Specjalnie dla Państwa relacjonujemy przebieg obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w tym relację z Marszu Niepodległości.
"Codziennik Feministyczny" wystosował do stacji TVN i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji list otwarty, w którym redakcja sprzeciwia się zachowaniu dziennikarza TVN Filipa Chajzera wobec dziennikarki WP.pl Heleny Łygas, która komentowała program "Ameryka Express"oraz zachowaniu biorących udział w programie mężczyzn wymuszających pocałunki na postronnych kobietach.
Dawid Wildstein zwrócił się do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
Georgette Mosbacher i amerykański sekretarz ds. energetyki złożyli Polakom życzenia.
W południe 11 listopada 2018 roku w Stulecie Odzyskania Niepodległości cała Polska stanęła aby odśpiewać Hymn Narodowy
Polska Fundacja Narodowa opublikowała kolejny spot z Melem Gibsonem z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości
Polacy świętują dziś 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na ulicach Warszawy celebrują to wielkie narodowe święto przedstawiciele NSZZ "Solidarność" - związkowcy, sympatycy i osoby utożsamiające się z historyczną spuścizną "S".
Przestawiciele Francji, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Japonii czytają depeszę dającą światu znać o powstaniu II Rzeczpospolitej.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą zwrócili się do Polaków z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Paryż, Dubaj, Los Angeles, Kijów, Wilno, Helsinki, Tel Aviv, Santiago i wiele wiele innych... nawet Google przygotował specjalną grafikę na polską rocznicę. To niezwykle wzruszające.
Na pl. Piłsudskiego trwa uroczystość odsłonięcia Pomnika ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Przypominamy poruszające kazanie, które abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych.
W japońskiej telewizji wyemitowano na Wielkanoc 2018 roku Mazurka Dąbrowskiego śpiewanego przez miejscowy chór. Jest to swoisty ukłon w stronę Polaków w rocznicę odzyskania przez nas niepodległości.
Wdowi grosz. Rozważania do Ewangelii.
Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Stadionie Narodowym odbył się Koncert dla Niepodległej. Ostatnim akordem było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego
Miliony zabitych, życie pośród szczurów i wszy w okopach, głupota dowódców i polityków, zrujnowane miasta, dezercje i sądy wojenne skazujące kolejnych żołnierzy na śmierć. W dyskusji o wspólnym europejskim świętowaniu dnia 11 listopada jako rocznicy zakończenia I wojny światowej zapomniano o jednym szczególe - 11 listopada to dla Polaków dzień zwycięstwa. To wielki dzień w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla świata to setna rocznica ostatniego dnia horroru, który w błocie okopów przetrącił kręgosłupy mocarstwom. To dzień w którym poza Europą Środkowo-Wschodnią i wybijaniem się narodów na niepodległość wśród zachodnich salonów ciężko było mówić o zwycięstwie.
Twitter zaroił się od życzeń składanych Polsce z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
"Kiedy gra toczy się o najwyższą stawkę gramy twardo, gramy do końca. Wykorzystujemy atuty, stawiamy na jedną kartę, wiele poświęcamy, dużo ryzykujemy, bo w historii narodów bywają wielkie gry o wszystko" - mówi narrator w genialnym spocie Instytutu Pamięci Narodowej, również w wersji angielskojęzycznej.
Pośród wielu innych na Marsz Niepodległości wybiera się Magdalena Ogórek - Kto z moich drogich Obserwujących będzie jutro na Marszu? - pyta na swoim profilu TT
Realizacja polskiej polityki historycznej w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najważniejszych zadań polskiego państwa i polskiej emigracji. Ponieważ nie istnieje żadna sprecyzowana wizja polityki historycznej, ani nie ma stworzonych transparentnych narzędzi do jej realizacji, często zdarza się tak, że aby zaspokoić potrzebę przybliżania polskiej historii i kultury w Stanach Zjednoczonych i na świecie, problemem tym zajmują się po prostu ludzie szlachetnego serca, którzy widzą tę potrzebę i realizują konkretne zamierzenia. Warto wymienić tu Norma Conard’a, jego uczennice z Kansas i projekt „Life In A Jar”, którym spopularyzował Irenę Sendler na świecie. Warto wspomnieć kuratorkę z Milwaukee Art Muzeum z Wisconsin, Laurie Winters, która pokazała Ameryce polskie malarstwo przez realizację w trzech ważnych ośrodkach wystawy jej autorstwa „Leonardo da Vinci and the Splendor of Poland”. W imieniu Tygodnika Solidarność chcielibyśmy Państwu przedstawić Polaka, mieszkającego w Kalifornii, który z wielkim sukcesem, sam bez niczyjej pomocy przybliża Ameryce postać wybitnego polskiego patrioty - Witolda Pileckiego. Zapraszamy na wywiad z Markiem Proboszem, którego spektakl "Ochotnik do Auschwitz: Rotmistrz Pilecki" ma zostać wystawiony na Broadway'u. Premiera 11 listopada w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości