Zgodnie z zawartą umową pensje nauczycieli akademickich wzrosną o 30 proc., a pracowników administracji i obsługi o 20 proc.
Związkowcy związani z hutnictwem i górnictwem manifestują przed PreZero Areną Gliwice, gdzie odbywa się konwencja Koalicji Obywatelskiej. Domagają się ochrony miejsc pracy i inwestycji w polski przemysł.
Tak źle jeszcze nie było – mówią związkowcy z NSZZ „Solidarność” i alarmują, że chodzi o likwidację Lasów Państwowych. Zagrożonych jest dziesiątki tysięcy miejsc pracy.
Europoseł Daniel Obajtek, na zaproszenie zakładowej Solidarności, spotkał się dziś z pracownikami Zakładów Azotowych Puławy.
Zdzisław Józef Bełczowski zmarł 5 grudnia 2024 r. O jego śmierci poinformował Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność”.
90 osób straci pracę w Zakładzie Budowy Tłoczników w Tychach – wynika z informacji przekazanych przez tychy.info.
Na posiedzeniu 21 listopada br. Sejm uchwalił ustawę o Radzie Fiskalnej. Teraz trwają prace w Senacie. NSZZ „Solidarność” na każdym etapie prac parlamentarnych zgłasza poprawki, które gwarantują zachowanie kompetencji Rady Dialogu Społecznego w procesie opiniowania budżetu państwa. Jedna z nich, gwarantująca tryb opiniowania przez Radę Dialogu Społecznego wieloletnich założeń makroekonomicznych, została uwzględniona w ustawie.
Na każdy etat osoby zatrudnionej w prokuraturze na dzień 30 września 2024 roku przypadnie 5 tysięcy złotych brutto.
Na placu Katedralnym w Przemyślu odsłonięto 1 grudnia pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Powstały z brązu ponaddwumetrowy pomnik przedstawia ks. Jerzego z gałązką palmy.
Minęło osiem lat od najtragiczniejszego wypadku w historii polskiej miedzi. 29 listopada 2016 roku w Zakładach Górniczych "Rudna" należących do KGHM Polska Miedź doszło do silnego tąpnięcia spowodowanego samoistnymi wstrząsami górotworu, w wyniku czego śmierć poniosło 8 górników, a 21 zostało rannych.
Delegaci Nadzwyczajnego Międzyzakładowego Zebrania Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w H. Cegielskim – Poznań SA wyrazili swoje zaniepokojenie w sprawie bardzo złej kondycji ekonomicznej firmy oraz trudnej sytuacji zatrudnionych w niej pracowników.
Wyłoniono laureatów konkursu "Byłem dla Was", upamiętniającego postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Konkurs skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubuskiego został zorganizowany przez zielonogórską Solidarność oraz Regionalną Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ "S" z Zielonej Góry.
W raporcie pt. „Drapieżny Zielony (nie)Ład”, który powstał na zlecenie NSZZ „Solidarność” prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski przeanalizował koszty unijnej polityki klimatycznej dla polskiej gospodarki i społeczeństwa. Ekspert wziął pod lupę cztery główne kierunki Zielonego Ładu: efektywność energetyczną budynków, systemy ETS 1 i ETS 2, rozwój alternatywnych środków transportu i koszty energii elektrycznej dla odbiorców.
Utworzenie funduszu świadczeń socjalnych i powołanie społecznego inspektora pracy – to priorytety organizacji związkowej, która od kilku tygodni działa w piekarskiej firmie Pöttker Polska. Do związku należy już ponad jedna trzecia pracowników zakładu.
W gabinecie Prezydenta Wrocławia doszło dziś 4 grudnia do podpisania porozumienia ws. podwyżki dodatku dla nauczycieli wychowawców do 500 zł.
– W dniu wspomnienia św. Barbary życzę przede wszystkim docenienia Waszej roli dla gospodarki oraz dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – przekazał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", życząc Górnikom w dniu ich święta "godnej, bezpiecznej i dobrze wynagradzanej pracy".
Związkowcy z firm Grupy Azoty spotkali się 28 listopada br. w Tarnowie z zarządem. Rozmowy dotyczyły m.in. trudnej sytuacji Grupy i przyszłości zakładu w Puławach.
O możliwej likwidacji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce alarmują nie tylko miłośnicy kolei, ale także politycy.
– Górnictwo to wspaniała tradycja, która zbudowała wiele elementów naszej kultury, to element kształtujący polską świadomość. Wszelkie zmiany w górnictwie muszą być korzystne dla ludzi pracy – powiedział prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w obchodach Dnia Świętej Barbary w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.
Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", bierze dziś udział w uroczystych obchodach Dnia Świętej Barbary w Kopalni Soli "Wieliczka". W ich trakcie opowiedział nam, czym dla niego jest Barbórka, a także o wadze polskiego górnictwa.