Zdecydowana większość Polaków opowiada się za obniżką wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - wynika z badania CBOS. Sprzeciw wyraża 12 proc. badanych.
Szczęście rodzinne jest najważniejszą wartością dla większości Polaków. Według badania CBOS nieco niżej cenione jest zachowanie dobrego zdrowia.
Na antenie Radia RDC odbyła się kolejna Debata Związkowa z udziałem przedstawicieli trzech reprezentatywnych centrali związkowych, w tym NSZZ „Solidarność”. Rozmowa dotyczyła: rekonstrukcji rządu, przyszłorocznego budżetu państwa, waloryzacji rent i emerytur oraz problemów służby zdrowia.
Prezydium KK pozytywnie zaopiniowało kierunek zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie jednak zwraca uwagę, że "zaproponowana kwota jest dużo poniżej oczekiwanego wzrostu".
"Solidarność" nie wyraża zgody na likwidację najstarszego instytutu naukowego Państwowego Instytutu Geologicznego. Obradujące w Gdańsku prezydium KK NSZZ „Solidarność” negatywnie zaopiniowało projekt ustawy ministra środowiska o Polskiej Służbie Geologicznej, również ze względu na zapisy o charakterze anty pracowniczym.
W tym tygodniu Komisja Europejska przeprowadzi kolejną rundę konsultacji z delegacją unijnych partnerów społecznych ws. europejskiego filaru praw socjalnych.
Niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie - wynika z najnowszego raportu "Nie marnuj jedzenia 2016". Najczęściej w koszu lądują wędliny, pieczywo i warzywa. Według autorów raportu, przyczyną nie jest zła wola Polaków, ale brak świadomości dotyczącej niemarnowania żywności.
Relacja z gali 35-lecia „Tygodnika Solidarność”, zamieszczona na portalu newsweek.pl, stała się nieudolną karykaturą uroczystości – z nieprawdziwą tezą i informacjami. Autor tekstu ujrzał na gali Jarosława Kaczyńskiego, którego… w Teatrze Polskim nie było.
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przygotował projekt nowelizacji prawa dotyczący wzrostu minimalnej emerytury i renty.
Wczoraj posłowie zdecydowali, że projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu wyniosła 8,4 proc. To spadek o 0,1 pkt. proc. w porównaniu do sierpnia.
– Lekarze neurochirurdzy mówią, że coraz częściej mają młodych pacjentów, kórzy doznali udaru mózgu. Bez uchwytnej medycznie przyczyny. Również coraz częściej zdarza się zatrzymanie krążenia u osób w wieku 30-40 lat, co bardzo często kończy się śmiercią. W świetle wyników badań nad stresem w pracy zdumiewa, że takich przypadków nie bada się obligatoryjnie pod kątem wypadków przy pracy.nZ dr Katarzyną Orlak, psychologiem, współzałożycielką Stowarzyszenia „Zdrowa Praca” rozmawia Michał Miłosz
Po występie w spektaklu „Co robimy z naszą wolnością” aktorów z XVII LO we Wrocławiu Wiktorię Chamarę i Bartłomieja Sambora o występ i znajomość historii Tygodnika zapytał Andrzej Berezowski
45 lat temu bracia Jerzy i Ryszard Kowalczykowie wysadzili w powietrze aulę w Opolu w proteście przeciw masakrze robotników w grudniu 1970.
Podczas WZD Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność" dotychczasowy przewodniczący sekcji Adam Ditmer złożył rezygnację z funkcji. Nowym szefem został Andrzej Karol z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Ditmer pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność" przez 24 lata.
Maksymalne ustawowe płace polskich nauczycieli na niektórych szczeblach nauczania są niższe niż produkt krajowy brutto w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski - wynika z raportu opublikowanego przez Komisję Europejską.
Sekretarz generalny brytyjskiego związku zawodowego kolejarzy zapowiedział głosowanie wśród członków nad rozpoczęciem strajku przeciwko cięciom w zatrudnieniach, informuje "Independent".
Bezrobocie to jeden z największych problemów społecznych i gospodarczych Unii Europejskiej. Według badań Eurostatu stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu pozostała bez zmian na poziomie 10,1%, czyli najniższym poziomie od 2011 roku. Bezrobocie w całej Unii Europejskiej wyniosło 8,6%, a w Polsce 5,9%.
W Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem ograniczającym handel w niedziele. Goście Debaty Poranka – dr Elżbieta Sideris, psycholog, Marek Lewandowski, rzecznik KK NSZZ „Solidarność” i dr Artur Bartoszewicz, ekonomista – rozmawiali w Polskim Radiu 24 o wadach i zaletach inicjatywy.
We wtorek 4 października Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę. Przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej oraz jednocześnie Przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara, przedstawił, podczas czytania, argumenty mówiące za wprowadzeniem przedmiotowej ustawy.