Na blokadzie trasy A9 Francuzi oddają się dość specyficznej formie protestu. Film szybko rozchodzi się po sieci.
- Byłam kiedyś na takim spotkaniu z Adamem Michnikiem. KOD kiedyś zapraszał Adama Michnika i mówili Michnikowi, on tak dobrze zna Jarosława Kaczyńskiego przecież od lat, czy jego nie dałoby się jakoś przekupić, żeby na Polskę [niezrozumiałe - przyp. red] - mówi Róża Thun und Hohenstein na dostępnym w sieci nagraniu
W rozmowie z Elizą Michalik poseł Niesiołowski wyraził opinię, że Wladysława Kosiniaka-Kamysza uważa za "najwybitniejszego polityka tego obozu".
"Newsweek" napisał, że kilka dni przed spotkaniem byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, premier Morawiecki spotkał się w Świątyni Opatrzności Bożej z innym znanym milionerem Zygmuntem Solorzem-Żakiem.
Za pośrednictwem sieci spotkać się można z coraz bardziej brutalnymi obrazami zachowania francuskiej policji wobec żółtych kamizelek.
Mówi nam się często, że to my mamy obsesję na punkcie Niemców i że poza Polską Niemcy są tylko powszechnie lubiani. Chyba jednak różnie z tym bywa. Oto, fakt, że złośliwy, spot pokazujący różnice pomiędzy językiem niemieckim, a innymi językami europejskimi
– 13 Grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. W czasie jego trwania internowano ponad 10 tys. osób. Wprowadzony został nielegalnie na mocy niejednogłośnie – co warto podkreślić – podjętej uchwały Rady Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Pierwsze plany wprowadzenia stanu wojennego rozważane były już w czasie fali strajków w sierpniu 1980 roku, jednak ostatecznie władze komunistyczne nie zdecydowały się na jego wprowadzenie. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, jednak za najważniejszy uznano groźbę interwencji zbrojnej przez państwa Układu Warszawskiego – pisze we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.
W dniu dzisiejszym odbywa się konwencja utworzonej niedawno przez Ryszarda Petru i Joannę Scheurin-Wielgus partii TERAZ!. Wśród głownych postulatów partia wymienia likwidację ograniczenia handlu w niedzielę, akces do strefy euro, zamknięcie rządowych inwestycji węglowych, ograniczenie 500+, rozdział Kościoła od państwa, podatki liniowe i częściową prywatyzację Służy Zdrowia.
Poseł Krystyna Pawłowicz zwróciła się do Fransa Timmermansa, kandydata socjalistów do fotela przewodniczącego Komisji Europejskiej, który zadeklarował pomoc Polakom w walce o demokrację.
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski zareagował na plany kandydata socjalistów na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.
Centrum Oslo. Budowa. Polscy budowlańcy śpiewają harcerską "Stokrotkę" czy "Hej sokoły". W ciągu kilku dni video na profilu "Solidaritet Ekte Fagforening" odtworzono prawie 750 tysięcy razy
Zapisy coraz bardziej brutalnego traktowania protestujących Francuzów docierają do nas za pośrednictwem internetu.
W wywiadzie udzielanym WP.pl były prezydent Wałęsa spory ustęp swojej wypowiedzi poświęcił urządującemu prezydetowi Andrzejowi Dudzie i ich obecności na pogrzebie George'a Busha Seniora. Lech Wałęsa, na skutek własnej prośby, poleciał do USA na pokładzie prezydenckiego samolotu.
Wśród Ukraińców przeprowadzono sondę dotyczącą popularności różnych postaci historycznych. Na pierwszych czterech miejscach znaleźli się kolejno: Bogdan Chmielnicki, Michaił Hruszewski, Iwan Mazepa i... Leonid Breżniew. Bardziej ciekawe jednak, kogo na tych miejscach nie było. Nie znalazł się tam mianowicie Stepan Bandera.
"Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu apeluje o to, aby w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności, niezależnie od bieżących sporów politycznych, nowe władze samorządowe Miasta Stołecznego Warszawy odstąpiły od procedury przywracania już zmienionych nazw symbolizujących lub propagujących komunizm. Nazwy te były wyrazem hołdu dla ludzi i organizacji, które działały na rzecz zniewolenia Polski, przeciw jej niepodległości i przeciw wolności jej obywateli. Ich przywrócenie będzie działaniem nieprzystającym do szacunku dla ojczystej historii – szczególnie bolesnym w roku obchodów stulecia odrodzenia Państwa Polskiego" - apeluje Instytut Pamięci Narodowej.
Dziś mija 39. rocznica śmierci Sługi Bożego abp. Fultona J. Sheena.Kapłan ten słynął nie tylko z pobożności i bezkompromisowości w nazywaniu zła złem, ale także z wyjątkowo zgrabnego oblekania myśli w słowa. Prowadząc przez lata program w telewizji, gromadził przez odbiornikami więcej widzów, niż najpopularniejsze seriale i mecze. Duchowny wydał także 66 książek.
Korespondent TVP w Berlinie skomentował nagłówek tekstu poświęconego historii Gdynii, opublikowanego niedawno na portalu Onet.
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski odniósł się do sprawy zarządzania i sprzedaży ziemi uprawnej.
W programie "Woronicza 17" była posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt podjęła temat przejęcia przez Platoformę Obywatelską posłów Nowoczesnej.
Po rozejściu się informacji o śmierci Jolanty Szczypinskiej, posłanki Prawa i Sprawiedliwości, w internecie można było natknąć się na dużą liczbę kometarzy z kondolencjami, także wśród osób, które nie sympatyzują z politycznym środowiskiem zmarłej. Niestety, obok tych wypowiedzi do sieci trafiły także inne, w których użytkownicy Facebooka nie tylko cieszą się ze śmierci posłanki, ale także życzą jej innym osobom. Jeden z internautów zadał pytanie ministrowi spraw wewnętrznych, czy takie wypowiedzi nie są