Jak podaje "Fakt", 20-letni Bartłomiej W., wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy odpowie za napaść na obywateli Szwecji. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.
Pod koniec listopada Chojna-Duch zeznawała przed sejmową komisją śledczą, która zajmuje się aferą VAT. Jak się okazuje to co powiedziała może przysporzyć jej kłopotów.
Do sieci trafia coraz więcej filmików z protestów tzw. "Żółtych Kamizelek" we Francji. Na nagraniu udostępnionym przez Jacka Saryusza-Wolskiego widzimy, jak policja siłą wyprowadza zgromadzonych na proteście sędziów. "Władza sądownicza i władza wykonawcza we Francji" - skomentował polityk. Do protestów we Francji odniósł się także historyk i publicysta Leszek Żebrowski.
10 grudnia 2018 r., w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, będziemy wspólnie świętować 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Z tej okazji Instytut Ordo Iuris wraz z Europejskim Chrześcijańskim Ruchem Politycznym organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Prawne implikacje godności człowieka: w 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka”.
Od czasu przejęcia władzy przez "dobrą zmianę" nie brakuje artystów, którzy głośno i chętne manifestują swoje poglądy polityczne. Dołączyła do nich Justyna Steczkowska, która na jeden z koncertów ubrała koszulę z napisem "Konstytucja", co opublikowała później na swoim profilu na Instagramie. Wpis wzbudził bardzo duże emocje.
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł dziś, że Wlk. Brytania może wycofać swój wniosek o wyjście z UE. Tym samym stworzył władzom w Londynie możliwość potencjalnej zmiany decyzji w sprawie Brexitu.
Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje dziś byłego ministra finansów za rządów PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.
Joanna Schmidt była gościem Porannej Rozmowy w RMF FM u Roberta Mazurka. Rozmowa dotyczyła głównie konwencji programowej partii Teraz!, ale redaktorowi udało się także przyłapać posłankę na braku podstawowej wiedzy, czego nie omieszkał skwitować kąśliwym komentarzem...
Na antenie Radia ZET gościł dzisiaj były prezydent Lech Wałęsa. Wyraził on pogląd, że Andrzej Duda w ogóle nie powinien pojawić się na pogrzebie prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a H. W. Busha, a Polskę powinien reprezentować on sam.
Dariusz Rosati, poseł Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, skomentował wyrok sądu, który nakazał Lechowi Wałęsie przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Polityk przyznał, że ma podobną opinię do tej, którą wygłosił były prezydent.
Poseł PO Michał Szczerba był dzisiaj gościem na antenie Polskiego Radia 24. Pytany o brutalność funkcjonariuszy we Francji, gdzie ostro pacyfikowane są protesty społeczne tzw. "Żółtych Kamizelek" stwierdził, że nie porównuje tego z brutalnością polskiej policji, która jego zdaniem często działa na "polityczne zamówienie".
Na blokadzie trasy A9 Francuzi oddają się dość specyficznej formie protestu. Film szybko rozchodzi się po sieci.
- Byłam kiedyś na takim spotkaniu z Adamem Michnikiem. KOD kiedyś zapraszał Adama Michnika i mówili Michnikowi, on tak dobrze zna Jarosława Kaczyńskiego przecież od lat, czy jego nie dałoby się jakoś przekupić, żeby na Polskę [niezrozumiałe - przyp. red] - mówi Róża Thun und Hohenstein na dostępnym w sieci nagraniu
W rozmowie z Elizą Michalik poseł Niesiołowski wyraził opinię, że Wladysława Kosiniaka-Kamysza uważa za "najwybitniejszego polityka tego obozu".
"Newsweek" napisał, że kilka dni przed spotkaniem byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, premier Morawiecki spotkał się w Świątyni Opatrzności Bożej z innym znanym milionerem Zygmuntem Solorzem-Żakiem.
Za pośrednictwem sieci spotkać się można z coraz bardziej brutalnymi obrazami zachowania francuskiej policji wobec żółtych kamizelek.
Mówi nam się często, że to my mamy obsesję na punkcie Niemców i że poza Polską Niemcy są tylko powszechnie lubiani. Chyba jednak różnie z tym bywa. Oto, fakt, że złośliwy, spot pokazujący różnice pomiędzy językiem niemieckim, a innymi językami europejskimi
– 13 Grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. W czasie jego trwania internowano ponad 10 tys. osób. Wprowadzony został nielegalnie na mocy niejednogłośnie – co warto podkreślić – podjętej uchwały Rady Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Pierwsze plany wprowadzenia stanu wojennego rozważane były już w czasie fali strajków w sierpniu 1980 roku, jednak ostatecznie władze komunistyczne nie zdecydowały się na jego wprowadzenie. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, jednak za najważniejszy uznano groźbę interwencji zbrojnej przez państwa Układu Warszawskiego – pisze we wstępniaku najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność” Michał Ossowski, redaktor naczelny.
W dniu dzisiejszym odbywa się konwencja utworzonej niedawno przez Ryszarda Petru i Joannę Scheurin-Wielgus partii TERAZ!. Wśród głownych postulatów partia wymienia likwidację ograniczenia handlu w niedzielę, akces do strefy euro, zamknięcie rządowych inwestycji węglowych, ograniczenie 500+, rozdział Kościoła od państwa, podatki liniowe i częściową prywatyzację Służy Zdrowia.
Poseł Krystyna Pawłowicz zwróciła się do Fransa Timmermansa, kandydata socjalistów do fotela przewodniczącego Komisji Europejskiej, który zadeklarował pomoc Polakom w walce o demokrację.