Jeżeli chcesz pomóc osobom, które w jakikolwiek sposób ucierpiały w wyniku nawałnic 11/12 sierpnia, możesz to zrobić nie ruszając się z domu. W zbiórkę na rzecz poszkodowanych włączyła się także "Solidarność".
W 37 rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich, które uznaje się za początek powstania „Solidarności”, w kościele farnym w Rzeszowie odprawiona została uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i tych, co oddali za nią życie.
Pamiętając o wydarzeniach Sierpnia 1980 roku, zorganizowaliśmy w Łowiczu w dniach 2-3 września obchody XXXVII rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. 2 września odbył się II Turniej Zakładów Pracy. Honorowy Patronat nad uroczystościami objęli: Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” – Andrzej Kropiwnicki, Burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński, Starosta Powiatu Łowickiego – Krzysztof Figat.
31 sierpnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, 18 lipca 2017 r., poz. 1386). Wraz z nowelizacją ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych zmienia charakter z pomocowego na godnościowy.
Kolejna, 35 już Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 16-17 września. Głównym organizatorem centralnych uroczystości będzie Region Podbeskidzie.
- Projekt jest od roku czasu jest parlamencie i nie może znaleźć swojego pozytywnego finału – powiedział szef Solidarności Piotr Duda podczas obchodów 37. rocznicy podpisania porozumień jastrzębskich. Wcześniej odbyła się msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościołą, później złożono kwiaty pod pomnikiem Porozumień Jastrzębskich.
Kilka tysięcy ludzi z "Solidarności" wzięło udział w kulminacyjnych punktach programu 37 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.
Solidarność pożegnała Romana Giedrojcia. W kościele Mariackim w Słupsku odbył się pogrzeb zmarłego w niedzielę 27 sierpnia Głównego Inspektora Pracy. Spoczął na Starym Cmentarzu w Słupsku.
Tegoroczne centralne obchody 37. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i narodzin NSZZ "Solidarność" obchodzone były w Lubinie. To za sprawą 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej z sierpnia 1982 r. W Gdańsku, gdzie doszło do prowokacji Komitetu Obrony Demokracji odczytany został list przewodniczącego Piotra Dudy. O to jego treść.
Kilka tysięcy ludzi wzięło udział w kulminacyjnych punktach programu 37 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku – uroczystej mszy św. w bazylice św. Brygidy, koncelebrowanej przez metropolitę gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia, a następnie przemarszu ulicami Gdańska pod bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów. W uroczystościach uczestniczyli związkowcy z całego kraju. Podczas mszy poczty sztandarowe „S” wypełniły nie tylko nawę główną, ale także nawy boczne.
Stanowisko Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” Z dnia 31 sierpnia 2017 r. w sprawie 37 rocznicy podpisania Porozumień Gdańskich.
W czwartkowe południe w krakowskiej Nowej Hucie uczczono 37 rocznice podpisania Porozumień Sierpniowych, składając wieńce i kwiaty pod tablica upamiętniającą wydarzenia z 1980 r. przy bramie Kombinatu Metalurgicznego oraz przy pomniku „Solidarności” przy Placu Centralnym im. Ronalda Regana.
Uroczystości 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej i 37. rocznicy powstania NSZZ Solidarność rozpoczęły się msza św. sprawowana w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczył jej ks. bp Zbigniew Kierzkowski. Po Eucharystii przemaszerowano ulicami miasta oddając w ten sposób cześć zamordowanym robotnikom Lubina.
- Przed 37 laty Szczecin był jednym z najważniejszych miejsc, gdzie rozstrzygały się polskie losy. Zawsze będziemy pamiętać, że to właśnie tutaj zostało podpisane pierwsze z Porozumień Sierpniowych – napisał w liście do szczecinian prezydent Andrzej Duda.
Wałęsa nie potrafi nawet przeprosić. Stawia znak równości pomiędzy ZOMO a zasadniczą służbą wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, obrażając setki tysięcy, miliony ludzi, którzy służyli w wojsku - powiedział Piotr Duda we wczorajszym programie Minęła 20.
Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" serdecznie zaprasza przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w uroczystościach rocznicowych z okazji powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".
W rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” 31 sierpnia br. (czwartek) o godz. 19.00 w Kościele Farnym w Rzeszowie, odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji NSZZ „Solidarność” i Ojczyzny.
Pogrzeb naszego przyjaciela Romana Giedrojcia odbędzie się w Słupsku 1 września 2017r. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się wystawieniem trumny w kościele Mariackim o godz. 12.30. Msza św. o godz. 13.00. Kondukt żałobny wyruszy o godz. 14.20 od bramy Starego Cmentarza przy ul.Lotha na miejsce spoczynku (Stary Cmentarz ul. Kaszubska).
Komisja Europejska kwestionuje zróżnicowanie wieku emerytalnego i będzie naciskała na zmianę. To bulwersujące i niedopuszczalne, ponadto Komisja nie ma do tego prawa, ocenia NSZZ „Solidarność” i zapowiada swoją reakcję na działania Brukseli.
28 sierpnia 2016 r. na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym pochowano Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" - żołnierzy wyklętych zamordowanych w 1946 r. przez UB, których szczątki odnaleziono dopiero dwa lata przed pogrzebem.