W sieci, na profilu RespectUs.pl pojawił się wstrząsający spot, w którym bohater przeprasza po kolei wszystkie narody, na koniec konstatując: "I tylko to jedno mnie przenika do głębi, że mnie k. nikt nie przeprasza"
Rozsyłaliśmy ostatnio z kolegami w mediach społecznościowych piosenkę „Dziewczyno z granatem w ręce” z „Czasu honoru”, ale w wykonaniu jedenastoletniej Martynki Wójcik. Dziewczynka wykonuje piosenkę w sposób tak żywiołowy, że nie sposób powstrzymać łez.
Samochód wiozący prezydenta Andrzeja Dudę najechał na betonowy separator, oddzielający pasy ruchu od torów tramwajowych. Informację jako pierwsze podało radio RMF FM.
W Polsce nadal utrzymują się niskie temperatury. Tylko w ciągu ostatniej doby z wychłodzenia zmarło 5 osób, a od początku lutego 24. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i starsze, a niepokojące sygnały przekazujmy do służb. Niezależnie od tego policjanci patrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni m.in. kanały ciepłownicze i ogródki działkowe - apeluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
- Niezwykle mi zależy na tym, żebyśmy żyli w prawdzie historycznej. Serce mi pęka, kiedy słyszę, że ktoś mówi, że w Polsce my chcemy pisać historię na nowo. Żadnej historii nie chcemy pisać na nowo, chcemy tylko, żeby prawda historyczna była broniona na każdym możliwym kroku, żeby nie było oczerniania, żeby nie było niesprawiedliwych, poniżających i rozdzierających osądów, a przecież wiemy, że takie się zdarzają - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej wybrano nowego redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność. Został nim Michał Ossowski - związany z "Solidarnością" od 13 lat, od 2015 roku prezes spółki Tysol, która z ramienia Związku Zawodowego wydaje Tygodnik Solidarność. "Chciałbym, aby Tygodnik pod moją redakcją był pismem wyrazistym i bezkompromisowym" - zapowiedział redaktor. Dotychczas obowiązki redaktora naczelnego pełniła Ewa Zarzycka.
Kolegium Redakcyjne najstarszego polskiego, wydawanego od ponad 150 lat czasopisma "Przegląd Techniczny - gazety inżynierskiej", organu prasowego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT podjęło decyzję o przyznaniu Januszowi Śniadkowi niniejszego tytułu.
- Udział Andrzeja Seweryna w rynsztokowej produkcji w TVN sprawił mi dolegliwą przykrość. Miałem go za uczciwego człowieka, o większej niż "przeciętna aktorska" wrażliwości kulturalnej i obywatelskiej, a wczoraj zszedł na poziom Chamów i Urbanów - napisał Krzysztof Wyszkowski komentując udział znanego aktora w "Pożarze w burdelu" TVN
- Wiceszef MSZ K.Szymański poprosił w Brukseli o rzetelną ocenę sytuacji w Polsce. Trwa unijna narada poświęcona praworządności i reformie sądownictwa. Wiceszef KE F.Timmermans powiedział, że Polska ma prawo do reform, i że jest dialog, który musi się czymś skończyć - pisze relacjonując posiedzenie Rady Europejskiej Beata Płomecka korespondentka Polskiego Radia w Brukseli
W poniedziałek, 26 lutego w Pałacu Krasińskich odbyły się obchody 90. Rocznicy powołania Biblioteki Narodowej przez Ignacego Mościckiego. W uroczystościach wziął udział Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Dudą. Para prezydencka obejrzała najcenniejsze zbiory przechowywane w BN, a wśród nich najstarsze rękopisy – pomniki średniowiecznej historiografii, jak Rocznik dawny ze zdaniami rozpoczynającymi polską historię: „Dąbrówka przybyła do Mieszka, Mieszko został ochrzczony”.
– Boję się zjawiska, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, że poszczególne, wyrwane z kontekstu propozycje przepisów staną się okazją do próby skompromitowania półtorarocznej pracy Komisji – mówi Marcin Zieleniecki, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy i podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.
