Wyjazd do pracy zarobkowej do Holandii to rozwiązanie, które już od lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Korzystają z niej nie tylko pracownicy fizyczni nastawieni na proste zajęcia tymczasowe, lecz także wykwalifikowani specjaliści. Nie jest tak bez przyczyny – zatrudnienie się w Holandii, nawet na określony czas, ma wiele zalet, m.in. pozwala dobrze zarobić i zdobyć cenne doświadczenia.
Wzrost gospodarczy w 2022 r. będzie niższy, niż prognozowano. Za to lepiej, niż wcześniej przewidywano, ma być w 2023 r.
Zysk netto Grupy Orlen za 2021 r. wyniósł prawie 11,2 mld zł i był najwyższy w historii - podał w czwartek koncern. Grupa Orlen jest liderem transformacji energetycznej, która jest nieunikniona - napisał w liście do akcjonariuszy prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Płynność finansowa to jeden z najważniejszych czynników rozwoju każdej firmy. Czy wiesz, na czym polega korzystanie z faktoringu online? Jak dotrzymać dłuższych terminów płatności wystawionej faktury i nie obawiać się o brak środków finansowych? Najłatwiej jest skorzystać z usług firmy faktoringowej, która sfinansuje zobowiązania po wystawieniu faktury, a środki błyskawicznie trafią na konto bankowe. Na czym polegają usługi faktoringowe i czy warto z nich korzystać?
Z ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy pracę może podjąć u nas ok. 600-700 tys. - uważa Kamil Sobolewski z Pracodawców RP. Po wojnie to polskie firmy będą jeździć na Ukrainę odbudowywać ten kraj - wskazał prezes Personnel Service Krzysztof Inglot.
Kontrakt jamalski przewiduje sposób regulowania płatności za gaz, kontrahent nie może dowolnie go zmieniać - oświadczył w czwartek prezes PGNiG Paweł Majewski, odnosząc się do informacji o tym, że Rosja będzie żądać od niektórych państw płatności w rublach.
– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowej, trzyletniej strategii rozwoju i inwestycji, by unowocześnić Pocztę zarówno dla klientów, jak i pocztowców – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej SA, w rozmowie z Janem Muszyńskim.
Zmiany w podatkach będą miały charakter powszechny a nie selektywny. Obejmą zarówno podatników na skali, jak i przedsiębiorców rozliczających się w inny sposób – powiedział PAP w środę wiceminister finansów Artur Soboń.
Stany Zjednoczone są świadome tego, że z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę część amerykańskich firm z siedzibą w Rosji będzie przenosiło się do Polski; trzeba będzie w naszym kraju m.in. zapewnić im odpowiednią infrastrukturę – przekazał minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.
Polska zabiega o zastąpienie Rosji w grupie G20. Ze strony polskiej sprawą zajmuje się minister rozwoju i technologii Piotr Nowak, który był z wizytą w USA w połowie marca, spotkał się m.in. z przedstawicielami amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Handlu USA.
Irański minister ds. ropy Javad Owji stwierdził w sobotę, że będzie się starał podnieść eksport irańskiej ropy i kondensatu do 1,4 mln baryłek dziennie - podał Reuters. Minister poinformował też o planach zwiększenia produkcji do 5,7 mln baryłek dziennie.
KGHM wraz z amerykańską firmą NuScale Power rozwinie w Polsce innowacyjną technologię małych reaktorów nuklearnych. Reaktory mają wytworzyć energię na skalę przemysłową już w 2029 roku i pozwolić gigantowi miedziowemu na osiągnięcie neutralności klimatycznej.
Rosja już doświadcza wszystkich konsekwencji niewypłacalności państwa. Z perspektywy zachodnich systemów finansowych i stabilności rynku ważniejszy jest jednak rosyjski dług korporacyjny rzędu 150 mld dolarów - podaje w środę dziennik "Financial Times".
Brytyjski premier Boris Johnson pojedzie w przyszłym tygodniu do Arabii Saudyjskiej, by przekonywać jej władze do zwiększenia produkcji ropy naftowej, co ułatwiłoby wprowadzenie embarga na ropę rosyjską - podał w sobotę dziennik "The Times".
– Rezygnacja z działalności na rynku rosyjskim nie byłaby praktyczna. Musimy zadbać o tamtejszych klientów – mówi w rozmowie z CNBC dyrektor finansowy Deutsche Bank James von Moltke.
Trwa rosyjska brutalna agresja na Ukrainę. Ukraińcy zaciekle się bronią. Liczba ofiar, w tym ofiar wśród ludności cywilnej, wzrasta. W odpowiedzi rosyjską gospodarkę dotykają sankcje.
Niemcy muszą w większym stopniu opierać się na własnych źródłach energii i stać się bardziej niezależne od rosyjskiego gazu, powiedział minister gospodarki Robert Habeck w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk. Nie wyklucza, że elektrownie węglowe w Niemczech będą musiały działać dłużej.
Jednym z filarów władzy Władimira Putina są podporządkowani oligarchowie, którzy w ramach tzw. "kapitalizmu państwowego" pilnują, by gospodarka rosyjska działała na rzecz Kremla. Dziś jednak wobec skutków wojny i sankcji, są poddawani ogromnej presji.
Kurs rosyjskiego rubla spadł w poniedziałek do rekordowo niskiego poziomu po ogłoszeniu w weekend przez państwa zachodnie nowych sankcji wymierzonych w Rosję z powodu jej agresji na Ukrainę, w tym ograniczenia wobec rezerw walutowych kraju – podała Agencja Reutera.
Brytyjski koncern BP poinformował w niedzielę, że po inwazji Rosji na Ukrainę zdecydował się wycofać z posiadanych udziałów w rosyjskim gigancie naftowym Rosnieft.