Polska edycja "Newsweeka" tematem okładkowym uczyniła materiał o instytucie Ordo Iuris: "Ordo Rusis. Członkowie Ordo Iuris mają wielkie wpływy, są w ministerstwach, sadach, szkołach. To oni stoją za światopoglądową rewolucją, którą planuje PiS" - czytamy.
Red. Witold Gadowski odniósł się do retoryki historycznych rewizjonistów ws. powstania warszawskiego.
Czcimy pamięć poległych w tej nierównej walce i oddajemy hołd wszystkim ofiarom Holokaustu - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników obchodów 77. rocznicy buntu więźniów obozu zagłady Treblinka II. Dramat Treblinki i innych miejsc kaźni II wojny światowej zapiszemy w pamięci pokoleń - dodał.
Dziennikarz TV Trwam Robert Zawadzki, zamieścił w sieci film, na którym widać, jak zrywa flagę LGBT aktywistce protestującej pod warszawskim kościołem.
Dziś 2 sierpnia, pierwsza niedziela miesiąca. To dzień, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
Są pierwsze zawiadomienia, które dotyczą zakłócenia porządku podczas Marszu Powstania Warszawskiego - poinformował w niedzielę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że w sumie funkcjonariusze wylegitymowali ponad 45 osób i zatrzymali 11.
Powstanie Warszawskie było najważniejszą częścią mojego życia - zapewnia PAP prof. Julian Kulski, ps. "Goliat". Uzasadnia, że jego udział w ruchu oporu wynikał z wiedzy, jaką czerpał z historii i wychowania w duchu patriotycznym.
2 sierpnia 1944 roku zmarła od ran postrzałowych Krystyna Krahelska, powstaniec, poetka i modelka pozująca do wizerunku warszawskiej Syrenki.
W sytuacji epidemii koronawirusa w kopalniach i ograniczania wydobycia węgla górnicy poczuli niejako podwójne zagrożenie - zdrowotne i pracownicze, egzystencjalne - mówił w niedzielę metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, wskazując na powracającą niepewność o losy całej górniczej branży.
Dariusz Matecki, szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości, zamieścił w sieci zdjęcia szczecińskich pomników z wetkniętymi w nie flagami środowisk LGBT. Jednym z pomników jest statua św. Jana Pawła II.
1 sierpnia na Powązki Wojskowe przybyli między innymi prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.\nObecnych było wielu Powstańców z rodzinami i przyjaciółmi, harcerze, rekonstruktorzy, grupa komandosów oraz tłumy mieszkańców Warszawy i przyjezdnych z całej Polski.
Jeśli będą wracać jakieś obostrzenia, restrykcje, będą one regionalne - powiedział w niedzielę rzecznik głównego inspektora sanitarnego Jan Bondar. Zaznaczył, że nie będą dotyczyć całej Polski, ponieważ występuje nierówność, jeśli chodzi o zapadalność na koronawirusa.
„W Kenii nie ma specjalnych programów – takiego odpowiednika polskiej Tarczy. Większość mieszkańców pracuje w tzw. nieformalnym sektorze, gdzie nie ma regulacji prawnych, więc w sytuacji kryzysu pracownicy masowo zaczęli tracić pracę. Nie mając odłożonych oszczędności – bo i z czego, większość mieszkańców zarabia jakieś 2 dolary za dniówkę – Kenijczycy stanęli na krawędzi przetrwania i głodu. I niestety handel ludźmi, a przynajmniej niektóre jego formy stały się sposobem na przetrwanie dla wielu. Na wioskach zaczęto sprzedawać dziewczynki (nawet 9-latki), by zostawały żonami starszych mężczyzn. W miastach dzieci zaczęły masowo pracować, a na ulicach pojawiły się większe niż zwykle gromady żebraków” – komentuje Radosław Malinowski, prezes organizacji humanitarnej pomagającej ofiarom handlu ludźmi HAART Kenya. Rozmawia Michał Bruszewski.
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zachorowań na COVID-19.
Rozmnożenie chleba. Komentarz o. Łukasz Miśko OP.
Wczoraj obchodziliśmy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stało się to niestety pretekstem do kolejnych prowokacji aktywistów LGBT. Jedną z nich był przypadek aktywisty LGBT, który stojąc na barierce jednego z balkonów Krakowskiego Przedmieścia wykonywał obelżywe gesty w kierunku uczestników Marszu Powstania Warszawskiego. Jednym z jego obrońców okazał się niejaki Bart Staszewski, aktywista LGBT, który poprzykręcał do znaków drogowych z nazwami różnych miejscowości tabliczki z napisem "Strefa wolna od LGBT", porobił zdjęcia i opublikował w mediach społecznościowych, przyczyniając się do upowszechnienia pośród zachodniej opinii publicznej fake newsa o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce. W dość ostrych słowach odpowiedziała mu dziennikarka Polsatu Agnieszka Gozdyra.
Wczoraj obchodziliśmy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stało się to niestety pretekstem do kolejnych prowokacji aktywistów LGBT. Jedną z nich był przypadek aktywisty LGBT, który stojąc na barierce jednego z balkonów Krakowskiego Przedmieścia wykonywał obelżywe gesty w kierunku uczestników Marszu Powstania Warszawskiego. Jednym z jego obrońców okazał się niejaki Bart Staszewski, aktywista LGBT, który poprzykręcał do znaków drogowych z nazwami różnych miejscowości tabliczki z napisem "Strefa wolna od LGBT", porobił zdjęcia i opublikował w mediach społecznościowych, przyczyniając się do upowszechnienia pośród zachodniej opinii publicznej fake newsa o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce.
Dziś obchodzimy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stało się to niestety pretekstem do kolejnych prowokacji aktywistów LGBT. Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów był człowiek stojący na barierce jednego z balkonów przy Krakowskim Przedmieściu, który wykonywał obelżywe gesty w kierunku uczestników Marszu Powstania Warszawskiego.
Dziś obchodzimy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stało się to niestety pretekstem do kolejnych prowokacji aktywistów LGBT. Do jednej z nich odniosła się nawet rzecznik SLD Anna Maria Żukowska
Dziś obchodzimy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w związku z czym w Warszawie odbyło się doroczne wydarzenie, czyli wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek. W wydarzeniu, jak co roku, wziął udział Prezydent Andrzej Duda. Według opinii internautów, podczas transmisji wydarzenia na TVP Info całe show skradła pani tłumacząca piosenki na język migowy w bardzo ekspresyjny sposób.