Po dzisiejszym expose premiera Mateusza Morawieckiego, na sejmowej mównicy politycy mówią o wnioskach, jakie płyną z planów nowego rządu. Z przemówieniem wystąpił także prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński
- Nie wydaje Wam się urocze, że mocno konserwatywna posłanka Anna Siarkowska realizuje właśnie liberalno-lewicowe ideały i - zamiast siedzieć w domu - na sali sejmowej łączy macierzyństwo i pracę zawodową? - pisze Dominika Wielowieyska komentując transmisję sejmowego orędzia Premiera Morawieckiego, podczas której pokazywano również poseł Annę Marię Siarkowską z dzieckiem na ramieniu.
Red. Piotr Semka odniósł się do przemówienia przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, które polityk opozycji wygłosił po dzisiejszym expose premiera Morawieckiego.
Premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé dużo uwagi skupił na ochronie rodziny i polskiej racji stanu w relacjach z Unia Europejską.
Sprawa wypadku drogowego dziennikarza Piotra Najsztuba, który potrącił na pasach 77-letnią kobietę jadąc bez prawa jazdy i przeglądu technicznego pojazdu, a następnie został przez sąd uniewinniony, odbija się nadal szerokim echem wśród opinii publicznej. Do niej nawiązał także premier podczas dzisiejszego expose.
W czwartek prezydent Duda desygnował na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego, w piątek powołał rząd. Dziś jako głowa państwa uczestniczył w posiedzeniu Sejmu, podczas którego odbyło się expose nowego premiera.
Dominika Wielowieyska z GW próbowała zakpić z łączenia macierzyństwa z pracą - w tym wypadku funkcją posła - jaką wykonuje Anna Maria Siarkowska. Dziennikarka spotkała się z szybką odpowiedzią.
Jako bardzo dobre rozstrzygnięcie ocenił orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dziś TSUE uznał, że jeśli SN uzna, że Izbie Dyscyplinarnej brak niezależności, może przestać kierować do niej sprawy dotyczące stanu spoczynku sędziów
Nie cichną komentarze po dzisiejszym orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE, który pozostawił sprawę polskiej reformy sądownictwa w kompetencjach Sądu Najwyższego. Sprawę skomentował m.in. korespondent GW i DW w Unii Europejskiej.
Dziś Premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose. Oto komentarze publicystów, polityków i internautów
W Sejmie, premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose nowego rządu. Premier zadeklarował m.in. ochronę dzieci przed ideologiami, sprzeciw wobec federalizacji UE, zmianę Konstytucji RP w kwestiach własności środków oszczędzanych na emeryturę, środkach na oświatę i służbę zdrowia, rozwoju wsi, infrastruktury. Mówił na temat NATO, polityki zagranicznej, miejsca Polski w UE i na świecie, roli państwa, historii i kultury, emigracji i turystyce. Szef rządu zwrócił się także z prośbą o zgodę.
Helen Pluckrose, James A. Lindsay i Peter Boghossian tak oto wprowadzili czytelnika do wyników swoich badań: "Na uniwersytecie coś poszło nie tak - szczególnie w niektórych dziedzinach humanistycznych. Stypendia oparte w mniejszym stopniu na znajdowaniu prawdy, a w większym na zajmowaniu się społecznymi żalami, stały się mocno ugruntowane, jeśli nie w pełni dominujące, w tych dziedzinach, a ich uczeni coraz bardziej nękają studentów, administratorów i inne działy, aby przylgnęli oni do ich światopoglądu. Ten światopogląd nie jest naukowy...".
Dziś premier nowego rządu Mateusz Morawiecki wygłasza przemówienie dotyczące planów rządzących.
Mateusz Baczyński z Onetu zwrócił się do polityków Platformy Obywatelskiej.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął decyzję dotyczącą polskiej Izby Dyscyplinarnej SN oraz KRS.
Jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, że "Słowo, tfu, »demokracja« jest dla mnie obelgą" oraz pytał czy "chcemy, żeby o losie Polski decydowała jakaś babcia spod Mławy?".
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski skomentował retorykę Fransa Timmermansa i rzecznika TSUE nt. reformy sądownictwa w Polsce.
Tomasz Lis zabrał głos ws. podwyżki akcyzy na papierosy i alkohol oraz postulowanego przez firmy energetyczne wzrostu cen prądu.
W czerwcu, sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku drogowego. Ucierpiała wtedy na pasach 77-letnia kobieta. Dziennikarz nie miał prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał kolejny, tym razem prawomocny wyrok w sprawie. Uniewinniający. Tak sprawę skomentował stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, którego przedstawiciele są wiceburmistrzami w dzielnicach Warszawy, a jedna z aktywistek ekonomistka i "naukowczyni" [wg. Wikipedii] Justyna Glusman objęła stanowisko dyrektorki koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy
W czerwcu, sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku drogowego. Ucierpiała wtedy na pasach 77-letnia kobieta. Dziennikarz nie miał prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał kolejny, tym razem prawomocny wyrok w sprawie. Uniewinniający. Tak sprawę skomentował Witold Gadowski