Grzegorz Schetyna, będąc gościem Roberta Mazurka w RMF FM, próbował odpowiedzieć na pytanie prowadzącego dot. sporów wewnątrz swojej partii. Nie udało się jednak bez poruszania tematu...
Nauczycielka języka polskiego mówiła, że strajkuje z powodu nowej podstawy programowej - nie odpowiadają wprowadzone lektury.
Lider Wiosny w programie "Gość Ziemca w RMF FM" uznał prawo do eutanazji za istotne. Odpowiedział mu wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
W drugie połowie 1988 roku przebywałem w USA. Grażyna i Zbigniew Farmusowie, aktywni działacze Polonii Kanadyjskiej zaprosili mnie do Toronto. W wydawanych przez nich piśmie ukazał się mój wywiad.
Najbliższa niedziela, zgodnie z ustawą, będzie dniem handlowym.
Mateusz Morawecki przemawiał podczas konwencji PiS w Poznaniu. Premier skupił się główne na tematyce nierówności prawa unijnego.
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się dziś w Poznaniu, pierwszym mówcą był prezes partii Jarosław Kaczyński.
Plakaty z Matką Bożą Częstochowską w aureoli tęczy LGBTQ+ zawisły w różnych miejscach Płocka.
Poseł Prawa i Srawiedliwości podjął w Sejmie temat próby odwołania min. Gróbarczyka. Krzysztof Zaremba przedstawił po krótce stan polskich stoczni po rządach Platformy Obywatelskiej.
Odeszła od nas Ewa Minkiewicz, córka por. Lucjana Minkiewicza, ps. „Wiktor”, wyklętego przez komunistów Żołnierza Niezłomnego. Przypominamy, czym była 6 Wileńska Brygada AK/WiN, którą dowodził, a z którą związani byli także mjr. Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszka”, a potem Władysław Łukasiuk, ps. „Młot” i kpt. Kazimierz Kamieński, ps. „Huzar”.
Lider Wiosny odniósł się do sprawy budowy Centalnego Portu Komunikacyjnego. Jego wypowiedź doczekała się dziennikarskich komentarzy.
Sylwia Spurek odniosła się do wypowiedzi Beaty Mazurek, która podczas nocnych obrad Sejmu powiedzieć miała do posłanki PO Krystyny Skowrońskiej: "Mam dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani". Zdaje się, że za tę emocjonalną i niekulturalną odzywkę - przedstawicielska partii piewców tolerancji i świeckości, życzy rzeczniczce PiS... piekła.
W sieci pojawiły się zdjęcia kobiety, której performance polega na odgrywaniu zwłok w rozmaitych miejscach na całym świecie. Sprawę skomentował ojciec Wojciech Ziółek, były prowincjał polskich jezuitów, obecnie misjonarz w Tomsku na Syberii.
Byłem przekonany, że po refleksji pracowników Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nad niewłaściwym stosunkiem do realizowanej „nowej polityki historycznej” i bardzo nierozsądnych poczynań na tym polu wiedzy historycznej, nastąpiło wyciszenie w tym zakresie. Tymczasem, 12-go kwietnia br. otrzymałem pismo MKiDN z dnia 27.03.2019 r. świadczące o dalszym uporczywym trwaniu w niewiedzy – usprawiedliwiające dyletanctwo dyrektora Muzeum Auschwitz, dr. Piotra M.A. Cywińskiego – na którego podobno nie mają żadnego wpływu - jako pracownika MKiDN, i usprawiedliwiają w sposób kompromitujący jego poczynania.
Ten i inne rysunki znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (PACE) uchwaliło kilka kontrowersyjnych rezolucji dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju, tzw. mowy nienawiści oraz mediów społecznościowych. Przyjęte rezolucje mogą doprowadzić do ograniczenia wolności słowa i debaty publicznej oraz dyskryminacji kobiet. Głosowania nad nimi zostały zignorowane przez niemal wszystkich członków polskiej delegacji w PACE.
Jarosław Jakimowicz, aktor znany z takich filmów jak "Młode wilki", "Poranek kojota" czy "Nic śmiesznego" umieścił na Facebooku grafikę z napisem "Poland not Polin". Według komentarza grafika ma być krytyką skierowaną przeciwko amerykańskiej ustawie 447.
Święty papież Jan Paweł II zapytał Francję w 1980 roku: „Co uczyniłaś ze swoim chrztem?”. Nie znam odpowiedzi. Za mały jestem. Ale jedno wiem – dziś kamienne łzy spadają na bruk Paryża. Ateista i mason prezydent Macron mówi o odbudowie katedry. Mówi. A kamienne łzy roztrzaskują się o bruk ateistycznej Francji. Młodzi Francuzi modlą się na kolanach publicznie, a przecież jest zakaz. Bo katedra runęła. Bo Francja spłonęła.
3 maja Donald Tusk na w Polsce wygłosić "ważne przemówienie" co rozpatruje się w kontekście jego "powrotu" do polskiej polityki. Jak wyglądają jego szanse w wyborach prezydenckich sprawdziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl
– Nie szukałbym łatwych nadziei dla Europy. Ona umiera od dawna, a symbolem jej problemów nie jest płonąca katedra, a fakt, że Europejczycy nie chcą mieć dzieci – zdradza na łamach najnowszego "TS" Tomasz Terlikowski, katolicki pisarz i publicysta, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim.