- Chciałem przekazać do Muzeum w Auschwitz listy starszego brata Babci, więźnia z pierwszego transportu Polaków do Auschwitz (14 czerwca 1940, 3-cyfrowy numer, później w obozowym Ruchu Oporu). Odpowiedziano mi: "skoro nie był Żydem, to nas to nie interesuje, bo mamy za dużo listów" (...) Brat Babci był jednym z pierwszych więźniów Auschwitz (pierwszy transport polskich więźniów z Tarnowa, 14.06.1940). Wcześniej byli tam tylko Rudolf Höss i budujący obóz niemieccy kryminaliści. Poniżej skan jednego z listów, których nie chciało Muzeum - chwilowo bez danych personalnych - pisze internauta na Twitterze publikując skany dokumentów
Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN, w swoich rozmowach w TVP Info i TVP Rzeszów odnosił się do kontrowersji wokół nowelizacji ustawy o IPN.
Aleksander Gleichgewicht. przewodniczący Wrocławskiej Gminy Żydowskiej, były opozycjonista, działacz KOR, obecnie zaangażowany w działania KOD opublikował tekst odnoszący się do trwającego sporu wokół ustawy o IPN.
- Po powrocie spod tablicy do miejsc dla gości, faktycznie przy krzesłach zajmowanych przez Gości Honorowych, czyli więźniów, rozwinęliśmy jeszcze raz flagę (uroczystość dobiegała końca). Wówczas zaatakowała nas pani, której sylwetka jest widoczna na zdjęciu (wcześniej stojąca przed flagą) pytając z wyrzutem: "co to jest?" odpowiedź: "mówi pani po polsku, więc chyba nie muszę tłumaczyć co trzymam" (była to niewielka flaga biało-czerwona z Godłem i napisem Polska, nikomu nie przeszkadzała i nie powiewała na wietrze - odsyłamy do zdjęcia). Wtedy usłyszeliśmy pouczenie: Z takim czymś to pod skocznią narciarską się stoi... - czytamy w oświadczeniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych
Kamil Zaradkiewicz opublikował fragment materiału dotyczącego prawa niemieckiego z 1941 roku...
Gościem Radia Zet była dziś Rzecznik Finansowy - Aleksandra Wiktorow, która mówiła o kwestii kredytów frankowych, pieniędzy z OFE, obniżenia wieku emerytalnego, zniesienia górnych składek ZUS.
Były poseł Nowoczesnej, obecny wiceprezes Porozumienia - Zbigniew Gryglas zareagował na słowa Grzegorza Schetyny...
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" nakreślił rzekome podobieństwa miedzy obecnym sporem na linii Warszawa-Tel Aviv a Marcem'68.
4 lutego 2018 zmarł znany i ogromnie lubiany aktor teatralny i filmowy - Wojciech Pokora. Szczególną sympatię widzą zdobył dzięki rolom w serialach: "Kariera Nikodema Dyzmy", "Atlernatywy 4" oraz filmom "Poszukiwany, poszukiwana" i "C.K. Dezerterzy".
Poseł Wolnych i Solidarnych skomentował wczorajszą wypowiedź ministra spraw zagranicznych Niemiec, Sigmara Gabriela, dotyczącą używania nieprawdziwej frazy "polskie obozy zagłady".
Znany dziennikarz skomentował obecny konflikt dyplomatyczny między Polską z Izraelem dotyczący procedowanego projektu ustawy o IPN.
W programie "Woronicza 17" poseł Kukiz'15 - Jerzy Jachnik odniósł się do kwestii procedowania ustawy o IPN.
Krzysztof Łapiński wypowiadał się w programie "Woronicza 17" na temat prezydenckich planów co do dalszej legislacji ustawy o IPN.
Polska gospodarka rozwija się najszybciej od sześciu lat i wszystko wskazuje na to, że szybkie tempo rozwoju zostanie utrzymane również w 2018 roku. Korzystne otoczenie makroekonomiczne wpływa także pozytywnie na wyniki osiągane przez polskie firmy. Zdaniem Michała Stanka z firmy inwestycyjnej Q Value przełoży się to na apetyt inwestorów na zakup bardziej ryzykownych aktywów, np. akcji.
Jezus uzdrawia i uwalnia. Komentarz o. Jacek Szymczak OP.
- Minęła już prawie doba od skandalicznego, antysemickiego ataku Czuchnowskiego na Bronisława Wildsteina. Czy Gazeta Wyborcza odcięła się od tej wypowiedzi i zwolniła albo chociaż zawiesiła Czuchnowskiego? Czy też lubi klimaty marca 68? - pisze Dawid Wildstein na temat wypowiedzi dziennikarza Wyborczej Wojciecha Czuchnowskiego
- Wg mnie dzisiejsze oświadczenie polskiego premiera Morawieckiego, iż moment uchwalenia ustawy o IPN wybrany został niefortunnie (w przededniu Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście) – okaże się krokiem umożliwiającym stopniowe przełamanie lodów ze stroną izraelską - pisze Eli Barbur były korespondent polskich mediów na Bliskim wschodzie, obecnie izraelski dziennikarz
- To, co mówię, ratuje wizerunek Polski, bo pokazuje, że nie wszyscy Polacy są tacy jak PiS, że nie wszyscy są Kaczyńskimi. Dzięki temu wyraźnie widać, że w Polsce jest bardzo dużo osób, dla których praworządność jest ważna - mówi Róża Thun w wywiadzie dla Interii
Ten i inne rysunki znajdziecie w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Z Piotrem Mazurem, rzecznikiem prasowym Niezależnego Zrzeszenia Studentów, o "Konstytucji dla Nauki" i nie tylko, rozmawia Marcin Koziestański.