Już 3-4 marca 2025 roku w Mikołajkach odbędzie się jubileuszowy X Europejski Kongres Samorządów – jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych polityce regionalnej, gospodarce i samorządności. Wśród kluczowych debat tegorocznej edycji znajdzie się panel „Rola inwestycji zagranicznych w rozwoju regionalnym”, który poświęcony będzie analizie wpływu kapitału zagranicznego na gospodarki lokalne.
W dniach 3–4 marca w Mikołajkach odbędzie się jubileuszowy X Europejski Kongres Samorządów organizowany pod hasłem „Globalne wyzwania – lokalne rozwiązania”. Wydarzenie zgromadzi liderów samorządowych, przedstawicieli administracji centralnej, świata biznesu, kultury, nauki, organizacji pozarządowych oraz mediów, tworząc platformę do dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami współczesności.
Dosłownie na naszych oczach następują przełomowe wydarzenia na arenie międzynarodowej. Zmienia się geopolityka. Pojawiają się nowe wyzwania. Jaka w tym wszystkim jest rola Polski? Jakie są zagrożenia i szanse dla Polaków? Czy dziedzictwo „Solidarności” ma wpływ na postrzeganie naszego państwa na świecie? Czy pamięć o wspólnych losach może stanowić spoiwo współpracy narodów i państw w Europie Środkowej?
Już w dniach 3-4 marca 2025 roku w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbędzie się jubileuszowy X Europejski Kongres Samorządów – jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych polityce regionalnej, współpracy samorządowej i nowoczesnym modelom zarządzania. Wśród kluczowych debat tegorocznej edycji znajdzie się panel dyskusyjny „Samorząd jako inwestor”, w którym eksperci omówią rolę jednostek samorządu terytorialnego w realizacji inwestycji infrastrukturalnych i rozwoju regionalnego.
Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) wynika, że ponad 77% Polaków pozytywnie ocenia nową strategię Orlenu. Badanie to pokazuje, że społeczeństwo dostrzega i popiera kierunek rozwoju największego koncernu paliwowo-energetycznego w kraju. Wśród respondentów, jedynie 6,4% wyraziło negatywną opinię, natomiast 16,1% nie miało zdania na ten temat.
Już 3-4 marca Mikołajki staną się centrum debaty o przyszłości samorządów – wszystko za sprawą jubileuszowego X Europejskiego Kongresu Samorządów (EKS). Tegoroczna edycja przyciągnie ponad 2500 uczestników z Polski i zagranicy, co stanowi rekord w historii wydarzenia.
Strategia ORLENU do 2035 roku oparta została na następujących wartościach: wiarygodność, rzetelność, odpowiedzialność, uczciwość. Na tych filarach ma opierać się rozwój największego multienergetycznego koncernu Europy Środkowo-Wschodniej. 9 stycznia 2024 r. spółka zaprezentowała strategię do 2035 roku pt. „Energia jutra zaczyna się dziś”.
Polski przemysł chemiczny, z Grupą Azoty na czele, jest fundamentem bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju. Niestety, obecnie Grupa Azoty i cały sektor chemiczny znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu masowego importu tanich nawozów z Rosji i Białorusi. Ta sytuacja wymaga natychmiastowych działań rządu, aby ochronić jedno z kluczowych ogniw polskiej gospodarki.
Transfer linii produkcyjnych nie należy do łatwych zadań. Wymaga uważnego zaplanowania, a następnie fachowego demontażu oraz transportu maszyn i urządzeń, a na koniec reinstalacji całej linii. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas takiego przedsięwzięcia? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Giovanni Arrighi, jeden z najważniejszych myślicieli współczesnej ekonomii politycznej, w książce "Długi wiek XX" podejmuje ambitną próbę prześledzenia ewolucji globalnego kapitalizmu na przestrzeni wieków. Wydana przez GlowBook, publikacja stanowi intelektualną ucztę dla czytelników zainteresowanych historią, ekonomią i teorią społeczną.
