Europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentował wczorajsze wystąpienie sejmowe przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
Sędzia Marcin Łochowski z Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego skomentował wczorajsze orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w kontekście reakcji poszczególnych politycznych frakcji.
Aktywista i vloger Stefan Tompson odniósł się do tematu wojny kulturowej między lewicą a konserwatystami rozgrywanej na płaszczyźnie metapolitycznej.
Korespondent TVP w Berlinie odniósł się do przedstawienia sprawy orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. polskiej reformy sądownictwa przez stację TVN.
Paulina Matysiak z Partii Razem opisała jedne z pierwszych sejmowych doświadczeń.
Liczni użytkownicy zgłaszają niemożność wejścia na stronę Facebooka. Według strony Downdetektor.pl awaria dotyczy Europy środowej
- W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Komitet Obrony Demokracji organizuje we wtorek o godzinie 18 manifestację pod Sądem Okręgowym w Poznaniu. "Przyjdźcie, zaprotestujcie!" - pisała Wyborcza.pl przed południem. Sądząc z ilustracji tweeta, artykuł ilustrowany był zdjęciem tłumu na Placu Wolności w Poznaniu.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pytanie prejudycjalne dotyczące tego czy KRS gwarantuje niezależność nominacji sędziowskich oraz czy w związku z tym sędziowie powołani do Izby Dyscyplinarnej mogą być uznani za niezależnych od polityki. Trybunał wskazał, że organem właściwym do takiej oceny jest polski Sąd Najwyższy. A tak do sprawy odniósł się red. Kellermann z niemieckiego Deutschlandfunk w artykule "TSUE pozostawia Polsce decyzję"
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pytanie prejudycjalne dotyczące tego czy KRS gwarantuje niezależność nominacji sędziowskich oraz czy w związku z tym sędziowie powołani do Izby Dyscyplinarnej mogą być uznani za niezależnych od polityki. Trybunał wskazał, że organem właściwym do takiej oceny jest polski Sąd Najwyższy. Do sprawy odniosła się była dziennikarka Gazety Wyborczej, obecnie Polityki, zaangażowana w "obronę demokracji" i Kongres Kobiet, Ewa Siedlecka w artykule "Wyrok TSUE: polski Sądzie Najwyższy, radź sobie sam"
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pytanie prejudycjalne dotyczące tego czy KRS gwarantuje niezależność nominacji sędziowskich oraz czy w związku z tym sędziowie powołani do Izby Dyscyplinarnej mogą być uznani za niezależnych od polityki. Trybunał wskazał, że organem właściwym do takiej oceny jest polski Sąd Najwyższy. Sprawę skomentował adwokat, były senator Platformy Obywatelskiej i były mąż Hanny Lis Robert Smoktunowicz
W XV wieku Florencją wstrząsnęły kazania dominikanina Girolamo Savonaroli. Jego płomienne mowy, w których nawoływał do nawrócenia i oczyszczenia Kościoła, powołując się szeroko na obrazy z Apokalipsy św. Jana, wstrząsnęły ówczesnymi elitami na tyle, że te autentycznie zaczęły się nawracać. I tym samym stał się synonimem radykalizmu i wierności przekonaniom.
Posłowie Solidarnej Polski wystąpili we wtorek z wnioskiem do klubu parlamentarnego PiS, apelując o odwołanie z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Poseł Magdaleny Biejat. Zamieszanie wokół jej przewodniczenia skomentowała sama zainteresowana w rozmowie z Michałem Wróblewskim dla Wirtualnej Polski.
8 listopada w telewizji internetowej wRealu24 miała miejsce debata pomiędzy red. Stanisławem Michalkiewiczem a red. Jerzym Targalskim. Debata dotyczyła ewentualnych skutków wprowadzenia w życie amerykańskiej ustawy 447 w Polsce. Debatę do tej pory obejrzało ponad 122 tysiące widzów i sądzę, że jej oglądalność będzie ciągle rosła. Szkoda, że takich debat nie organizują tzw. media mainstremowe, które zajmują się raczej propagowaniem wojny polsko-polskiej niż ważniejszą z punktu widzenia państwa debatą o przyszłości państwa polskiego, jego żywotnych interesach i najważniejszych tezach nowej konstytucji
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz w swoim stylu komentowała dziś na Twitterze wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i expose premiera Morawieckiego. Do jej opinii odniósł się Sebastian Kaleta.
- Rosyjskie debiutantki i przedstawicielki noworuskich elit śmigają w świat wielkości i podrygują w figurach polskiego Poloneza. Niezłe soft power - komentuje doradca kreatywny i komentator życia publicznego Miłosz Lodowski, udostępniając na Twitterze nagranie z Moskwy.
„Niestety popłynęłam w złym kierunku” – tweetowała Greta Thunberg podróżująca jachtem przez Ocean Atlantycki do Chile, gdzie miał się odbyć COP25. Ale w Chile trwają poważne zamieszki i COP25 odbędzie się w Madrycie. Greta zorientowała się, że to stwierdzenie ma niezamierzony ironiczny podtekst. Zmieniła kierunek, ale niestety tylko podróży. Nadal będzie wagarować w celu ochrony klimatu. To jednak nie jest kierunek na Pokojową Nagrodę Nobla – w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” pisze Teresa Wójcik.
15 listopada 2019 r. prokurator Oddziałowej Komisji ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko byłemu oficerowi śledczemu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie Leopoldowi R., zarzucając mu dopuszczenie się w okresie od 3 stycznia 1952 r. do 27 lutego 1952 r. w Rzeszowie zbrodni komunistycznej, będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości.
Jak podaje portal 300polityka.pl, posłowie Solidarnej Polski wystąpili z wnioskiem do klubu parlamentarnego PiS, apelując o odwołanie z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Poseł Magdaleny Biejat. Wniosek udostępnił rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.
- Słyszymy teraz, że chcecie wydać grube miliardy złotych na F35. Na samoloty, których wartość dla polskiej armii jest wątpliwa. Dla polskiego bezpieczeństwa potrzebne są inne inwestycje, których nie będzie – bo F35 mają pochłonąć olbrzymie pieniądze. Lewica uważa, że to błąd - mówił lider partii Razem Adrian Zandberg komentując expose premiera Mateusza Morawieckiego. Na tezy głoszone przez polityka odpowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej.
Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej był jednym z posłów, którzy z mównicy sejmowej komentowali expose premiera Mateusza Morawieckiego. Polityka opozycji bardzo ubodło to, że w czasie wystąpienia premier nie powiedział słowa "Niemcy" czy "Francja".