"Ukrainiec Sławomir Nowak zarabia lepiej niż polski premier!" - pisze dzisiejszy "Super Express". W artykule czytamy, że choć kierunek migracyjny na linii Polska-Ukraina zazwyczaj jest odwrotny - to Ukraińcy przyjeżdżają do Polski za lepszym życiem, to znalazł się człowiek, który szczęście znalazł za wschodnią granicą.
- Żołnierze Wyklęci/Niezłomni walczyli za nas. Jesteśmy im dłużni pamięć, ale również to żeby na arenie międzynarodowej bohaterowie polscy, nasi bohaterowie, byli godnie zapamiętani. Lider Prawicy Rzeczpospolitej europoseł Marek Jurek powiedział, że gdyby nie Żołnierze Wyklęci, komunizm, ten diaboliczny system, dużo szybciej zacząłby mordować księży czy cywili. Przez to, że komuniści musieli się zająć Żołnierzami Wyklętymi/Niezłomnymi, my Polacy mieliśmy czas żeby się w sobie zewrzeć - mówi dr Bawer Aono-Akaa
Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje spoty o bohaterach walki z powojenną sowiecką okupacją
- nstytut Pamięci Narodowej jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Decyzja jednak nie należy do nas. (...) Można kontynuować badania historyczne. W historii nie ma tematów, które są raz na zawsze zamknięte - mówił prezes IPN Jarosław Szarek, który był gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie W Punkt w Telewizji Republika
Biorą udział w protestach organizowanych przez opozycję, krytykują obecną władzę. Czy sędziowie angażujący się w debaty polityczne i protesty jednej ze stron sporu politycznego łamią Konstytucję? Jak niekonstytucyjna aktywność niektórych sędziów może wpłynąć na wydawane przez nich wyroki? Czy w tej sytuacji zwolennicy obecnego rządu i politycy partii rządzącej mogą liczyć na uczciwe procesy? Dlaczego kibic Legii wciągnięty w aferę narkotykową przesiedział w areszcie bez wyroku prawie 3,5 roku? Czy sędziowie w koszulkach z napisem „Konstytucja” są jeszcze niezależni i bezstronni, czy wydają wyroki zgodne z oczekiwaniami ich politycznych sojuszników?
A miało być tak pięknie. Fanfary o pierwszej lidze odtrąbił nawet minister Sasin. Oczekiwaliśmy co najmniej ogłoszenia decyzji zainstalowania w Polsce Fortu Trump. A stało się inaczej: po pierwsze Mike Pompeo przypomniał nam, że musimy Żydom zapłacić 300 mld dolarów, oraz że ubek Blaichman jest nowym bohaterem polsko-żydowskim. Po drugie Premier Netanyahu ogłosił w Warszawie wojnę przeciwko Iranowi oraz powiedział, że Polacy współpracowali w nazistami w trakcie II wojny światowej. A Pani Andrea Mitchell, czołowa dziennikarka w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła dla milionów widzów, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli z polskim reżimem i nazistami.
Przyszedł do nas do uczelni ambasador węgierski Laszlo Szabo. Lekarz, przedsiębiorca, dyplomata. Opowiedział nam o stosunku swego rządu do Unii Europejskiej. Oraz o roli Węgier w Europie. Zacytuję, sparafrazuję i skomentuję.
Sławomir Neumann był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News, gdzie był pytany o lidera Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego, który ujawnił, że jako dziecko był molestowany przez dwie osoby "z kręgu Platformy. Wcześniej zrezygnował z członkostwa w PSL z powodu przystąpienia do Koalicji Europejskiej, w której wcześniej znajdowały się już środowiska skrajnie lewackie i antyklerykalne.
Półtora roku po wydaniu przez Redutę Dobrego Imienia stanowiska kwestionującego rzetelność metodologii prac naukowych Jana Grabowskiego historyk złożył pozew przeciw organizacji. – Spór z Janem Grabowskim to próba cenzury, ograniczenia wolności słowa zarówno Reduty Dobrego Imienia, jak i naukowców, którzy podpisali się pod naszym stanowiskiem – komentuje specjalnie dla portalu Tysol.pl Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia. RDI opublikowała dziś obszerną odpowiedź na stawiane zarzuty. Rozmawiał Robert Wąsik.
To największa, od prawie 50 lat, inwestycja w gdyńskim porcie. Umożliwi obsługę promów o długości do ok. 240 metrów, usprawni obsługę pasażerów i ładunków, a także poprawi dostępność transportową portu. Port Gdynia rusza z budową nowego publicznego terminalu promowego. Ma być gotowy do końca 2021 roku.
Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, zostało odnalezione w marcu 2011 roku w Powsinie. Śledztwo umorzono w 2013 roku z powodu niewykrycia sprawców.
Na antenie Superstacji doszło do emocjonalnej wymiany zdań pomiędzy Jackiem Żalkiem z Porozumienia, a Michałem Szczerbą z PO.
„The Jewish Voice” na swojej stronie internetowej zamieścił zdjęcia niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen jako ilustrację do tekstu poświęconego wydarzeniom w Jedwabnem. Na manipulację odpowiedział ambasador Marek Magierowski.
- Niemcy: Konstytucja mówi o odpowiedzialności przed Bogiem, państwo zbiera podatek na Kościoły, przedstawiciele Kościołów są w gremiach wybierających władze mediów publicznych a w urzędach pytają o wyznanie, religia szkołach jest obowiązkowa i jest przedmiotem maturalnym - napisał na Twitterze Cezary Gmyz.
Już o godzinie 17.30 rozpoczyna się pierwsza część cyklu "Ludzie Wolności i Solidarności". W czasie spotkania dzięki etiudzie filmowej, debacie, a także koncertowi zespołu Wołosewicz-Danielewicz uczestnicy przeniosą się w okolice wrocławskiego Polaru, w lata 1980-1989, i poznają historię trzech bohaterów podziemnej Solidarności.
Krystyna Janda udostępniła na Facebooku grafikę z informacją, że Andrzej Duda uważa emigrantów za "zdrajców narodu polskiego". Cytat jest jednak fałszywy.
- Miałem nadzieję, że infantylizm opozycji został wyczerpany. Jednak właśnie zobaczyłem, że PO wykorzystuje nawet Tłusty Czwartek do walki politycznej z PiS - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz.
Jutro, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji powstała wizualizacja przyszłej wystawy stałej poświęconej Żołnierzom Wyklętym.
...Natalia Koryncka-Gruz, Joanna Kos-Krauze, Bartosz M. Kowalski, Tadeusz Król, Marcin Krzyształowicz, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz, Marek Lechki, Rafael Lewandowski...
Andrzej Szymański zakładał Solidarność w Hucie Warszawa w 1980. Był to pierwszy zakład na Mazowszu w którym powstawał nasz związek. Był w Stoczni Gdańskiej 31 sierpnia 1980 roku w czasie podpisywania Porozumień Sierpniowych.\nNa pogrzeb przybyły poczty sztandarowe hutników z wielu regionów Polski. Był aktywny w Solidarności do końca życia.