"Przyjęcie konwencji nie było niczym złym, a obawy z nią związane nie potwierdziły się" - stwierdził prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były rzecznik praw obywatelskich. Tym samym wycofał się ze swoich wcześniejszych słów m.in. o tym, że konwencja stambulska to "zamach na naszą cywilizację".
Państwowa Komisja Wyborcza nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego, które mogły wywrzeć wpływ na wyniki głosowania i wynik wyborów prezydenta RP - głosi sprawozdanie z wyborów PKW. Na jego podstawie oraz po rozpoznaniu protestów wyborczych, Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności wyboru prezydenta.
Likwidacja kopalń Ruda i Wujek, zatrudniających łącznie ok. 7,7 tys. osób i wydobywających ponad 5,1 mln ton węgla rocznie, a także zmiany w sposobie wynagradzania górników znalazły się w planie naprawczym dla Polskiej Grupy Górniczej, przedstawianym we wtorek związkowcom.
"Wkrótce w całej Polsce powstanie kilkanaście murali w imię upamiętnienia Bitwy Warszawskiej, tego niezwykłego zwycięstwa, które ochroniło wolność Polski i całej Europy" - mówił we wtorek w Legionowie szef MON Mariusz Błaszczak, odsłaniając pierwszy z murali.
Wyborcy Kosiniaka-Kamysza uważają, że Koalicja Polska składająca się z PSL i Kukiz'15 powinna wejść w koalicję ze Zjednoczoną Prawicą wynika z sondażu opublikowanego przez DGP i RMF. Co o tym sądzi ważny polityk PSL Marek Sawicki? Odniósł się do sprawy w TOK FM.
W Prawie i Sprawiedliwości rozważane są różne opcje podziału województwa mazowieckiego. Według Dziennika Gazety Prawnej "w grze" są dwa warianty. Miękki i twardy.
"Dyskusje koalicyjne nie weszły w fazę rozmów personalnych; na pewno o stanowiska obóz Zjednoczonej Prawicy się nie poróżni" - podkreślił we wtorek lider Porozumienia Jarosław Gowin. "Nową umowę koalicyjną chcielibyśmy zawrzeć na początku września i wtedy przeprowadzić zmiany w rządzie" - dodał.
Jak podaje "Deutsche Welle", zgodnie z projektem nowej ustawy żołnierze homoseksualni, którzy byli dyskryminowani w niemieckiej armii Bundeswehry, mogliby otrzymać odszkodowanie finansowe. Uchylone zostaną również "dyskryminacyjne" wyroki sądów wojskowych.
Jak podaje Grzegorz Górny, dziennikarz tygodnika wSieci i portalu wPolityce.pl, przewodniczący konserwatywno-chrześcijańskiej partii VOX w Hiszpanii Santiago Abascal zapowiedział powstanie nowego związku zawodowego o nazwie „Solidaridad” („Solidarność”), który „nie będzie klęczeć przed komunistami”.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski stanął w obronie ocalonego z rzezi wołyńskiej Antoniego Dąbrowskiego, który według informacji przekazanych m.in. przez Media Narodowe, ma status podejrzanego w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ.
"Platforma Obywatelska jest i będzie, nic tutaj się nie zmieni, przygotowujemy nowe otwarcie; równolegle Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny, dla tych, którzy nie chcą wiązać się z partią polityczną" - powiedział we wtorek sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.
"Wniosek ws. podjęcia prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej jest składany za późno, a nie za wcześnie" - powiedział we wtorek wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Zapewnił, że inicjatywa ta nie jest kijem w szprychy rządu.
- Przeprowadzona analiza wykazała, że w audycji przekazano nieprawdziwą informację na temat prac sejmowych nad obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję" - pisze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na temat wywiadu Justyny Pochanke z Magdaleną Środą w kwestii projektu obywatelskiego Zatrzymaj Aborcję.
8 września 1944 roku pod Rząbcem miała miejsce bitwa Brygady Świętokrzyskiej NSZ z grupą sowieckich skoczków spadochronowych i oddziałem kolaboracyjnej Armii Ludowej, która była zbrojnym ramieniem stalinowskiej PPR podporządkowanej siłom dowódczym w ZSRR. Stowarzyszenie Lokalni Patrioci z Kozłowa, wystąpili do lokalnego Nadleśnictwa we Włoszczowej z prośbą o możliwość budowy na terenie Lasów Państwowych pomnika upamiętniającego bitwę. Odpowiedź otrzymali szokującą.
Na początku lat lat 80 ubiegłego wieku SB zastanawiało się kogo zamordować czy Ks. Jerzego Popiełuszkę czy Ks.Stanisława Małkowskiego. Oto kilka zdjęć z pogrzebu Matki niezłomnego kapłana.
W Goleszowie w województwie śląskim na drzwiach kościoła pojawiły się satanistyczne malunki – informuje Polsat News.
- Romuald Boniek, brat prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wraz z synem, od lat prowadzi firmę zajmującą się brandingiem imprez sportowych. Związek nie chce jednak ujawnić, ile zarobiła ona na usługach świadczonych przy okazji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski - czytamy we fragmencie artykułu w Gazecie Polskiej, autorstwa Piotra Nisztora, którego fragment został opublikowany na Twitterze.
Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało w poniedziałek do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej - poinformował szef tego resortu Zbigniew Ziobro.
W Powstaniu Warszawskim oprócz Polaków walczyli przedstawiciele kilkunastu narodowości. Najsłynniejszym z nich był czarnoskóry muzyk August Agbola O’Brown. We współczesnych obchodach rocznicy sierpniowego zrywu także uczestniczą nie tylko Polacy – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” Agnieszka Żurek.
Ruch Ośmiu Gwiazd to nieformalna grupa, która ujawniła się tuż przed wyborami prezydenckimi. Dzisiaj konto Twitterowe grupy wrzuciło chamski mem naśmiewający się z Prezydent Andrzeja Dudy i Grobu Nieznanego Żołnierza. Wśród lubiących wpis znajduje się jeden z asystentów Joanny Muchy.