„Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie” – napisano w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podczas 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi zatwierdzili jego treść i tytuł.
- To czternasta nasza wizyta nasza w tym sanktuarium i tak, jak po Drodze Krzyżowej następuje Zmartwychwstanie, tak polska kolej po latach jej niszczenia stoi dziś przed nadzieją na odbudowę i normalne funkcjonowanie – mówił były kolejarski poseł dziękując biskupowi Grzegorzowi Rysiowi za odprawianą w intencji kolejarzy i polskich kolei mszę św. w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
13 lat, 5 miesięcy i 10 dni tyle czasu spędził w sowieckich łagrach i więzieniach ks. Władysław Bukowiński. W niedzielę w Karagandzie odbyła się jego beatyfikacja.
Dziś o godzinie 10 w Watykanie rozpoczęła się msza święta, podczas której papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla z 1979 r. Na kanonizację "matki ubogich" przybyło około 100 tys. osób