Ani kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, ani jego sztab nie odpowiedzieli do tej pory na pięć prostych, ale ważnych pytań, które zadaliśmy w ubiegłym tygodniu - oświadczyli we wtorek sztabowcy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.
Prezes Związku Powstańców Warszawskich i prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego napisali list protestacyjny ws. poniżania osób LGBT. Sprawą zajął się TVN24.
Portal Onet i GW poinformowały dziś, że pod budynkiem Sejmu podpalił się 48-letni mężczyzna.
Grupa polonijnych naukowców i liderów polonijnych z USA wystąpiła do elektoratu polskiego i polsko-amerykańskiego z przesłaniem o poparcie prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach. Nazywają go jedynym kandydatem, który w okresie globalnych zagrożeń może sprostać trudnym wyzwaniom.
- Jako prezydent zrezygnuję z etatu kapelana Prezydenta. Zamienię ten etat na etat pracownika socjalnego, który realnie będzie rozwiązywać problemy ludzi zgłaszających się do Prezydenta. Niech dzieje się realne dobro - ogłosił dzisiaj kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, niegdyś ewangelizator i publicysta katolicki.
Premier Morawiecki, podczas dzisiejszej konferencji rządowej, poświęcił uwagę emerytom i przedstawił postulaty tzw. Planu Dudy.
Agata Puścikowska, dziennikarka "Gościa Niedzielnego" i autorka książek, m.in. pozycji zatytułowanej "Wojenne Siostry", poinformowała w mediach społecznościowych o ciężkim przechodzeniu zakażenia koronawirusem przez całą jej rodzinę.
Rafał Trzaskowski staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta; konsekwentnie nie wypłaca lokatorom odszkodowań - powiedział we wtorek przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Wezwał też prezydenta stolicy do "opamiętania się".
Wszyscy pamiętamy wiele przedwyborczych sondaży, które później nie miały odzwierciedlenia w wyborczych wynikach. Chyba najbardziej jaskrawym przykładem były wyniki Bronisława Komorowskiego, który osiągał szczyty notowań sondażowych, by w wyborach odebrać okrutne lanie. Obecne "sensacyjne" sondaże komentuje socjolog Marcin Palade.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat KO na Prezydenta RP, powiedział dziś podczas konferencji prasowej, że jeśli wygra wybory zleci audyt bezpieczeństwa narodowego i złoży wniosek o Trybunał Stanu dla Antoniego Macierewicza, byłego szefa resortu obrony. Polityk KO chce także odbudowywać etos żołnierza.
We wtorek na konferencji prasowej kandydat KO na prezydenta zakomunikował, że jeśli wygra wybory prezydenckie, postawi Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu.
"Warszawscy funkcjonariusze CBA ujawnili zmowę przetargową przy organizowaniu przetargu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na usługi napraw gwarancyjnych sprzętu informatycznego" - podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
W amerykańskim raporcie Departamentu Stanu dotyczącym wolności religijnej na świecie, w rozdziale poświęconym Polsce eksponowane miejsce zajmuje antysemityzm.
Z najnowszego sondażu, sporządzonego przez pracownię Pollster dla Super Expressu, wynika, że w ostatnim miesiącu partia rządząca zwiększyła poarcie o 2 punkty procentowe.
Kongres Kobiet poinformował o deklaracji kandydata Lewicy Roberta Biedronia w sprawie aborcji na życzenie. Do sprawy odniósł się ks. dr Janusz Chyła.
Nie ma żadnych szans, żebym w drugiej turze wyborów poparł Rafała Trzaskowskiego; to kandydat jak najbardziej nam odległy, który jako prezydent Warszawy, prowadzi nieskuteczną politykę - powiedział we wtorek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.
Po sygnalizowanym od pewnego czasu zaostrzeniu sytuacji politycznej między Koreą Południową i Koreą Północną, dziś dojść miało do wysadzenia biura łącznikowe między oboma krajami.
Poseł KO Sławomir Nitras poinformował we wtorek, że poza nim i Cezarym Tomczykiem w sztabie wyborczym Rafała Trzaskowskiego są m.in.: Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Paweł Kowal i Marcin Kierwiński.
Wczoraj w rozmowie w radiu TOK FM prof. Magdalena Środa z Uniwersytetu Warszawskiego podjęła temat LGBT, przy tej okazji wyraziła też swoje przypuszczenia dotyczące polskiego społeczeństwa. Te opinie skomentował polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki.
Złożenie zawiadomienia nie rozstrzyga o winie i daje rzeczywistą szansę ks. bp. Edwardowi Janiakowi na przedstawienie argumentów w swojej obronie. Osądzenie sprawy jest wyłączną kompetencją Stolicy Apostolskiej – podkreślił we wtorek prymas Polski abp Wojciech Polak.