12 sierpnia 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, która była przedmiotem inicjatywy poselskiej. Polacy muszą odzyskać zaufanie do sądów, muszą mieć gwarancje, że idą tam po sprawiedliwość, a procesy nie będą się ciągnąć latami. Podstawowym celem nowych regulacji jest zatem usprawnienie działania sądów, tak aby zaczęły działać szybko, efektywnie, a wyroki wydawane przez sędziów budziły zaufanie Polaków. - czytamy w komunikacie na stronie ministerstwa sprawiedliwości
- Są to rzeczy skandaliczne, można zadać pytanie czy jest to głupota, czy coś więcej. Myślę, że powtarzalność tych historii, sprawia, że mamy do czynienia jednak z czymś celowym, żeby hejtując polskie wartości przyciągnąć klientów, ale to chyba jest przeciwskuteczne, bo Polacy nie lubią jak się szarga polską historię - mówił Tadeusz Płużański na antenie Telewizji Republika. Odniósł się również do kwestii reparacji.
"Rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miał postąpić niemądrze. Miejmy nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę!" - takie ostrzeżenie w stronę Korei Północnej opublikował na Twitterze Donald Trump.
Londyńska policja zatrzymała poszukiwanego od kilku dni joggera. W maju mężczyzna wepchnął pod koła nadjeżdżającego autobusu mijaną kobietę, wykorzystując do tego pęd swojego biegu. Oburzeni mieszkańcy i media żyły tym zdarzeniem, bo w tym tygodniu opublikowano nagranie miejskiego monitoringu, żeby zidentyfikować sprawcę.
Polskie uczelnie są dziś atrakcyjnym miejscem do studiowania dla cudzoziemców, ale wciąż brakuje na nich zagranicznych naukowców – podkreśla minister nauki Jarosław Gowin. Resort nauki i szkolnictwa wyższego chce to zmienić, uruchamiając od 1 października Narodową Agencję Wymiany. Instytucja ta ma również zachęcić do powrotu na krajowe uniwersytety i politechniki polskich uczonych, którzy po wejściu Polski do UE wyjechali na Zachód. Barierą były dotąd nie tylko pieniądze, ale i system nominacji.
Nazista Adolf Butenandt, który podpisał się pod przysięgą wiernosci Adolfowi Hitlerowi i należal do NSDAP przestał być patronem gdańskiego tramwaju. Rzeczniczka GAiT Alicja Mongird w rozmowie z TVP tłumaczyła, że wpisanie go do listy patronów wynikało z niewiedzy o nazistowskim życiorysie Butenandta.
Poruszająca historia z małopolskich Dominikowic. 25-letnia Ewa Przybyło oddała życie za swe dziecko. Była chora na raka, ale zrezygnowała z radioterapii. Wszystko po to, aby mógł się urodzić jej synek.
25 października przed komisją ds. Amber Gold stawią się Michał Majewski oraz Sylwester Latkowski. Obaj świadkowie to dziennikarze związani z tygodnikiem „Wprost”, w którym pojawiło się kilka publikacji dotyczących spółki prowadzonej przez Marcina P.
Jak donosi dziennik "Fakt", podwyżka dla Nowaka wyszła na jaw po opublikowaniu przez dziennikarza Siergieja Malnewa pisma ukraińskiego ministra infrastruktury Wołodymyra Omelana.
"Dowiedziałem się, że mamy w Polsce dwóch ambasadorów RFN. Tego oficjalnego, który urzęduje w Warszawie, a także lidera Platformy Obywatelskiej" – powiedział Adam Andruszkiewicz na antenie TVP Info. Polityk ugrupowania Kukiz'15 twierdzi, że Schetyna nie staje w obronie interesów RP, a „oficjalnie broni państwa niemieckiego na terenie Polski”.
Każda miesięcznica gromadzi tłumy ludzi. Przeciwników marszu tym razem wyraźnie ubyło.
11 sierpnia 1937 roku za zgodą Józefa Stalina, szef NKWD Nikołaj Jeżow uruchomił falę represji prowadzącą do ludobójstwa. Życie straciły dziesiątki tysięcy Polaków, zamieszkujących teren ówczesnego Związku Sowieckiego.
W konkursie dla średnich miast jest zarezerwowane 400 mln zł na dofinansowanie projektów przedsiębiorców. Wszystkie instrumenty w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) dla miast o średniej wielkości opiewają na kwotę ponad 2,5 mld zł.
W północno-wschodniej części Austrii, w garnizonie Horn doszło do tragedii. 19-letni rekrut zmarł po marszu, który odbywał się w upale sięgającym 36 stopni Celsjusza. Młody mężczyzna odbywał obowiązkową w Austrii 6-miesięczną służbę wojskową.
"Dobrze chociaż, że z tego, co głosił Andrzej Lepper, sporo zostało w głowach Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi. Cieszę się, że PiS kontynuuje to, co Andrzej zaczął" - powiedziała Renata Beger w wywiadzie dla tygodnika "Plus Minus".
W przyszłym roku w Polsce po raz pierwszy odbędzie się finał konkursu na najpiękniejszego geja Europy. Impreza odbywa się od 12 lat a jej finały odbywały w stolicach wielu państw europejskich, m.in Oslo, Rzymie, Sztokholmie i Budapeszcie. "Mr Gay Europe to budowanie sieci i nowego pokolenia gejów" - mówią organizatorzy.
11 sierpnia 1892 roku w Błoniu niedaleko Kutna przyszedł na świat Władysław Anders, uczestnik I i II wojny światowej, powstania wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej, generał i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych.
Cztery osoby aresztowane, odzyskany różnego rodzaju sprzęt AGD, RTV i wiele innych rzeczy, o łącznej wartości ponad dwóch milionów złotych, to efekt pracy policjantów z gorzowskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z I KP w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Szczecinie. Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępcza trudniącą się włamaniami do tirów na terenie Niemiec. Z ustaleń śledczych wynika, że skradziony towar miał być sprzedany w Polsce.
Przewodniczący rady fundacji „Otwarty Dialog” Bartosz Kramek, wraz z żoną Ludmiłą Kozłowską, która jest prezesem fundacji, wzięli wczoraj udział w kontrmanifestacji 88. miesięcznicy smoleńskiej. Dziennikarz TVP Info przeprowadził z nimi krótki wywiad.
"Premier Beata Szydło stoi na stanowisku, że wszyscy ci, którym Polacy zaufali i powierzyli ster nad polskim sprawami, winni zapomnieć o wzajemnych animozjach, a kierować się wyłącznie odpowiedzialnością za teraźniejszość i przyszłość naszej Ojczyzny" – czytamy w specjalnym oświadczeniu KPRM dot. sporu związanego z nominacjami generalskimi. Poniżej publikujemy całość oświadczenia.