- 23 lutego, w piątek opublikowałem artykuł dotyczący polskiego ustawodawstwa, związanego z legislacyjnym zakazem stosowania terminu „Polskie Obozy Śmierci”. Odpowiadając na polskie działanie uruchomiono skoordynowaną i znakomicie finansowaną kampanie Fundacji Rodziny Rundermana, która literalnie stwierdziła, że Polacy stworzyli antysemickie prawo by ukryć własna rolę współsprawstwa w Holokauście, dodatkowo ten stan rzeczy został potwierdzony ohydnym filmem opublikowanym przez progresywnego dziennikarza Haaretz – Bradleya Burstona. Obie kampanie mają potwierdzać fałszywe stereotypy i utrzymać w porządku narratywna kontrolę sprowadzającą się do twierdzenia, że Holocaust jest pojęciem ograniczającym się wyłącznie do ofiar o konfesji judaistycznej - pisze do nas brytyjski bloger Ash Sharp
Moi dziadkowie Aniela i Tomasz Heleniakowie mieszkali w tym domu w Grodzisku Dolnym koło Leżajska wraz z ciocią Marysią, ciocią Hanią z mężem i córką oraz moją mamą Cecylią. Podczas wojny ukrywali tu Żydów. Okolica była niebezpieczna. Niedaleko do 150 metrów znajdował się komisariat policji, a trochę dalej knajpa.
Przy Mokotowskiej 8 mieszkają teraz znani celebryci: supermodelka Anja Rubik,dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz wieloletni dziennikarz telewizyjny Jarosław Gugała
Jesteśmy dumni z szerokiego dostępu do morza, o które nasi przodkowie walczyli przez wieki. Czy my dzisiaj rozumiemy to „okno na świat” i potrafimy je właściwie ochronić? Czy pewnego dnia nie obudzimy się z wielkopowierzchniową reklamą – [czyt.: banderą] obcego państwa przysłaniającą nasze fale?! Czy dopiero wtedy uświadomimy sobie wartość bezpieczeństwa Polski nad Bałtykiem?!
Warszawa, 1 marca 2018 r., Plac Piłsudskiego. Uroczysty Apel Pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych
- 28 lutego w programie "Fakty po Faktach" w telewizji TVN pojawił się materiał sugerujący moją orientację homoseksualną. To uderzenie nie tylko we mnie, ale też w moją Rodzinę - pisze Maciej Wąsik w specjalnym oświadczeniu
Słynna "zreprywatyzowana" kamienica przy Alei Szucha 16. Za komuny mieszkali tu komunistyczni notable, dziś mieszkania mają tu Monika Olejnik czy Monika Jaruzelska
W Polsce mieliśmy namiastkę informacyjnego Pearl Harbor. Czy nasze władze i służby wyciągną jakieś wnioski? W BBN od kilku lat leży gotowy projekt Doktryny Bezpieczeństwa Informacyjnego RP mający nas chronić przed takimi atakami. I póki co, to tylko projekt.
Gesty polskiej strony rządowej w celu zażegnania konfliktu na linii Warszawa – Tel Awiw przyjmowane są z wrogością, vide reakcja na słowa premiera Mateusza Mazowieckiego wyrażona przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina: „Mówienie, że nasi kolaborowali z nazistami jest... nowym dnem”. Skoro o dnie mowa, to zajrzyjmy na to, co Emanuel Ringelblum, kronikarz warszawskiego getta, zanotował pod datą 22 lipca 1942 roku. A pisał tak: „W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska pałała się tą ohydną robotą. Wyróżniła się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia (...)”.
Niewysoki, szczupły mężczyzna o szlachetnych rysach twarzy. Mimo że marzył o studiach prawniczych, pisał wiersze i miał kochającą narzeczoną, wybrał niebezpieczny las i nierówną walkę z sowieckim okupantem. Taki był Hieronim Dekutowski ps. Zapora. Ten, który poświęcił wszystko dla Polski.
- To był wstydliwy występ - tak taniec niemieckiej łyżwiarki do muzyki o II wojnie światowej skomentowały światowe media.
IPN przygotował kolejny odcinek z cyklu filmowego, którego gospodarzem jest dziennikarz Cezary Gmyz. Gościem programu jest Grzegorz Wołk z Biura Badań Historycznych IPN.
Poczta Polska upamiętniła rotmistrza Witolda Pileckiego i Danutę Siedzikównę „Inkę” – zamordowanych przez komunistów polskich bohaterów.
Jolanta Brzeska została zamordowana a jej ciało znalazł przypadkowy przechodzeń w miejscu uczęszczanym na polanie w rezerwacie leśnym Kabaty
- Moj dziadek nie tylko był komendantem placówki NSZ ale także komendantem placówki WiN - powiedział Dominik Tarczyński.
„Magazyn śledczy Anity Gargas” ma nową porę emisji! Nowy odcinek już w ten czwartek o 22:25 w TVP1! A w nim: spalarnia odpadów medycznych i weterynaryjnych w sercu parku krajobrazowego, w specjalnej strefie ekologicznej Natura 2000. W tle afera hazardowa, ministerstwo środowiska oraz dziwne spotkania starosty z inwestorem na stacjach benzynowych. Dlaczego nielegalna spalarnia działała latami, mimo zarzutów o samowolną rozbudowę i stwarzanie zagrożenia dla środowiska? Dlaczego zakład pozytywnie przechodził kontrole inspektoratu ochrony środowiska? Czy Stanisław Gawłowski bywał w Miliczu? Jak ministerstwo środowiska zmieniło decyzję marszałka województwa wstrzymującą działalność spalarni?
Jarosław Gowin opublikował artykuł w Haaretz - najstarszym dzienniku wydawanym w Izraelu.
Na portalu edukacyjnym IPN pamięć.pl, została zamieszczona rozmowa z Karolem Tenderą, byłym więźniem niemieckich obozów KL Auschwitz i KL Flossenbürg.
W Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wraz z zastępcą Bogdanem Bisiem zapalili znicze na grobach Danuty Siedzikówny ps. Inka i Feliksa Selmanowicza ps. Zagończyk, oddając w imieniu Związku hołd wszystkim żołnierzom antykomunistycznego podziemia.
Dziś odbyło się głosowanie nad wyborem wiceszefa PE. Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski pokonał estońskiego parlamentarzystę Zielonych - Indreka Taranda.