Termomodernizacja budynków jest jednym z ważniejszych elementów transformacji i bezpieczeństwa energetycznego - głównych tematów Kongresu “Polska Moc Biznesu”, który odbył się 2 grudnia na Stadionie Narodowym. Wiążę się ona z dużymi kosztami, ale czy to opłacalna inwestycja? W tej kwestii wypowiedziała się dla Tysol.pl Aleksandra Stępniak, menadżerka Public Affairs Manager z Velux Polska w rozmowie z Konradem Wernickim.
Pod tajemniczym skrótem ESG kryją się hasła Environmental, social, governance. Czyli Środowisko, Społeczna Odpowiedzialność i Ład korporacyjny. Są to czynniki na, bazie których przygotowuje się ratingi i oceny przedsiębiorstw, które nie są stricte biznesowe, powiązane z wynikami finansowymi. Te mają motywować firmy do działania wg zasad zrównoważonego rozwoju. Jak to wygląda w Polsce. O tym opowiadała Karolina Dorula-Mamala, kierownik projektu ESG w firmie “Wiśniowski” w rozmowie z Konradem Wernickim podczas Kongresu Polska Moc Biznesu.
Warszawa, PGE Narodowy – Na największym forum dedykowanym innowacjom i współpracy między biznesem, administracją oraz środowiskiem akademickim rozpoczęła się czwarta edycja Kongresu Polska Moc Biznesu. W wydarzeniu wzięli udział cenieni eksperci, liderzy z różnych sektorów oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Tematyka tegorocznej edycji koncentrowała się na transformacji energetycznej, bezpieczeństwie oraz społecznej odpowiedzialności.
Zastanawiasz się nad wymianą kryptowalut i chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług stacjonarnego kantoru? W dobie rosnącej popularności cyfrowych walut tradycyjne punkty wymiany stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla platform online. Dlaczego warto zainwestować swój czas w wizytę w takim miejscu? Zobacz, jakie zalety mają stacjonarne kantory kryptowalutowe.
Polska Moc Biznesu serdecznie zaprasza firmy oraz organizacje pozarządowe do udziału w prestiżowym konkursie „DNA – bo pomaganie mamy w genach”, który wyróżnia inicjatywy mające realny wpływ na poprawę jakości życia społeczeństwa. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na projekty wspierające osoby i obszary dotknięte skutkami powodzi.
Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
E-commerce stał się nieodłączną częścią handlu. Sklepy internetowe muszą stale komunikować się z klientami, a to sprawia, że priorytet jest skuteczne zarządzanie e-mailami.
Wirtualne biura to dzisiaj ważne rozwiązanie organizacyjne dla wielu branż. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą korzystać z prestiżowego adresu i podstawowych usług biurowych bez konieczności wynajmu tradycyjnej powierzchni. Jak to jednak bywa w każdej innej gałęzi gospodarki, ten sam rezultat może być bardzo różnie wyceniany. Co wpływa zatem na koszt wirtualnego biura? Sprawdzamy to!
W piątek 27 września rozpoczyna się XIV Kongres Polska Wielki Projekt. Tegoroczna. Tegoroczna edycja stoi pod hasłem "Wyzwanie. Odpowiedź". Pierwszego dnia wydarzenia dyskusje będą dotyczyć m.in trzeciego sektora czyli organizacji pozarządowych, polskiej gospodarki i biznesu. Relacja na Tysol.pl
Już w najbliższy piątek rozpocznie się XIV Kongres Polska Wielki Projekt. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Wyzwanie. Odpowiedź" i jest objęte honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kongres od lat stanowi najważniejsze konserwatywne wydarzenie intelektualne, gromadząc wybitnych naukowców, ekspertów, dziennikarzy i polityków z Polski i zagranicy. Wydarzenie jest otwarte. Podczas Kongresu nastąpi uroczyste wręczenie Honorowej Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Medalu Odwaga i Wiarygodność. "Polska Wielki Projekt" to przede wszystkim debaty i dyskusje polityczno-społeczno-gospodarcze w polskim kontekście