Niemal 200 tys. zł. kosztowały podróże służbowe prezydenta Warszawy, jego zastępców oraz burmistrzów i wiceburmistrzów stołecznych dzielnic w 2019 r. Urzędnicy odwiedzali najczęściej Belgię, Francję, były także Stany Zjednoczone i Chiny.
Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił w czwartek projekt zaostrzający obostrzenia. Dotyczyć będą jednak jedynie 19 powiatów, głównie na Śląsku, w tym Rybniku. Piotr Kuczera, prezydent tego śląskiego miasta wystosował w związku z tym list do ministra zdrowia.
W Holandii trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny Polaka, który uratował z morza trójkę tonących dzieci, jednak sam zginął i osierocił trójkę swoich dzieci w Polsce - informują holenderskie media. Jak dotąd udało się zebrać ponad 150 tys. euro.
W sieci pojawił się film nagrany podczas telefonu p. Teresy z Magnuszewa do stacji TVN.
Pracownia Social Changes przygotowała sondaż na zlecenie portalu wPolityce.pl. Z badania wynika, że choć PiS utrzymuje się zdecydowanie na pozycji lidera, to jednak stracił w stosunku do poprzedniego badania. Koalicja Obywatelska umacnia poparcie.
"Dwie osoby zatrzymane przez CBA w chwilę po zawarciu porozumienia w sprawie ,,załatwienia” rejestracji produktu leczniczego" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki dotyczące zachorowalności na COVID-19 w Polsce. Jednocześnie ogólna ilość zachorowań przekroczyła 50 tys.
Polscy strażacy w piątek, wcześnie rano rozpoczęli prace poszukiwawcze na miejscu wybuchu w Bejrucie – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
Europoseł Dominik Tarczyński opublikował w sieci dokumenty orzeczenia sądowego w sprawie gróźb karalnych pod adresem jego oraz jego mamy. Przestępca został skazany na jeden rok ograniczenia wolności, w tym zobowiązany do 30 godzin nieodpłatnych kontrolowanych prac społecznych.
"Rzeczpospolita" i portal RP.pl pisały o sprawie kilometrówek, na których oszukiwać miał PE europoseł Ryszard Czarnecki. Sam polityk zdecydowanie zaprzecza i zapowiada podjęcie drogi prawnej. Nazywa doniesienia "kłamstwami i fake newsami".
Aktywiści LGBT są coraz bardziej agresywni i bezczelni. Ci sami, którzy pobili kierowce furgonetki "Stop pedofilii", zostali zatrzymani w sprawie owijania flagami LGBT warszawskich pomników, w tym pomnika Chrystusa Zbawiciela "Sursum Corda", symbolicznej również historycznie figury przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Profanatorzy w specjalnym liście pisali między innymi "Je,cie się"
Od czwartku portal Twitter zaczął nadawać dodatkowe oznaczenia dla kont mediów państwowych z krajów będących stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Serwis zapowiedział, że konta te nie będą więcej polecane użytkownikom, aby nie nagłaśniać ich przekazu.
Cezary Pazura opowiada o swoich przygodach z grami i czołgami. Na marginesie tych opowieści pojawił się temat serialu "Czterej pancerni i pies". Aktor wspomina, jak - jako dziecko - pojechał z ojcem na plan filmowy, bo bardzo chciał poznać swojego idola Jana Kosa. Niestety, przygoda nie skończyła się happy endem.
Według nieoficjalnych doniesień branżowego portalu WirtualneMedia.pl Jacek Kurski, który ma niebawem wrócić na fotel prezesa TVP ma niespodziewanego kontrkandydata.
Niegdyś wzięty dziennikarz, później videobloger, od jakiegoś czasu zgłąszający polityczne pretensje, Mariusz Max Kolonko... ogłosił się dzisiaj Prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski
Jak co roku 1 sierpnia wieczorem zjednoczyliśmy się siłą głosu podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” - przeżywając wspólne śpiewanie powstańczych piosenek z udziałem orkiestry i chóru pod kierunkiem Jana Stokłosy Koncert poprowadził wspaniały Tomasz Wolny.\nW tym roku koncert odbył się w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie jak dotychczas na placu Piłsudskiego. \nMimo restrykcji COVID-19, dyrekcja Muzeum Powstania Warszawskiego podjęła ryzyko i odważyła się jednak pomimo wszystko zorganizować ten wspaniały koncert. Podziękowania serdeczne im za to, a szczególnie panu dyrektorowi muzeum Janowi Ołdakowskiemu za to, ze wystarczyło mu siły, aby pokonać liczne trudności i dopiąć swego.
Argument z równi pochyłej jest często krytykowany, jako słaby logicznie. I zapewne tak jest. Tyle tylko, że rzeczywistość społeczna i polityczna nieustannie dostarcza dowodów na potwierdzenie słuszności leżącej u jego podstaw argumentacji.
Organizacje kombatanckie jak co roku domagały się godnego przeżywania kolejnej, 76. już rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Idea piękna, warto jej przyklasnąć.
Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem kilku pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń. Wszystkie jednak mają wspólny mianownik, który powinien budzić niepokój. I wszystkie pokazują, że tęczowy walec jedzie i – co gorsza – ma się całkiem dobrze.
Posłanka Beata Maciejewska wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy w Sejmie, była gościem Minęła 20 w TVP Info