Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" pracownicy urzędów wojewódzkich i instytucji administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Przypomnijmy, że o podwyżki dla pracowników w sferze finansów publicznych od kilku miesięcy usilnie walczy NSZZ Solidarność.
Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący m.in. obniżenie 18-proc. stawki podatku PIT do 17 proc. oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Z obniżenia stawki skorzysta 25 mln podatników, zaś z podwyższenia pracowniczych kosztów uzyskania przychodów - 12 mln pracowników.
Uroczyste obchody XXXIX rocznicy powstania NSZZ Solidarność w Łowiczu odbędą się w dniach 7-8 września 2019 roku.
Maciej Stanisław Jankowski zmarł 10 lipca br. Dziś w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie odbyła się uroczystość pogrzebowa, skąd potem nastąpiło odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Powązkowskim. Legendę Solidarności żegnało wielu obecnych i byłych członków naszego Związku.
15 sierpnia 2019 roku odbędzie się XXV ORLEN Maraton „Solidarności”. Trasa będzie podobna do tej sprzed roku. Nadal przebiegać będzie przy licznych trójmiejskich zabytkach oraz historycznych miejscach związanych z Grudniem ’70 i Sierpniem ‘80, ale na przykład zamiast męczących podbiegów pojawią się nadmorskie odcinki.
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Macieja Stanisława Jankowskiego byłego Przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”posła na Sejm III kadencji
Przedstawiciele Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Ewa Zydorek, Tadeusz Majchrowicz i Bogdan Biś złożyli kwiaty na sarkofagu ks.Prałata Henryka Jankowskiego, który zmarł 12 lipca 2010 r., w niespełna 74 roku życia, w 46 roku kapłaństwa, po kilkuletniej chorobie. Jego doczesne szczątki są złożone w Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku, którą śp. ks.Henryk odbudowywał i był Jej Proboszczem przez wiele lat.
Związki zawodowe skierowały pismo do prezesa Zarządu ArcelorMittal Poland, którego scan prezentujemy poniżej. Zebrane organizacje związkowe podjęły także decyzję o organizacji manifestacji przed bud. dyrekcyjnym w Dąbrowie Górniczej, która odbędzie się w dniu 24 lipca br.
W Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Ewa Zydorek, sekretarz Komisji Krajowej oraz zastępca przewodniczącego KK Tadeusz Majchrowicz i Bogdan Biś w imieniu NSZZ "Solidarność" złożyli kwiaty pod gdańskim pomnikiem pamięci ofiar OUN-UPA i zmówili krótką modlitwę za duszę pomordowanych.
Prezentujemy informacje, które otrzymaliśmy od Krzysztof Żmuda Przewodniczący KM NSZZ ,,S" Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku.
Poznaliśmy plan obchodów 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 r.
Zapraszamy do lektury Stanowiska Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność" z okazji 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 r.
7 lipca 2019 roku pracownicy Media Expert z Elbląga podjęli decyzje o zorganizowaniu się i zasileniu szeregów członków NSZZ "Solidarność".
Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ogłosiło w kwietniu br. rozpoczęcie XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wnioski nadal można zgłaszać do 30 września 2019 r.
Pracownicy sądów i prokuratury uzyskali podwyżki 450 zł. od października 2019 a od stycznia 2020 kolejne 450 zł.
Pod patronatem medialnym „Tygodnika Solidarność” 6 lipca na Stadionie Miejskim w Ropczycach odbył się Piknik Wolności i Solidarności. Imprezę w 39. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność zorganizowali Region Rzeszowski NSZZ Solidarność i Oddział ZR w Ropczycach.
– Nie chodziło tylko o kotleta. Chodziło o naszą tożsamość, o przyszłość ojczyzny – podkreślał Marian Król, uczestnik strajku w PZL-Świdnik, obecnie przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność podczas obchodów 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980. Regionalne uroczystości odbyły się 7 lipca br. w Świdniku.
Choć formalnie nie istniał komitet strajkowy, to załoga działała pod wpływem Ducha św. i wszyscy postępowali jednakowo, czyli powstrzymali się od pracy – mówi przewodniczący Lubelskiej Solidarności Marian Król, uczestnik strajków w WSK Świdnik z lipca 1980 r. w rozmowie z Tomaszem Kupczykiem.
Dziś w Świdniku odbywają się uroczystości rocznicy wydarzeń określanych mianem "Lubelski lipiec 1980". Strajki w Lublinie i Świdniku w lipcu 1980 roku zapoczątkowały „erę Solidarności”. Z początkiem lipca 1980 roku zaczęło się deszczowe lato zakończone gorącym Sierpniem. Za dwa miesiące w całym kraju tworzyły się struktury NSZZ Solidarność.
Tuż po zakończeniu 30. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz wypowiedział się na temat roli zawodów dla Związku, miasta Krosno, a także o zwycięzcy tegorocznej edycji "Solidarki".