Pomimo, że zakończył się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, to drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte – zaznacza papież Franciszek w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”. Dokumnet został opublikowany na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia). Franciszek ogłosił w nim m.in. XXXIII Niedzielę Zwykłą Światowym Dniem Ubogich, a także że aż do odwołania swoją posługę będą pełnili misjonarze miłosierdzia.
Wszyscy kapłani otrzymali od papieża Franciszka możliwość rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji. Ojciec Święty napisał o tym w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”.
Ponad sto tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w uroczystej mszy św. sprawowanej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, podczas której odczytano Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób Kościół w Polsce zakończył Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i kolejny raz podziękował za 1050 rocznicę chrztu Mieszka I.
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakończyły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
Ponad półgodzinna relacja z pogrzebu bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest cenną polską pamiątką. Do dziś nie wiadomo kto jest autorem filmu.
W dniach 12 i 13 maja 2017 roku papież Franciszek przybędzie do Fatimy na uroczystości setnej rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.
Episkopat zachęca do przygotowania się duchowego do przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego od czwartku, 10 listopada br., rozpocznie się nowenna poprzedzająca uroczystość, która odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 19 listopada.
Święci są apelem, wezwaniem Boga skierowanym do świata, aby się nawrócił i wierzył – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w telewizyjnym orędziu przed uroczystością Wszystkich Świętych.
Ksiądz arcybiskup Salvatore Penncchio, nowy nuncjusz apostolski w Polsce, przybył dziś do Warszawy.
Podczas spotkania egzorcystów w Rzymie w 2014 r. ks. Aldo Buonaiuto podkreślał iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję. Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”.
O tym, czy powinniśmy modlić się za dusze, które trafiły do piekła, mówi Andrzejowi Berezowskiemu proboszcz parafii w Mostówce Janusz Grygier.
- Nikt nie był w stanie zniszczyć w ks. Jerzym Popiełuszce miłości do Jezusa Chrystusa – podkreślił w homilii kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.
Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek wspomniał o błogosławionym Patronie Solidarności. W słowie skierowanym do Polaków przypomniał, że tego dnia w Kościele obchodzone było wspomnienie błogosławionego męczennika.
Nikt nie był w stanie odłączyć ks. Jerzego Popiełuszki od miłości do Jezusa Chrystusa - podkreślił w homilii JEm ks. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. sprawowanej w 32. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana.
Ponad sześćset świadectw uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z udokumentowaniem medycznym znajduje się w urzędzie postulacji w Rzymie. O dziesięciu z nich napisała w swojej najnowszej książce Milena Kindziuk pt. „Cuda księdza Jerzego”. Jej prezentacja odbyła się dziś w Warszawie.
- Msza święta za Ojczyznę w ostatnią niedzielę nabrała szczególnego znaczenia, szczególnej wymowy w stanie wojennym. My na tej mszy w sposób szczególny mogliśmy modlić się za prześladowanych, więzionych i ich rodziny - mówi w wywiadzie ks. Jerzy Popiełuszko. Dziś obchodzimy 32. rocznicę jego śmierci.
Trzeba o łaskę wiary stale prosić, ale też mężnie wiarę wyznawać i razem z innymi ją manifestować – napisali polscy biskupi w liście pasterskim przygotowującym do przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Uroczystość odbędzie się 19 listopada w Krakowie-Łagiewnikach.
Nie czekajcie na później. Zróbcie to teraz! Teraz! W samym sercu wielkiej wojny duchowej, która toczy się życie – wołali misjonarze z Brazylii podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, która zgromadziła w sobotę ponad 100 tys. wiernych.
Dziś, podczas spotkania z grupą luteranów w Watykanie papież Franciszek powiedział, że hipokrytą jest ten, kto broni Chrystusa, a przegania uchodźców głodnych i szukających pomocy.
Kościół katolicki w Polsce obchodzi dziś XVI Dzień Papieski. Przeżywany jest on pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z tej okazji biskupi skierowali do wiernych specjalny list.