Kwestie związane z bezpieczeństwem, sprawy gospodarcze oraz problemy Polaków mieszkających na Litwie – to główne tematy, o których Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Wilnie z Prezydent Dalią Grybauskaitė. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszego reportera.
W trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė przebywający w Wilnie prezydent Andrzej Duda wyraził zasmucenie informacjami o krachu rozmów ze stroną ukraińską w sprawie ekshumacji zwłok polskich żołnierzy na terenie Ukrainy. Prezydenci obu państw zapewniali o dobrych relacjach między Polską a Litwą, wspólnie skrytykowali również projekt Nord Stream II.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Wilnie podzielił się opinią w kwestii niepowodzenia rozmów na temat polskich ekshumacji na terenie Ukrainy.
Prezydent Andrzej Duda odbył rozmowę w cztery oczy z prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė. Po rozmowach odbyła się wspólna konferencja prasowa.
Poseł WiS zadał pytanie w kontekście listów, które Nowoczesna wysyłała do unijnych polityków w sprawie polskiej polityki i polskiego rządu, np. niedawnego listu posła Szłapki do Fransa Timmermansa...
Dziennikarz skomentował sprawę odwołania wizyty Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii.
Rzecznik prezydenta rozmawiał w Radiu ZET na temat promocji Polski na świecie. Zapytany podczas wywiadu o ocenę działalności Polskiej Fundacji Narodowej starał się nie wyrazić opinii wprost.
"Kancelaria Prezydenta RP wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów miedzy wicepremierami Ukrainy i Polski" - głosi oświadczenie opublikowane na stronie Kancelarii Prezydenta RP.
Po rozmowie z Angelą Merkel podczas wizyty w Berlinie, Mateusz Morawiecki podsumował treści poruszane podczas spotkania.
Trwa trzeci dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką na Litwie, gdzie wczoraj odbywały się obchody 100 rocznicy odrodzenia państwowości. Dzisiejszy dzień poświęcony jest spotkaniom na linii polsko-litewskiej. W pałacu Prezydenckim prezydent Duda odbył rozmowę w cztery oczy z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.
Poseł PO wyraził swoją opinię o występie polskich sportowców w Pjongczang i powiązał ją z rządami Prawa i Sprawiedliwości. Licznie odpowiedzieli mu internauci, sugerując m.in., że na pewno lepiej spisaliby się Polacy w na olimpiadzie w Krakowie. Do dyskusji włączyli się także minister sportu i znany dziennikarz sportowy.
Ten i inne rysunki w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
- Od robienia tych wywiadów dla Sieci to Panów muszą bardzo boleć kolana. Tyle musicie się naklęczeć przed rozmówcami... - napisał Bartosz Wieliński szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej komentując wywiad Sieci z Marszałkiem Terleckim. Odpowiedział mu poseł PiS Dominik Tarczyński
Kolejne Spotkanie Prawych Twitterowiczów odbędzie się pod hasłem 40. Rocznicy powstania Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Gośćmi honorowymi mają być Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Jan Karandziej, Janusz Śniadek, Piotr Szubarczyk, Tomasz Strzyżewski i Andrzej Kołodziej. Prowadzić spotkanie ma Jan Pospieszalski
- Od dawna nie przeczytałam nic głupszego i bardziej pozbawionego empatii (wobec kobiet). Znam kilka, które dokonały aborcji. Tak przed jak i po zabiegu nie widziałam na ich twarzach, ani różu, ani brokatu (?), ani - tym bardziej - uśmiechu.- pisze nie kto inny jak Hanna Lis, żona Tomasza Lisa odnosząc się do okładki Wysokich Obcasów, na której pośród różu uśmiechnięte pani przekonują nas, że "Aborcja jest OK"
Zmiana postawy Niemiec, które zauważyły, że Polska rozwija się jako nr 1 w Unii Europejskiej – zarówno jeśli chodzi o gospodarkę oraz świetne wyniki, jeśli chodzi o spadające bezrobocie – pokazuje, że Polska rośnie w siłę i z Polską trzeba się liczyć – stwierdził Dominik Tarczyński
Publicysta na Twitterze wyraził zdanie na temat przeciwników dekomunizacji ulic w Polsce
Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę rozpoczęły się w piątek rano i trwały do wieczora. W południe przed pałacem prezydenckim w Wilnie odbyła się ceremonia podniesienia flag państwowych trzech państw bałtyckich z udziałem oficjalnych gości, m.in. prezydentów Polski, Łotwy, Estonii, Niemiec, Gruzji, Ukrainy i Islandii. Prezydent Grybauskaitė wygłosiła uroczyste przemówienie. Później na cześć setnej rocznicy podpisania 16 lutego w 1918 roku Aktu Niepodległości zabiły dzwony we wszystkich kościołach Litwy.
Przebywający w Wilnie na obchodach 100. rocznicy odrodzenia się państwowości Litwy prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean Claudem Junckerem. Rozmowa ta daje duże nadzieje na szybkie zakończenie sporu między Polską a Komisją Europejską.
- - Nie tylko w Stanach, ale też w Izraelu u wielu Żydów pojawia się taka niechęć, a niekiedy nawet nienawiść wobec Polski czy Polaków. Choć Polska nie jest wyjątkiem. Jest też nienawiść wobec Niemców. Tyle że te nienawiści znacząco się różnią (...) Nienawiść wobec Niemców jest "nienawiścią wobec równych sobie". Niemcy uchodzą w oczach dużej części Żydów za przedstawicieli kultury, która intelektualnie im imponuje. Wielu Żydów, którzy wyjechali z Niemiec przed Holokaustem, miało do Niemiec sentyment (...) W przypadku Polski jest to niechęć wynikająca z wyraźnego poczucia wyższości. Polaków uważają za głupszych, niekulturalnych - mówi w wywiadzie dla SE.pl prof. Norman Finkelstein Żyd i autor głośnej książki "Przedsiębiorstwo Holocaust"