David Malpass, po trwającej miesiące fali krytyki klimatystów, którzy nazywali go "negacjonistą klimatycznym", zapowiedział, że opuści Bank Światowy do czerwca, rok przed końcem swojej kadencji.
W wieku 82 lat zmarła w środę "po krótkiej chorobie" amerykańska aktorka Raquel Welch, znana m.in. z filmu "Trzej muszkieterowie" z 1973 roku - poinformował jej menadżer Steve Sauer.
W zaskakująco szczerej rozmowie z rosyjską gazetą "Moskowskij Komsomolec" czołowy rosyjski ekspert ds. obrony twierdzi, że amerykańskie czołgi Abrams są zdecydowanie lepsze od rosyjskich czołgów.
Są książki, które trzeba przeczytać. Trzeba, bo pokazują one, o co tak naprawdę walczymy, lepiej niż tysiące newsów. Taką książką jest „Świetlana Droga” Stanisława Asiejewa.
W lutym 1948 r. podpisał akt oskarżenia i doprowadził do wyroku śmierci na rotmistrza Witolda Pileckiego. To ppłk Henryk Podlaski, zajmujący się „sprawami szczególnymi”, który faktycznie rządził stalinowską prokuraturą wojskową (choć formalnie był zastępcą Stanisława Zarako-Zarakowskiego). Postać mroczna, tajemnicza. Jego zdjęć nie ma na wystawach przedstawiających komunistycznych morderców. Wciąż mało się o nim pisze i mówi. Dlaczego?
Wciąż trwają spekulacje na temat tego, czy król Karol III pozwoli księciu i księżnej Sussex na udział w jego majowej koronacji.
Łódzki adwokat Paweł K. oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby nie stawił się w środę w sądzie na rozpoczęciu procesu w swojej sprawie. Nieobecność usprawiedliwił śmiercią osoby najbliższej. Sąd spróbuje rozpocząć proces 27 lutego.
Prowadząca "Kropkę nad i" dziennikarka TVN Monika Olejnik poinformowała na Instagramie, że wygrała proces przeciwko Telewizji Polskiej. Wyrok jest prawomocny.
We wtorek o godz. 17.30 w Arkadach Kubickiego prezydent USA Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu polskiego - poinformował ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.
Analitycy amerykańskich służb nie są pewni, czy zestrzelony na początku lutego chiński balon szpiegowski umyślnie przeleciał nad Ameryką Północną, czy zboczył z kursu z uwagi na silne wiatry - podaje w środę "Washington Post". Pierwotny kurs statku powietrznego wskazywał, że jego celem była amerykańska wyspa Guam.
Między wówczas 19-letnią Iwoną Wieczorek, a znajomymi, z którymi imprezowała w dniu zaginięcia miało dojść do poważnej kłótni. Właśnie z tego powodu Iwona miała wracać do domu samotnie na piechotę.
Wygląda na to, że Meghan Markle i Książę Harry w końcu będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami prawnymi swoich szczerych wywiadów. Proces wobec księżnej wytoczyła jej starsza przyrodnia siostra, Samantha Markle.
W artykule "Biedny «Jurek»" na łamach gazety internetowej "Zbrucz" ukraiński dziennikarz przedstawił wcześniejsze problemy zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP) oraz jego związki z polskimi służbami specjalnymi z czasów PRL. - Niedawne przeprosiny swych rodaków i wiernych przez metropolitę Sawę nie są jego pierwszym tego rodzaju wymuszonym gestem – napisał ukraiński dziennikarz Witalij Portnikow, redaktor naczelny prywatnej stacji TVi.
Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Belgii, Bułgarii, Holandii i Łotwie w związku z niewprowadzeniem przez te kraje w życie przepisów UE dotyczących otwartych danych i ponownego wykorzystywania danych sektora publicznego.
Nie żyje Mia Nesti Baka, celebrytka kojarzona głównie z występu w programie "AlkoMaster", ale także influencerka prowadząca konto na Instagramie. Miała zaledwie 24 lata.
Poważna awaria informatyczna na lotnisku we Frankfurcie, z jakimi mierzą się linie lotnicze Lufthansa od środy rano, została spowodowana pracami budowlanymi na terenie linii kolejowych – potwierdziło Deutsche Telekom. Sytuacja stopniowo ulega poprawie. Awaria spowodowała w środę od rana gigantyczny chaos na lotnisku we Frankfurcie.
Oczekujemy nowych planów bezpieczeństwa dla wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, chcielibyśmy, aby reakcja NATO na potencjalną napaść była szybsza - mówił w środę w kwaterze głównej NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem.
Misjonarze cyfrowi, którzy tworzą Synod Cyfrowy, zachęcają do modlitwy jednego lub kilku „Zdrowaś Maryjo” w intencji Papieża Franciszka z okazji 10. rocznicy jego wyboru. Osoby, które deklarują modlitwę mogą zaznaczyć to na specjalnej stronie internetowej. Wtedy pojawi się wirtualna świeca na mapie. Inicjatywę wspiera watykańska Dykasteria ds. Komunikacji.
Portal Oko.press informuje, że Komisja Europejska oficjalnie zamknęła postępowanie naruszeniowe ws. rzekomych "stref wolnych od LGBT" w Polsce.
Niemiecki dziennik "Welt" informuje, że Dania i Holandia mimo swoich wcześniejszych zapowiedzi, ostatecznie nie wyślą czołgów Leopard 2 na Ukrainę.