Zbigniew Ziobro w rozmowie z redaktorem Michałem Karnowskim na antenie Telewizji wPolsce.pl stwierdził, że premier Donald Tusk odgrażał się, że „zniszczy” Ziobrę i jego rodzinę.
Protestujący rolnicy przenieśli się do gmachu ministerstwa rolnictwa. Domagają się spełnienia ich postulatów i rozmów z premierem Donaldem Tuskiem. Jak na razie nic nie wskazuje jednak na to, by szef rządu był tym zainteresowany. Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, który był gościem na antenie Polsat News, skwitował, że „nie zamierza rozmawiać z tymi, którzy w formie szantażu chcą uprawiać politykę i wystawiać swoje żądania”.
„Podczas gdy w Niemczech nie są realizowane żadne duże projekty infrastrukturalne, Polska buduje nowe gigantyczne lotnisko” – pisze niemiecki „Die Welt”.
Rosja odbudowała już swoją armię po stratach poniesionych podczas inwazji na Ukrainę – oświadczył wiceszef amerykańskiej dyplomacji Kurt Campbell, cytowany przez portal DefenseNews.
„Widać, że ktoś nie odrabiał prac domowych z matematyki, w czasach, gdy wolno było je zadawać. (…) Zapraszam na debatę 1 na 1 poświęconą sytuacji finansów publicznych: czas i miejsce według Pana uznania” – stwierdził były premier Mateusz Morawiecki.
W miejscowości Stężyca w woj. lubelskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyją dwie osoby, a trzy z obrażeniami trafiły do szpitala.
„W najbliższych tygodniach były minister obrony Mariusz Błaszczak i jego najbliżsi współpracownicy mogą się spodziewać konsekwencji za odtajnienie części planu obrony Polski” – pisze w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”.
Pierwsza od półtora roku rozmowa telefoniczna ministra obrony Francji Sebastiena Lecornu z jego rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Szojgu pokazuje, że Paryż nie zrezygnował całkowicie z utrzymywania kontaktów z Moskwą, zwłaszcza w kwestii zwalczania terroryzmu – komentuje dziennik „Le Figaro”.
W czwartek przypada 75. rocznica podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego, dokumentu założycielskiego NATO. Sojusz będzie ją świętować w obliczu rosnącej niepewności co do sytuacji na froncie w Ukrainie i przywództwa w USA.
Nie żyje Denisa Zajicova, która była czeską blogerką kulinarną. Wiadomo, że od dziesięciu lat zmagała się z ciężką chorobą.
Król Karol III rezygnuje z wieloletniej tradycji i zezwala na odwiedzanie przez turystów zamku Balmoral – niedostępnej dotąd prywatnej rezydencji rodziny królewskiej.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może ukarać TVN24 za słowa o seksie prezydenta Andrzeja Dudy z 15-latką – informuje serwis wirtualnemedia.pl. Chodzi o słowa Rafała Wojdy.
– Zielony Ład będzie szczególnie kosztowny dla biedniejszych krajów europejskich, np. Niemcy przez niego nieco zbiednieją, ale Polacy stracą nawet połowę dochodu liczonego na osobę – twierdzi w rozmowie z portalem wnp.pl prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki.
Rozgłośnia Radio Maryja poinformowała w mediach społecznościowych o problemach z sygnałem.
Od czasu siłowego przejęcia mediów publicznych na zlecenie ministra kultury ppłk. Bartłomieja Sienkiewicza trwa burza wokół TVP. Jak dotąd sąd rejestrowy nie uznał likwidatora spółki narzuconego przez nową władzę.
Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach prowadzi czynności w sprawie podwójnego morderstwa w Spytkowicach w powiecie wadowickim. Opublikowano wizerunek prawdopodobnego sprawcy.
Minęło pierwsze sto dni nowego rządu. Nic dziwnego, że jest rozliczany ze swoich obietnic wyborczych – zwłaszcza że sam Donald Tusk rzucił kłody pod nogi własnym ministrom i sobie, obiecując w kampanii cuda na kiju, z bitą śmietaną i frytkami jednocześnie.
- Zostaliśmy sami z Gabrielem Janowskim, czyli Solidarność Rolników Indywidualnych. Cała reszta w gąszczu tych rozmów, które miały miejsce dzisiaj, stwierdziła, że zapewnienie, że będzie dopłata do tony zboża 300 złotych tak naprawdę ich satysfakcjonuje - relacjonuje wydarzenia w Ministerstwie Rolnictwa z ostatnich godzin Tomasz Obszański, przewodniczący Solidarności RI.
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec, był w latach 2011–2018 burmistrzem Hamburga. Scholzowi zarzuca się, że właśnie w tym okresie jako burmistrz Hamburga chronił hamburski bank Warburg, który wykorzystywał luki prawne i uzyskiwał zwrot podatku od obrotu akcjami, którego nigdy nie zapłacił. Transakcje te nazywane potocznie Cum-ex zostały uznane przez Federalny Trybunał Sprawiedliwości w 2021 roku za uchylanie się od płacenia podatków, a zatem są karalne. Skandal Cum-ex od lat zajmuje niemieckich prokuratorów i sądy w licznych postępowaniach. Według szacunków ogólnokrajowe szkody z tego tytułu wyniosły ponad 10 miliardów euro.
„Agresja i nienawiść – to jedyne, co mają do zaproponowania Tusk i jego ludzie” – uważa była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło.