ODSETKI ZA KOLONIE
55 do 7 i głośne milczenie o Smoleńsku
Dogmatyczni liberałowie chcieliby cofnięcia debaty publicznej o całą dekadę. Projekt Ryszarda Petru o częściowej likwidacji wolnych niedziel został złożony w Sejmie dokładnie w dziesiątą rocznicę niechlubnego odrzucenia pierwszego obywatelskiego projektu ustawy w sprawie wolnych niedziel przez ówczesną większość sejmową: Platformę Obywatelską, Ruch Palikota, Lewicę i część Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wolne niedziele zagwarantowano dopiero w 2018 r. Po 6 latach niedziel co do zasady uwolnionych od handlu widzimy, że nie jest to ustawa doskonała, ale dostrzeżone wady należy naprawić, a luki uszczelnić – nie uchylać natomiast przysługującego polskim pracownikom prawa do niedzielnego wypoczynku. Pamiętajmy, że – zgodnie z preambułą Konstytucji RP – fundamentami naszego ustroju oprócz prawa do wolności są także przyrodzona godność człowieka i obowiązek solidarności z innymi.
Rządy Węgier w UE
Unia strasznie nabroiła
Giorgia Meloni, G-7 i okolice
KRAJ PODWÓJNYCH STANDARDÓW
Duża dawka 2 Ekstraligi ze wspomnieniami w tle
SŁOŃ, ŻYRAFA I PROROK RYSZARD
W zachodnim świecie demokracja nie jest już od dawna uznawana za najlepszy ustrój polityczny. Jest uznawana za jedyny możliwy ustrój. Z tym jednak zastrzeżeniem, że nie każda demokracja a wyłącznie demokracja liberalna, związana z dużym, rosnącym wciąż katalogiem tzw. praw człowieka.
LEKKOATLECI URATUJĄ NAM IGRZYSKA
ZANIK PRZYSTAWEK
Wywiad z Grażyną Maria Ancyparowicz, polską ekonomistką, nauczycielem akademickim, doktor habilitowaną nauk ekonomicznych członkinią Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2016–2022.
PO EUROWYBORACH
Wybory do Parlamentu Europejskiego – i co dalej?
REWOLUCJA HURKACZA, DOMINACJA ŚWIĄTEK, GEST KOZAKIEWICZA PIŁKARZY
EUROPARLAMENTARNE DEJA VU?
Po bitwie o Brukselę i Strasburg
TAK CZY OWAK: ANDRZEJ NOWAK
JAK TO DRZEWIEJ 22 KWIETNIA BYWAŁO...