Kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wyniesie 6,6 tys. zł - poinformował w czwartek PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
Rząd przyjął wczoraj ustawę dezubekizacyjną, która obniży emerytury i renty byłym SB-kom. Kwoty, jakie dostawali, mogą szokować.
- Jeżeli mamy wartości chronione, które trzeba zrównoważyć: wolność słowa jest taką wartością, która jest szczególnie bliska Polakom i wielokrotnie za nią już również w wolnej Polsce się opowiadali, też dobro dzieci, dobro młodzieży i wolność od agresji też jest taką wartością chronioną, to znalezienie tej równowagi może połączyć nasze siły, żeby znaleźć takie najbardziej obiektywne uwarunkowania do podejmowania decyzji - powiedziała podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami Facebooka minister cyfryzacji Anna Streżyńska
Andrzej Duda podczas 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Płocku podziękował „Solidarności” za wsparcie udzielone mu oraz PiS w ubiegłorocznych wyborach. Wystąpienie głowy państwa na antenie Polskiego Radia skomentowali publicyści, wśród nich Krzysztof Świątek.
Umowa darowizny nie jest jednostronną czynnością prawną, nie można jej więc dokonać wbrew woli osoby obdarowanej. Ponadto rodzi obowiązki i uprawnienia zarówno po stronie darczyńcy, jak i obdarowanego.
W dniu 10 stycznia 2017 roku wchodzi w życie ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, wdrażająca unijną dyrektywę. Nie tylko skróci ona i uprości długotrwałe procesy sądowe klientów ze sprzedawcami. Dzięki mediacji pozwoli przedsiębiorcom uniknąć kosztownych postępowań, a także wzmocni dobre imię ich firmy.
Idziemy razem dla Polski bez podziałów – podkreślają uczestnicy Marszu Niepodległości, który na dobre wpisał się w kalendarium obchodów Dnia Niepodległości. Nie inaczej było i w tym roku. Kilkusettysięczny marsz przeszedł ulicami Warszawy pod hasłem „Polska bastionem Europy”.
O rozumieniu prac Rady Dialogu Społecznego, realizacji celów, jakie rok temu zostały przed nią postawione, a także o słabościach i pomysłach na przyszłość, z Henrykiem Nakoniecznym, członkiem prezydium KK NSZZ Solidarność, rozmawia Anna Grabowska.
Zabawne tytułowe stwierdzenie, prawda? Niestety nie dla mnie, ja katar mam, od kiedy pamiętam. Leczył mnie batalion lekarzy, zeżarłem tony chemii, podziurawiono mnie lasem igieł. A katar jak miałem, tak mam. I nikt właściwie nie potrafi powiedzieć dlaczego. Jeden z laryngologów, który mnie leczył dość długo, stwierdził nawet, że można na mój temat napisać doktorat. Przypisywał mi pigułki, zaglądał mi do środka różnymi przyrządami, pobierał wymazy i cmokał nad ich wynikami i nade mną z zadziwieniem. Ale mnie nie wyleczył. No więc rzuciłem to wszystko któregoś dnia w diabły, wywaliłem proszki, pogoniłem łapiduchów i wprawdzie nadal mam katar, ale więcej czasu i zdrowszy żołądek.
- Tu muszą być pomysły i ludzie. Ja jestem w stanie ich wywrócić w ciągu 10 dni, ale jakie będą koszty? To nie jest czas ulicy, to jest czas na mądre działania – tak właśnie prorokował na spotkaniu organizowanym przez KOD w Opolu Lech Wałęsa. Był prezydent podobno tryskał pomysłami.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra środowiska.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020”, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.
Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw: o zasadach zarządzania mieniem państwowym; Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym; o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej,przedłożone przez ministra skarbu państwa.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.
Poseł Mariusz Witczak zapewne sądził, że ma swoje pięć minut, kiedy w studio TVP Info dano mu możliwość wymienienia rzekomych "afer" PiS. Zabawa skończyła się kiedy redaktor Klarenbach zapytał: "A wy tego nie robiliście?". Tę konsternacje warto zobaczyć.
Jak dotąd w "wiodących mediach" obowiązywała narracja, według której sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wybrani przez nowy sejm, zostali wybrani niejako "nielegalnie". Co ciekawe jest ona rozmontowywana rękoma samych "obrońców demokracji", najpierw przez Ryszarda Petru, który w wypowiedzi do mediów stwierdził, że to sędziowie wybrani za poprzedniej kadencji nie zostali wybrani zgodnie z prawem, a teraz rękoma (a jakże!) Wojciecha Czuchnowskiego i Bartosza T. Wielińskiego, który przy okazji oskarżenia sędziego Wielińskiego o rzekomą pracę dla wywiadu, zaczęli go nagle nazywać "sędzią TK" A za nimi inni.
To marketingowcy z hipermarketów robią taki szum medialny. Chcę wam szanowni państwo powiedzieć: niedziela będzie dla rodziny. Możecie na uszach stawać, a ta ustawa i tak będzie przegłosowana – powiedział w programie Gość Wiadomości Piotr Duda przewodniczący Solidarności.
W sondzie internetowej poparcia dla partii politycznych na twitterowym profilu Newsweeka PiS zmiażdżył rywali wynikiem 57%. Pozostałe partie uzyskały kolejno: Nowoczesna - 19%, Kukiz'15 - 12% i Platforma Obywatelska 12%
Solidarność nie może być pustym sloganem – podkreślił przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas Krajowego Zjazdu Delegatów „S”, który odbywa się w płockiej Orlen Arenie pod hasłem „Dialog społeczny – droga do normalności”.
Musimy mieć świadomość i stale to podkreślać, że dla rozwoju uniwersytetu nauka i dydaktyka są jednakowo ważne – mówi prof. Jolanta Choińska-Mika, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UW. 200 lat temu car Aleksander I podpisał dyplom fundacyjny Szkoły Głównej, noszącej od 1817 r. nazwę Uniwersytetu Królewskiego Warszawskiego.