Rada Mediów narodowych powołała noweqo prezesa TVP
Prawie 300 nielegalnych imigrantów, wśród których znajdowali się nieletni, dotarło łodziami na Wyspy Kanaryjskie w ciągu 12 godzin; ostatnia łódź dopłynęła do portu na wyspie Gran Canaria w nocy z poniedziałku na wtorek – poinformował Czerwony Krzyż. Imigrantów z kilku łodzi uratowały na morzu służby ratownicze.
- W 2024 roku w Polsce czeka nas zamordyzm - mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą Zygmunt Poziomka, emerytowany górnik kopalni "Wujek" i aktywny na ulicach Warszawy działacz społeczny.
Lider zespołu Perfect w 2021 r. odszedł na emeryturę i usunął się w cień. Wielu fanów wciąż zastanawia się, czy ze zdrowiem ich idola wszystko jest w porządku.
Na 14 wodowskazach na dolnośląskich rzekach przekroczone są we wtorek stany alarmowe; w 20 miejscach zaś odnotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych. W powiecie kłodzkim obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.
Media obiegła informacja narastających o problemach Lewandowskiego. Piłkarz ma problemy z utrzymaniem się na sportowym szczycie.
Władimir Putin podjął ostatnią próbę zachowania dawnej imperialnej Rosji, wchodząc w konflikt, który postrzega jako egzystencjalną konfrontację z Zachodem – powiedział w rozmowie z PAP rumuński historyk Armand Gosu. Zachód jest silniejszy niż Putin, ale żeby dyktator Rosji nie wygrał, państwa i instytucje Zachodu muszą się zmobilizować - dodał.
– Chyba padliśmy ofiarą pewnego bałaganu, który tam zapanował – mówił w rozmowie z portalem WP.PL Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju nt. zaskakującego zakończenia współpracy z Telewizją Polsat.
Rząd PiS miał na swoim koncie osiągnięcia, ale zmiany są czasem konieczne, a nowy rząd w Warszawie daje nadzieję na rozwiązanie problemów Polski w relacjach z UE i lepszą komunikację z administracją Joe Bidena - oceniła w rozmowie z PAP Georgette Mosbacher, była ambasador USA w Polsce. Przyznała jednak, że jest zaniepokojona tym, co słyszy o zamiarach rządu Tuska dotyczących przyszłości Inicjatywy Trójmorza.
"To może być argument nawet do rozwiązania parlamentu i ogłoszenia nowych wyborów" – piszą na łamach "Gazety Wyborczej" redaktorzy Leszek Kostrzewski i Piotr Miączyński.
Polska armia w najbliższym czasie planuje pozyskać w ramach tzw. pilnej potrzeby operacyjnej powietrzne tankowce, czyli tanker aircraft - informuje należący do Wojskowego Instytutu Wydawniczego serwis "Polska Zbrojna". W grę wchodzi zarówno zakup, jak i leasing tych maszyn.
"Demokracja czy demokratura?" – pyta w swoim tekście prof. Antoni Dudek, znany politolog, historyk i publicysta, komentując burzę wokół przejęcia Telewizji Publicznej przez rząd Donalda Tuska i potencjalnej wojny nowej sejmowej większości z prezydentem Andrzejem Dudą.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w niemal całym kraju. Ostrzeżenia nie dotyczą jedynie jego południowej części.
Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek apeluje do szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego o uchylenie przepisów umożliwiających dokonywanie. tzw. pushbacków na granicy z Białorusią. Działania RPO ostro skrytykował były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Ubiegłej doby do Polski nielegalnie usiłowało przedostać się 9 osób - informuje Straż Graniczna w komunikacie opublikowanym we wtorek rano.
Resort obrony Rosji potwierdził we wtorek, że rosyjski okręt desantowy "Nowoczerkask" został uszkodzony w ukraińskim ataku powietrznym - pisze Reuters. Wcześniej strona ukraińska powiadomiła o przeprowadzonym ataku na jednostkę w Teodozji na okupowanym Krymie.
Brutalna taktyka nowego rządu przekształciła przyziemną rotację nominacji politycznych w wysoce upolityczniony dramat z oskarżeniami o łamanie prawa – pisze Peter Doran na łamach "New York Post".
W Kościele katolickim drugiego dnia oktawy świąt Bożego Narodzenia wspominany jest św. Szczepan - pierwszy męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów, których Apostołowie wybrali do posługi ubogim. Za odważne głoszenie wiary w Chrystusa został skazany na śmierć przez ukamienowanie.
Znany dziennikarz śledczy Marcin Dobski ujawnił korespondencję tajnej grupy "Wejście", która miała spiskować w celu przejęcia mediów publicznych. Teraz przekazuje nowe informacje.
W transportach Polaków z Warszawy do KL Auschwitz przywieziono w latach 1940-1945 około dwadzieścia sześć tysięcy więźniów – mężczyzn, kobiet i dzieci. Jednym z uwięzionych był Krzysztof Mikołaj Sobieszczański, który urodził się w Odessie 16 lipca 1916 r. Jego ojciec służył jako rotmistrz w Pułku Ułanów Krechowieckich i podczas wojny z bolszewikami zmarł na tyfus w Równem na Wołyniu 6 stycznia 1920 r.