Do 2030 roku liczba osób dotkniętych demencją przekroczy 75,5 mln, a w 2050 może ich być ponad 135 mln – podaje WHO. Razem z szybko starzejącym się społeczeństwem statystyki te stanowią poważne wyzwanie dla służby zdrowia. W opiece nad seniorami wspomóc rodzinę może wyszkolony zespół pielęgniarek i pielęgniarzy, w Polsce jednak jest problem z ich dostępnością. Jeśli nie zasili nas grupa młodych osób, to seniorzy będą pozbawieni profesjonalnej opieki – przestrzegają przedstawiciele zawodu. Do tej profesji młodych ludzi zachęcać mają takie inicjatywy jak Nagroda Pielęgniarska szwedzkiej Królowej Sylwii.
Wszystko wskazuje na to, że PKN Orlen przejmie Lotos. Reprezentujący Skarb Państwa Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Prezes PKN ORLEN S.A. Daniel Obajtek podpisali w dniu 27.02.2018 r. list intencyjny w sprawie rozpoczęcia procesu przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN ORLEN S.A. nad Grupą LOTOS S.A. - czytamy na stronie internetowej Orlenu.
- Jakże to ludzie się zmieniają! Przeszkadza Ci Olek, ze Policja usuwa awanturujących się ludzi , którym wolność zgromadzeń kojarzy się tylko z leżeniem przed Sejmem czy opluwaniem obecnie wybranej przez Polaków władzy ? O Ile pamiętam to chyba m.in. za wolność słowa, wolność zgromadzeń, wolność wyboru w życiu każdego w Polsce siedzieliśmy w Grodkowie na początku stanu wojennego - pisze Dariusz Niworowski do Aleksandra Gleichgewichta związanego z KODem przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu, który pod postem o Marcu'68 umieścił komentarz porównujący dzisiejszych, utrudniających legalne demonstracje "obrońców demokracji" z ówczesnymi opozycjonistami
"Nawet pudelkowi brakuje słów" - napisał Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy" na temat pokazanego w poniedziałek wieczorem w TVN widowiska „Fabryka patriotów” grupy teatralno-muzycznej „Pożar w burdelu”. Show zostało bardzo negatywnie ocenione przez wielu dziennikarzy, niezależnie od ich poglądów politycznych.
- "Pożar w burdelu" to zawsze było wydarzenie bardziej towarzyskie niż artystyczne. Za sprawą elitarności wynikającej z trudności dostania się na spektakl (małe sale) i zachwytów snobujących się nań "luminarzy towarzyskiego życia stolicy" obrósł legendą i stał się niemal synonimem walki z obecną władzą przy użyciu nieskrępowanej sztuki. TVN postanowił skonfrontować tę legendę z narodem, emitując jego program "Fabryka patriotów" na swojej głównej antenie. I to w prime time - pisze o nowej produkcji TVN na Onet.pl Wojciech Krzyżaniak, specjalista d/s mediów
Michał Dworczyk w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki” skomentował doniesienia izraelskich mediów, że ustawa o IPN zostanie "zamrożona". Polityk dał jasno do zrozumienia, że doniesienia te są nadinterpretacją słów Zbigniewa Ziobry.
Finansowanie wojen z pieniędzy i zasobów wroga jest równie stare jak sama wojna. Kontrybucje, trybuty, haracze – przez stulecia były normą w stosunkach między zwaśnionymi państwami. Aż do początków ubiegłego wieku nie regulowały tego żadne przepisy.
Środowiska Platformiane i ich postkomunistyczni bracia połapani z SLD i Wyborczą zarzucają Kukiz'15 hipokryzję głosząc, że "nie szanuje referendum akcesyjnego do UE sprzeciwiając się wprowadzeniu euro". Szanowni targowiczanie i postbolszewicy... K'15 ZAWSZE szanował i szanować będzie wolę Obywateli wyrażoną w drodze referendum. Problem w tym, że przy referendum akcesyjnym ani słowa nie było o obowiązku przyjęcia wspólnej dla wszystkich członków UE waluty - pisze Paweł Kukiz
Polish Media Issues (PMI) jako wiodąca, politycznie niezależna, międzynarodowa organizacja walcząca ze szkalowaniem Polski przez media, czuje się zobowiązana wydać następujące oświadczenie odnośnie ostatnich reakcji mediów na nowelizację ustawy o IPN i opinii nt. roli Polski w czasie II wojny światowej. Nowelizacja zabrania przypisywania narodowi polskiemu winy za Holokaust.