– Dzisiaj mamy problemy np. z ETS-em i płacimy 80 euro od tony emisji CO2. To jest podatek, który nie powinien być uiszczany przez firmy i dzięki temu cena energii byłaby zdecydowanie niższa. Przez tę religię klimatyczną eurokratów nasza gospodarka i UE staje się mniej konkurencyjna – stwierdził Piotr Duda, przewodniczący "S", na antenie Radia Zachód.
Żarnowskie przedsiębiorstwo Yagi zajmuje się produkcją części dla branży motoryzacyjnej, natomiast w głogowskim zakładzie E-Towers Famaba wytwarzane są konstrukcje stalowe.
Pracownicy jednostek samorządowych w powiecie chrzanowskim domagają się podwyżek wynagrodzeń. – Prestiż nam już nie wystarcza – stwierdził Roman Kumala, lider "S" w chrzanowskim starostwie.
Wniosek w sprawie nadania skwerowi nazwy NSZZ "Solidarność" złożył Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" Oddział Inowrocław.
Pomorscy funkcjonariusze służb mundurowych protestowali dziś przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Związkowcy domagali się między innymi 15-procentowych podwyżek wynagrodzeń oraz nowego programu modernizacji służb mundurowych.
Komisja Europejska przyjęła we wtorek wieczorem wniosek o nałożenie ceł na szereg produktów rolnych z Rosji i Białorusi, a także na niektóre nawozy azotowe. Chodzi o pozostałe 15 proc. produktów rolnych importowanych z Rosji, które jak dotąd nie zostały objęte podwyższonymi taryfami.
Kierowcy autobusów, lekarze, magazynierzy, robotnicy budowlani – to niektóre z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce według corocznej prognozy pt. „Barometr zawodów”, przygotowanej na potrzeby Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
Pocztowa Solidarność nie podpisała regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść przekazanego przez pracodawcę stronie społecznej. Związkowcy alarmują, że redukcje etatów mogą objąć nawet 7 tys. osób zatrudnionych przy obsłudze klienta, co może doprowadzić do wyeliminowania operatora z rynku.
Rada Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "S" wystosowała list do minister zdrowia Izabeli Leszczyny z wnioskiem o podjęcie rozmów dotyczących bezpieczeństwa ratowników medycznych. Pismo jest pokłosiem sobotniego zabójstwa ratownika medycznego w Siedlcach.
Od 21 do 23 stycznia w Lubelskim Węglu (LW) "Bogdanka" SA odbywały się masówki informacyjne z udziałem górników zaniepokojonych przyszłością swojego zakładu pracy.
W południe 27 stycznia 2025 roku przedstawiciele podbeskidzkiej Solidarności i władz samorządowych Bielska-Białej, a także reprezentacja katowickiego Oddziału IPN Andrzej Sznajder oraz dawni działacze „S” złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą podbeskidzki strajk generalny Solidarności.
Przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze nagrodę Azymut w kategorii "Budowanie dialogu społecznego" jako reprezentant Rady Dialogu Społecznego odebrał w sobotę Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
O sytuacji zwolnionych z PKP Cargo i procesie samej "restrukturyzacji" spółki opowiada najnowszy reportaż Anity Gargas, który jest już dostępny na youtube’owym kanale "Magazyn Anity Gargas".
Piotr Duda złożył kondolencje w związku ze śmiercią górnika w wyniku wstrząsu, do jakiego doszło nad ranem w kopalni Marcel w Radlinie.
Minęło 36 lat od śmierci ks. Stanisława Suchowolca, kapelana białostockiej i podziemnej Solidarności. Ciało duchownego odnaleziono 30 stycznia 1989 roku w jego mieszkaniu na plebani. Jako powód śmierci podano zatrucie tlenkiem węgla, co miał spowodować pożar niesprawnego grzejnika. Śledztwo w sprawie morderstwa ks. Suchowolca umorzono. W ocenie prokuratorów z lublińskiego IPN ksiądz został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.
"Niech to miasto ma od dziś przyjaciela i brata, który pomoże nam owocami, darami, radością i odpowiedziami z boską wolą tego, od kogo wszystko pochodzi" – napisano w mediach społecznościowych kostarykańskiej parafii.
Powodzianie nadal potrzebują pomocy, dlatego też dolnośląska Solidarność apeluje o dalsze wsparcie finansowe.
Peregrynacja obrazu stanowi duchowe przygotowanie do tegorocznej 43. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę.
Czterdzieści cztery lata temu, 27 stycznia 1981 roku, na Podbeskidziu rozpoczął się strajk generalny. Trwał równo dziesięć dni i zakończył się zwycięstwem podbeskidzkiej Solidarności.
"Ich śmierć jest dla nas ciosem" - przekazuje Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w kondolencjach, jakie wystosował po śmierci trzech górników z kopalni Knurów-Szczygłowice.