Ograniczenie handlu w niedziele na antenie Polskiego Radia 24 Wiadomości
Ograniczenie handlu w niedziele na antenie Polskiego Radia 24

Przewodniczący Sekretariatu banków, handlu i ubezpieczeń NSZZ „Solidarność Alfred Bujara był gościem „Gospodarczego tematu dnia” na antenie Polskiego Radia 24, którego tematem był procedowany w Sejmie projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Za błąd na przelewie odpowiada wysyłający Wiadomości
Za błąd na przelewie odpowiada wysyłający

Ostatnio, jeden z operatorów telefonii komórkowej, przestrzegał przed fałszywymi fakturami, przy użyciu których oszuści okradają obywateli. Do klientów sieci, trafiają e-maile z podrobionymi fakturami za usługi telekomunikacyjne.

Praca studentów bez ubezpieczenia wypadkowego Wiadomości
Praca studentów bez ubezpieczenia wypadkowego

Niedawno rozpoczął się rok akademicki i część studentów skończyła pracę wakacyjną. Jednak wielu dorabia sobie także w trakcie roku akademickiego, zwykle na zlecenie lub umowę o dzieło. Warto wiedzieć, kiedy konkretna z nich jest dopuszczalna. Osobnym problemem jest ubezpieczenie wypadkowe i chorobowe, którego rozwiązanie zaproponowała NSZZ „Solidarność”.

Soboń [PiS]: PO zarzuciła nam 7 kłamstw ws. Caracali. Tylko, że każdy zarzut to kłamstwo Wiadomości
Soboń [PiS]: PO zarzuciła nam 7 kłamstw ws. Caracali. Tylko, że każdy zarzut to kłamstwo

Nie ulega żadnej wątpliwości, że nikt nigdzie na świecie nie zapłacił tyle za śmigłowce Caracal. „Złote klamki”, które chcieli wojskowi w żaden sposób nie uzasadniają takiej ceny. Tym bardziej, że tych „złotych klamek”, jak wersja ZOP Caracala, nie miał także Airbus - pisze poseł PiS Artur Soboń na swoim profilu FB

"Francuzi traktowali nas jak kraj kolonialny. Ich propozycje były oburzające" Wiadomości
"Francuzi traktowali nas jak kraj kolonialny. Ich propozycje były oburzające"

Nie było żadnych konkretnych propozycji powstania nowych miejsc w pracy w Polsce za to kreatywna księgowość przy obliczaniu offsetu i traktowanie Polski za swoją kolonię. Światło dzienne ujrzały kolejne oburzające informacje w sprawie przetargu na wielozadaniowe śmigłowce dla polskiej armii.

Eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska dla TS: W szaleńczym biegu za równością Wiadomości
Eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska dla TS: W szaleńczym biegu za równością

Komentarz eurodeputowanej Prawa i Sprawiedliwości Jadwigi Wiśniewskiej.

Wybuch w niemieckiej fabryce BASF. Wielu rannych i zaginionych Wiadomości
Wybuch w niemieckiej fabryce BASF. Wielu rannych i zaginionych

Przed południem w zakładach BASF w Ludwigshafen w Niemczech doszło do eksplozji. Wiele osób jest rannych i zaginionych. Dotychczas nie podano informacji o ofiarach śmiertelnych.

Zmiany w systemie badań pojazdów Wiadomości
Zmiany w systemie badań pojazdów

Zmiany dotyczące systemu badań okresowych pojazdów szykowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Szara strefa w firmach przewozowych w Polsce kwitnie. Oko przymykają wszyscy Wiadomości
Szara strefa w firmach przewozowych w Polsce kwitnie. Oko przymykają wszyscy

Zaniżanie wynagrodzenia, zatrudnianie pracowników ze Wschodu bez odpowiednich uprawnień czy wymuszanie na kierowcach przekrętów z tachografami – to najczęstsze przewinienia, jakich dopuszczają się właściciele firm przewozowych w Polsce. Szara strefa w tej branży kwitnie, a oko na nieprawidłowości przymykają wszyscy: pracownicy, urzędy kontroli i ministerstwo finansów.

Przy okazji zamówień publicznych sądy łamią prawo - wybierają oferty zaniżające koszty pracy Wiadomości
Przy okazji zamówień publicznych sądy łamią prawo - wybierają oferty zaniżające koszty pracy

Sądy powinny szczególnie dbać o wysokie standardy w zatrudnieniu i świecić przykładem przestrzegania prawa. Tymczasem dzieje się zupełnie inaczej. NSZZ Solidarność poinformował Krajową Radę Sądownictwa o praktykach stosowanych przez sądy, które wybierają w przetargach oferty istotnie zaniżające koszty pracy.

