- Ze śmiercią Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem - tak szef Komisji Europejskiej skomentował wiadomość o śmierci kubańskiego dyktatora, stojącego do niedawna na czele reżimu, w którym wielokrotnie łamano prawa człowieka i stosowano tortury wobec więźniów politycznych.
Na wniosek kandydatki Partii Zielonych, Jill Stein, głosy wyborców w stanach Wisconsin, Michigan i Pensylwania, Komisja wyborcza gotowa jest zacząć liczyć już pod koniec przyszłego tygodnia, pod warunkiem pokrycia kosztów operacji przez wnioskodawcę.
W programie TVP Info „Salon dziennikarski” rozmawiano o wieloletnim kubańskim przywódcy, który zmarł wczoraj, 25 listopada w Hawanie. - Przede wszystkim dyktator - powiedział Konrad Kołodziejski z „Rzeczpospolitej”. - Skala represji, jaka tam była, jest dla nas niewyobrażalna – mówił z kolei ks. Henryk Zieliński, odnosząc się do sytuacji katolików na Kubie.
- Dla nas to jakby umarł Hitler - mówi świętujący po śmierci kubańskiego dyktatora Kubańczyk dla telewizji CNN
Kubański rewolucjonista zmarł wieczorem w piątek, 25 listopada w wieku 90 lat. O śmierci byłego przywódcy Kuby za pośrednictwem telewizji poinformował jego brat, Raul Castro.
- To te uprzywilejowane dotychczas z powodów politycznych i towarzyskich organizacje - niech NAS PRZEPROSZĄ za dotychczasowe wykorzystywanie swego "szczególnego" statusu i wydawanie większości przekazywanych im środków publicznych na wynagrodzenia. Czekamy! - pisze na swoim profilu FB Krystyna Pawłowicz posłanka PiS
Borys Budka, były minister w rządzie Platformy Obywatelskiej, obecnie aktywny "obrońca demokracji" uznał za właściwe żarty z obniżenia emerytur byłym SB-kom, pytając na Twitterze "Czy następnym krokiem PiS będzie odebranie emerytur olimpijskich za medale sprzed 1990 roku?" Przypominamy Borysowi Budce czym różniła się SB od sportowców
Co z emeryturami aparatczyków z PZPR?
Nowy rysunek Cezarego Krysztopy
- Pojawiłem się ostatnio w okolicach redakcji Gazety Wyborczej z biało-czerwonym szalikiem na szyi. Co chwila mijali mnie pracownicy Agory. Czułem na sobie ich niepokojące spojrzenie. Ciekawskim oczom towarzyszyło zdziwienie: „Matko, co on tu robi? Ten przeklęty Polak, faszysta, rasista, ksenofob i homofob!”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to - mówi narrator filmu nagranego w okolicach budynku Agory przy ulicy Czerskiej w Warszawie
- Poznałem go na początku lat dziewięćdziesiątych, ale potem ta znajomość nie była kontynuowana (…) Ja właśnie uważam też, że to jest też ważna rzecz w polskiej polityce, żebyśmy oddzielali sprawy takie jak znanie się z kimś i takie traktowanie kogoś jako człowieka, szanowanie go, o takiej ostrej walki politycznej, bo dzisiaj mogę krytykować bardzo ostro Jarosława Kaczyńskiego i robię to, nazywając go uzurpatorem, który atakuje Trybunał Konstytucyjny i niszczy polskie państwo ogniem, mieczem i żelazem i zawłaszcza je, natomiast nie zmienia to faktu, że mam szacunek do niego jako osoby – mówi Paweł Rabiej polityk Nowoczesnej odpowiadając w radio RMF na pytanie red. Mazurka o znajomość z Jarosławem Kaczyńskim.
Były prezydent Lech Wałęsa odmówił przekazania próbek swojego pisma Instytutowi Pamięci Narodowej
Na Orlen Arenie w Płocku trwa drugi, ostatni dzień Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność. Dzisiejsze obrady poświęcone są zmianom statutowym. Uczestnicy KZD debatują nad sytuacją w związku.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nagrodziło w czwartek w Warszawie laureatów 7. edycji programu LIDER. W konkursie nagrody otrzymało 35 młodych naukowców. Otrzymają oni łącznie 40 mln zł na realizację badań mających szansę na komercjalizację.
Spadek bezrobocia w Polsce do 8,2 proc. w październiku świadczy o tym, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika.
O 5 proc. więcej niż przed rokiem, czyli 1121 zł wyda w tym roku na święta Bożego Narodzenia polska rodzina. Mile widziane będą pod choinką kosmetyki i perfumy, a w dalszej kolejności m.in. słodycze i książki - wynika z badania Deloitte "Zakupy świąteczne 2016".
"Cezary Krysztopa: Rząd podjął działania zmierzające do repolonizacji polskiego sektora bankowego – i to cieszy. A co z repolonizacją polskich mediów. Czy jest możliwe legislacyjne ograniczenie zagranicznego kapitału w polskich mediach? - Beata Szydło: Analizy i przygotowania takich zmian podjął się klub parlamentarny PiS. Wiem, że w tej chwili ta sprawa jest badana i rozważana. Oczywiście, trzeba tu zachować wielką ostrożność, by nie ograniczyć wolności mediów..."– z premier RP Beatą Szydło rozmawiają Krzysztof Świątek i Cezary Krysztopa
Premier Beata Szydło rozmawiała w piątek (25 listopada) z Angelem Gurríą o znaczeniu członkostwa Polski w OECD. W 2016 r. przypada 20. rocznica członkostwa Polski w tej organizacji.
Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek awans generalski płk. Ludwikowi Krempie - jednemu z ostatnich żyjących pilotów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, lotnikowi dywizjonu bombowego 304 w Wielkiej Brytanii.
Chylę czoło przed wielkim dorobkiem polskiej adwokatury na przestrzeni polskich dziejów - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji XII Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie. Zadeklarował gotowość do współpracy z adwokaturą w sprawach dotyczących tego samorządu.