Kara dożywotniego więzienia grozi 31-letniej mieszkance Gdańska, podejrzanej o zabójstwo swojej dwumiesięcznej córeczki. Kobieta przyniosła martwe niemowlę na komisariat policji i przyznała, że je zabiła.
Skuteczne państwo musi być państwem działającym jak najbliżej obywateli; opowiadamy się za zwiększeniem udziału samorządów w podatkach PIT i CIT, to jeden z najważniejszych postulatów Porozumienia - mówił lider ugrupowania, wicepremier Jarosław Gowin podczas kongresu programowego partii.
Dziennikarz telewizji KBN w Zambii Kalimina Kabinda powiedział podczas programu prowadzonego "na żywo", że on i jego koledzy z tej firmy nie są opłacani przez pracodawcę. "Większość dziennikarzy boi się o tym mówić" – napisał później na Facebooku.
Niemieckie media donoszą o tym, że "koniec uprzejmości" i że "Merkel straciła cierpliwość do Polski". Problemy w naszych stosunkach mają wynikać z rzekomego "prześladowania LGBT" w Polsce oraz naszych rzekomych "problemów z praworządnością". A jaki jest stan demokracji, wolności słowa, czy praworządności, w Niemczech?
Urodzony jako mężczyzna Laurel Hubbard weźmie udział w igrzyskach w Tokio... jako kobieta.
– Pamiętamy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, że musimy jej czujnie strzec i bronić – mówił prezydent Andrzej Duda powiedział Duda w czasie uroczystości wręczenia nagrody im. Św. Wojciecha byłemu prezydentowi RFN Joachimowi Gauckowi.
Żeby życie miało smaczek – raz na wozie, raz pod wozem... i czasem trzeba zrobić dziurę w suficie – napisała Julia Wieniawa, pokazując zdjęcie ze swojej kuchni.
Jak pisze Filip Fritz w dzienniku "Die Welt", chociaż gospodarcze relacje na linii Berlin-Warszawa mają się dobrze to kontakty polityczne "znajdują się w impasie".
Wpis Katarzyny Markusz z portalu Jewish.pl wywołał burzę w sieci. To nie pierwsza sytuacja, w której dziennikarka uderza w Polaków.
Blisko 40 proc. Polaków planuje nadal pracować zawodowo po osiągnięciu wieku emerytalnego, co trzeci nie przewiduje pracy na emeryturze – wynika z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH.
– Nie jestem zaskoczony decyzją trójki posłów. Zbigniew Girzyński informował mnie o planach powołania takiego koła parę tygodni temu – tłumaczył wicepremier Jarosław Gowin.
Marcin Zaborski do zespołu RMF FM dołączył we wrześniu 2016 roku – przypomina serwis Wirtualne Media. Wczoraj dziennikarz pożegnał się z zespołem stacji.
– Dziadkowie byli tak naprawdę moimi rodzicami, a po stracie taty są nimi jeszcze bardziej – opowiada w książce o byłym premierze jego wnuczka, Monika Miller.
Sąd w Minneapolis w USA wyznaczył w piątek karę 22,5 roku więzienia dla byłego policjanta Dereka Chauvina, skazanego za zabójstwo George'a Floyda. Wymiar kary wykracza o 10 lat poza standardowe ramy wyznaczone dla podobnych spraw.
26 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Tortur – przypomina na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Ambasador RP w Berlinie, prof. Andrzej Przyłębski w rozmowie z PAP mówi o problemach wokół Domu Polskiego w Bochum, zwrocie dóbr kultury zrabowanych przez Niemców w czasie wojny i zauważa, że w latach 90-tych "doskonale się dogadywaliśmy", a teraz "mamy z tym problem". Ale "to Niemcy się zmienili – nie my" – podkreśla.
24 czerwca 1943 r. Niemcy wznowili wielką akcję pacyfikacyjną Zamojszczyzny zmasowanym atakiem na Frampol, Biłgoraj i Tarnogród. W trakcie Operacji Wehrwolf zniszczono dziesiątki wsi, zamordowano ok. 1000 Polaków, a 60 tys. wywieziono, porywając przy tym setki dzieci. Czy za te represje i zbrodnie Niemcy wypłacili nam odszkodowania?
Wasze serca wołały wielkim hymnem ofiarności, wasze dusze wołały wielkim pragnieniem szacunku – mówił w piątek do uczestników radomskiego Czerwca’76 biskup radomski Marek Solarczyk, wspominając protest robotniczy sprzed 45 lat.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Na sesji Rady Miasta Gdańska padły ostre słowa skierowane do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz