Rzecznik PiS Rafał Bochenek ogłosił na Twitterze decyzję partii dot. udziału w debatach wyborczych organizowanych przez stację TVN.
Rosja będzie chciała rewanżu po przegranej wojnie z Ukrainą, ale taka nowa agresja może nastąpić po co najmniej 10 latach – ocenił w piątek w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji szef wywiadu wojskowego (HUR) Ukrainy generał Kyryło Budanow.
Znana dziennikarka TVP Karolina Pajączkowska poinformowała w mediach społecznościowych, że kończy swoją współpracę z Telewizją Publiczną.
Już 15 października Polacy pójdą do urn wyborczych, aby wybrać parlament na kolejną, czteroletnią kadencję. Serwis Politico przeprowadził badania preferencji wyborczych Polaków i opublikował wyniki, które jasno wskazują, kto najprawdopodobniej wygra wielkie wyborcze starcie.
Muzeum w Dortmundzie wystawiło wystawę „To kolonialne”, na którą nie wolno przychodzić białym zwiedzającym – poinformował niemiecki portal Focus.de.
Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk wystosował w piątek interpelację do Komisji Europejskiej w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska dotyczącej odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Wirtualna Polska opublikowała niedawno artykuł, w którym padła informacja o rzekomych powiązaniach właściciela Lechii Gdańsk z Rosją. Prezes gdańskiego klubu zdecydował się pozwać do sądu autora publikacji Szymona Jadczaka.
Znany w Niemczech dziennikarz Constantin Schreiber podczas publicznego czytania swojej książki na Uniwersytecie w Jenie (Turyngia) został uderzony ciastem w twarz.
– Wolność nie jest dana raz na zawsze. I nie utrzyma się sama. Nikt nam nie da jej w prezencie! Przeciwnie: historia uczy, że raczej będzie chciał nam odebrać – mówił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbyły się na Westerplatte.
84 lata temu, 1 września 1939 r., niemieckie wojska bez wypowiedzenia wojny o świcie przekroczyły na całej długości granice RP. Osamotniona Polska mimo bohaterskiego oporu trwającego ponad pięć tygodni nie mogła skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej 17 września.
Prof. Andrzej Zybertowicz poinformował na Twitterze, iż „Gazeta Wyborcza” w artykule z 30 sierpnia opublikowała na jego temat fałszywe informacje. Domaga się usunięcia ich i przeprosin.
– Referendum ogólnokrajowe jest potrzebne, społeczeństwo powinno się wypowiedzieć. Wreszcie po 12 latach Solidarność doczekała się pytania o wiek emerytalny – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Kontrola przeprowadzona w ramach systemu SENT ujawniła nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski. Transport nie posiadał wymaganych notyfikacji oraz poprawnie wypełnionej dokumentacji przewozowej. W wyniku działań Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska do Niemiec wróciło 7 ton nielegalnych odpadów – przekazał w czwartek Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wystartuje do Sejmu z list PiS – twierdzi portal Interia.
Niezwykle ważne i kompletnie nieznane w Polsce badania naszych rodaków. Dzięki nowoczesnej metodzie spowalniającej rozkład glikogenu w mózgu zauważono, że mózgi starych myszy pracowały i wyglądały, jak mózgi młodych zwierząt.
Najnowszy odcinek „Magazynu śledczego Anity Gargas” poświęcony będzie kulisom skandalu z udziałem biznesmena Ryszarda S., znanego z afery hazardowej.
Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Rozstawiony z numerem 17. polski tenisista przegrał z Brytyjczykiem Jackiem Draperem 2:6, 4:6, 5:7.
Dziś obchodzimy 41. rocznicę Zbrodni Lubińskiej - wydarzeń z 31 sierpnia 1982 r. w Lubinie, gdy pokojowa demonstracja zorganizowana przez działaczy podziemnej MKK Województwa Legnickiego została brutalnie stłumiona przez MO, ZOMO i ORMO.
Platformie Obywatelskiej oraz opozycji "nie udało się zablokować najważniejszej ustawy dla Polski Zachodniej" - pisze w mediach społecznościowych wiceszef resortu infrastruktury Marek Gróbarczyk i publikuje wymowną grafikę.
Europa, szczególnie Europa zachodnia od lat zmaga się z problemem imigracji, a zmaga się z nim w o wiele większym stopniu od czasu ogłoszenia przez Niemcy katastrofalnej polityki "Herzlich Willkommen", której skutkami Niemcy chcą się dziś "dzielić" z sąsiadami w ramach unijnej "przymusowej relokacji".