Wczoraj zakończył się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Po czterech dniach morderczych zmagań kolarze dotarli do mety w Łodzi. Na trasie kolejnych etapów towarzyszył im nasz fotoreporter Marcin Żegliński.
- Jest ciężko, bardzo upalnie. Ale tam, gdzie możemy, skracamy dystanse, żeby się dzieci nie zmęczyły. To jest nadal zabawa. Ma być z uśmiechem, staramy się nie utrudniać młodym zawodnikom trasy i podchodzić z zadowoleniem do każdego etapu – mówiła przed etapem w Kielcach Magdalena Lewandowska, dyrektor Mini Wyścigu Solidarności.
Finiszem w sercu Łodzi zakończył się piąty, ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Najlepszy okazał się Timo Kielich (Alpecin Fenix Devo). Drugie miejsce w wyścigu zdobył Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), a trzecie - Matus Stock.
- Trudnych sytuacji jest ogrom, nawet mimo dobrej organizacji wyścigu. Zdarza się inaczej poprowadzona trasa, w przeszłości bywało też, że zawodnicy wjeżdżali na linię mety z obu kierunków - opowiada sędziujący Wyścig Solidarności i Olimpijczyków Paweł Skorek.
Rozpoczął się ostatni etap Solidarki. Sytuacja w klasyfikacji pozostaje niewyjaśniona. Na trasie dużo może się zdarzyć.
Czwarty etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zapewnił kibicom emocje do ostatnich chwil przed metą. Przez chwilę wydawało się, że szansę na wygraną ma Alan Banaszek, ale ostatecznie pokonał go Tim Bierkens.
– Tak jak przewidziałem, trzeci etap rozstrzygnął miejsca w stawce, teraz będą się już tylko pilnować – ocenił przed startem IV etapu Solidarki Dyrektor Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków Waldemar Krenc.
Kolarze ścigają się z Mielca do Tarnobrzega (142 km).
W imieniu Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” składam rodzinie i bliskim głębokie wyrazy współczucia po śmierci Kazimierza Zimnego.
Dzisiaj w nocy w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz Zimny, twórca i organizator odbywającego się od wielu lat Maratonu Solidarności.
W Muzeum-Zamku w Łańcucie otwarto 23 czerwca 2022 r. Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” – Roman Jakim, przewodniczący ZR, i Bogumiła Stec-Świderska, z-ca przewodniczącego ZR.
W czwartek 30 czerwca w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbyło się Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ “Solidarność”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.
WSK-PZL w Mielcu była jednym z pierwszych zakładów, które latem 1980 roku rozpoczęły bunt społeczny przeciwko władzy komunistycznej w Polsce.
Kolarze jechali w ekstremalnych warunkach. I wszystko się pozmieniało.
– Ideą sprzed 33 lat było zastąpienie Wyścigu Pokoju czymś w sporcie demokratycznym. Tak powstał Wyścig Solidarności i Olimpijczyków – powiedział „TS” przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda przed startem 4. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.
35 gr zniżki na paliwa zwykłe, 38 gr na paliwa ekstra i 10 gr na gaz – to zniżki wynegocjowane dla członków Solidarności posiadających związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej. Co ważne, w przeciwieństwie do innych posiadaczy kart lojalnościowych związkowcy tankują bez limitów oraz zachowują dotychczasowe zniżki w sklepach na stacjach Lotos.
Jak przebiegał II etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków? Po starcie w Tarnowskich Górach kilku śmiałków próbowało rozerwać peleton, który dość szybko podzielił się na dwie grupy. W pewnym momencie różnica pomiędzy nimi wynosiła półtorej minuty.
W piątek 24 czerwca br. w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie odbyło się spotkanie z komisarz UE ds. równości Heleny Dalli z przedstawicielami organizacji pozarządowych, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego specjalizującymi się w kwestiach równouprawnienia. Wzięły w nim udział także przedstawicielki NSZZ „Solidarność”.
„Po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy trójka z dziesięciu zwolnionych członków naszej komisji wraca do pracy. Ewa, Marek (zastępca przewodniczącego) i Wojtek (przewodniczący naszej organizacji) po prawomocnych wyrokach sądu zostali przywróceni do pracy” – pisze „S” w Castorama Polska.
„Nie dajcie się nabrać. Składać obietnice wyborcze potrafi każdy «pętak», ale to Tusk jest dobrze znany z tego, że nie dotrzymuje słowa” – zaapelował przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.