Pierwszy rok Rady Dialogu Społecznego. Piotr Duda: "Zostawiamy sprawnie działającą maszynę" Wiadomości
Pierwszy rok Rady Dialogu Społecznego. Piotr Duda: "Zostawiamy sprawnie działającą maszynę"

Organizacja pracy Rady i jej zespołów, organizacja Biura. Pierwsze posiedzenia, pierwsze opinie, pierwsze uchwały. Wszystko było pierwsze. Bo też i po raz pierwszy na czele instytucji dialogu społecznego w Polsce stanął nie przedstawiciel rządu, ale jednej z organizacji partnerów społecznych - przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Józef Bandzo ps. "Jastrząb": Zawsze przed snem i jedzeniem odmawialiśmy modlitwę Wiadomości
Józef Bandzo ps. "Jastrząb": Zawsze przed snem i jedzeniem odmawialiśmy modlitwę

Nie każdy mógł dołączyć do partyzantki. To musiał być człowiek sprawdzony, wypróbowany.(...) Jak przyszła wiadomość, że idziemy, mama naszykowała mi plecak i tak poszedłem - mówił w wywiadzie dla "Głosu Bohatera" zmarły Józef Bandzo ps. „Jastrząb” – partyzant 3 Brygady AK „Szczerbca” na Wileńszczyźnie, 5 Brygady AK „Łupaszki” na Podlasiu, Białostocczyźnie i Pomorzu, 3 Brygady NZW „Burego” na Białostocczyźnie.

"Skoro Polacy im się nie podobają..." Nowy rysunek Krysztopy. Oceń, skomentuj, hejtuj bez litości Wiadomości
"Skoro Polacy im się nie podobają..." Nowy rysunek Krysztopy. Oceń, skomentuj, hejtuj bez litości

Nowy rysunek satyryczny Cezarego Krysztopy

Nasz węgiel w obcych rękach. Australijski koncern ogłosił przejęcie nieczynnej kopalni Dębieńsko Wiadomości
Nasz węgiel w obcych rękach. Australijski koncern ogłosił przejęcie nieczynnej kopalni Dębieńsko

Australijski koncern Prairie Mining ogłosił przejęcie nieczynnej kopalni Dębieńsko, która dysponuje ogromnymi pokładami węgla kamiennego.

Dziś kontrowersyjny jubileusz Trybunału Konstytucyjnego. Wciąż nie wiadomo, kto za to zapłaci Wiadomości
Dziś kontrowersyjny jubileusz Trybunału Konstytucyjnego. Wciąż nie wiadomo, kto za to zapłaci

- Prezydent Gdańska demonstracyjnie zaprosił Trybunał Konstytucyjny do świętowania urodzin w mieście. Nie wszyscy gdańszczanie zgadzają się z zaangażowaniem władz miasta po jednej stronie konfliktu. Zbyt daleko idące deklaracje wytknął im też Sąd Administracyjny – czytamy w poniedziałkowym Dodatku Pomorskim „Gazety Polskiej Codziennie”.

Na skutek przyjęcia CETA Unia Europejska utraci 200 tys. miejsc pracy, a średnie płace spadną Wiadomości
Na skutek przyjęcia CETA Unia Europejska utraci 200 tys. miejsc pracy, a średnie płace spadną

Apel do rządu o zablokowanie umowy CETA oraz protest przeciwko próbie zawłaszczenia rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego – były głównymi tematami posiedzenia Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, które odbyło się 14 października.

Wyrzucony z PO Protasiewicz: Kamiński wyleciał z PO, bo nie przyjął propozycji Schetyny Wiadomości
Wyrzucony z PO Protasiewicz: Kamiński wyleciał z PO, bo nie przyjął propozycji Schetyny

Jacek Protasiewicz, po tym jak został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, postanowił co nieco o swojej byłej partii poopowiadać. W programie „Pociąg do polityki” ujawnia, że Michał „Misiek” Kamiński został wyrzucony z PO, bo nie przyjął propozycji Grzegorza Schetyny - objęcia stanowiska jego głównego PR-owca. Protasiewicz powiedział też, że ugrupowanie już dwa tygodnie zwleka z oddaniem Europejskim Demokratom pokoju sejmowego, który „należy im się jak psu zupa”.

Niemiecki Die Welt: Reakcja Airbusa może zaszkodzić innym przetargom Wiadomości
Niemiecki Die Welt: Reakcja Airbusa może zaszkodzić innym przetargom

Ostre protesty Airbus po zakończeniu negocjacji dotyczących śmigłowców wielozadaniowych Caracal mogą wpłynąć na możliwości pozyskiwania od Polski innych zamówień obronnych, w tym dotyczących systemu przeciwlotniczego MEADS – pisze niemiecki Die Welt. Dziennik skrytykował też oświadczenia, jakie złożył prezes grupy Airbus.

Asymetria w niemieckiej polityce imigracyjnej wobec krajów Europy Wschodniej i krajów muzułmańskich. Wiadomości
Asymetria w niemieckiej polityce imigracyjnej wobec krajów Europy Wschodniej i krajów muzułmańskich.

Wobec kontrowersyjnej niemieckiej polityki imigracyjnej, wykazującej znaczne różnice zależnie od przynależności państwowej imigrantów i uchodźców, pojawił się zarzut o faworyzowanie pewnych grup narodowych kosztem innych. Ściśle rzecz biorąc – o uprzywilejowany status ludności z krajów muzułmańskich. Obecne i dotychczasowe podejście Niemców w kwestii imigrantów z Polski i uciekinierów z ogarniętej wojną Ukrainy potwierdzają te przypuszczenia.

Habemus papam – 38 lat temu Karol Wojtyła został wybrany papieżem Wiadomości
Habemus papam – 38 lat temu Karol Wojtyła został wybrany papieżem

W poniedziałek 16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św Piotra w Watykanie padły słowa Habemus papam, po czym w oknie ukazał się Polak, arcybiskup krakowski kard. Karol Wojtyła. Pontyfikat Jana Pawła II w dużej mierze przyczynił się do upadku komunizmu w Europie Środkowo – Wschodniej.

Emerytury
Stażowe