmie.
Władimir Putin ogłosił w piątek, że mieszkańcy regionu chersońskiego muszą zostać ewakuowani ze strefy działań wojennych – podała rosyjska agencja RIA Novosti.
Z jakiego powodu Dariusz Szpakowski nie będzie komentować spotkań Polaków na zbliżającym się coraz większymi krokami mundialu? Głos na ten temat zabrał Marek Szkolnikowski – dyrektor TVP Sport.
- Kard. Wyszyński to gigant, taki Clint Eastwood w purpurze - uważa Michał Kondrat, reżyser filmu „Prorok”, który 11 listopada wejdzie na ekrany kin w Polsce a kilka dni później także w Stanach Zjednoczonych. Obraz przedstawia losy Prymasa Tysiąclecia po uwolnieniu z internowania i walkę Kardynała o wolność i godność każdego człowieka.
„Nadejdzie taki dzień, gdy po raz kolejny zawitamy do gościnnego Kijowa” – pisze na Twitterze rosyjska propagandystka Margarita Simonjan.
Od lutego, kiedy Rosja w brutalny i bezwzględny sposób najechała na Ukrainę, nie ma tygodnia bez spotkania szefów rządów skandynawskich państw. Wymieniają się nie tylko wiedzą o zagrożeniach, ale przede wszystkim podpowiadają sobie, w jaki sposób bronić się przed – ich zdaniem – przygotowującą się do ataku Rosją. Norwedzy zorientowali się niedawno, że od kilku lat Rosyjska Cerkiew Prawosławna wykupowała grunty niedaleko strategicznych punktów w tym kraju.