"Smoleńsk". Pierwsze wrażenia na szybko. Zwiastun zapowiadał katastrofalny film. Wyszło całkiem nieźle - napisał na swoim profilu FB dziennikarz wSieci i wPolityce Łukasz Adamski
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapowiada powstanie nowego Kodeksu pracy. W tym celu wydane zostało rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, które weszło w życie 1 września 2016 r. Zadaniem Komisji będzie opracowanie projektu ustawy – Kodeks pracy oraz projektu ustawy – Kodeks zbiorowego prawa pracy.
Minister finansów ma inny pomysł na ograniczenie handlu w niedziele niż ten, który proponuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, na którego czele stoi Alfred Bujara, przewodniczący sekretariatu banków, handlu i ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.
Świadczenie 500 plus jest uniwersalne i realnie wpływa na dzietność Polaków, ocenia minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Zaznacza, że przez rok będzie monitorowana jego realizacja. Wtedy możliwe będzie wprowadzenie pewnych zmian jednak na razie jest na to, w opinii minister, zbyt wcześnie.
Pod obywatelskim projektem ustawy ws. ograniczenia handlu w niedziele, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zebrał ponad 518 tys. podpisów. To dużo, ale nadal będziemy je zbierać, żeby pokazać jak silne mamy poparcie w tej sprawie. Mamy nadzieję, że Sejm zajmie się tą sprawą możliwe jak najszybciej – mówi dla TS Alfred Bujara, przewodniczący Komitetu.
Na połowę września MEN zapowiada prezentację ustawy reformującej ustrój szkolny. Związki zawodowe domagają się szczegółów i wyrażają obawy o zatrudnienie nauczycieli. Według sondaży ponad 50 proc. rodziców popiera zmiany w szkolnictwie. I to tym wszystkim rozmawiała Anna Grabowska z ekspertami w sobotniej Debacie TVP Info.
W najbliższą środę, 7 września, odbędzie się posiedzenie zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych poświęcone projektowi ustawy budżetowej na 2017 rok.
Kopalnia Węgla Kamiennego „Makoszowy” w Zabrzu została wystawiona na sprzedaż przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Z ogłoszonego przetargu wynika, że kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie proponowana cena.
Niewykluczone, że jeszcze dziś, w wieczornym bloku głosowań, posłowie przyjmą rządowy projektu specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz minister spraw zagranicznych Witold Waszyczkowski udali się do Londynu. Powodem ich wizyty są agresywne incydenty skierowane przeciwko polskim obywatelom mieszkającym w Wielkiej Brytanii.
Posłowie odrzucili wniosek Platformy Obywatelskiej dotyczący odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu.
- Drodzy koledzy, niech doda Wam otuchy myśl, że wyznawane przez Was wartości są podziwiane nawet na drugim końcu świata. A może posłuży Wam to inspiracją do artykułów. W każdym razie – powodzenia! - życzy Tysol.pl Olga Alehno szefowa Działu Świat GPC
Wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki to jeden z efektów elektronizacji obiegu dokumentów. Ministrowie rządu Beaty Szydło na cotygodniowym posiedzeniu zajmą się m.in. projektem ustawy regulującej korzystanie z faktur elektronicznych w zamówieniach publicznych.
Podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego głos - w imieniu PiS - zabrał Jarosław Kaczyński.
Pobicia, słowne zaczepki, poniżające traktowanie. Polacy w UK doświadczają tego o lat...
Wczoraj w Warszawie nastąpiła niespodziewana zmiana warunków klimatycznych nad Warszawą. Nad Śródmieściem przeszło potężne gradobicie. Mocno ucierpiało Śródmieście i Praga Południe
- Zbyt wiele było krzywd, zbyt wiele ludzi wylądowało na ulicach, zbyt wiele przedwcześnie zmarło w wyniku presji czyścicieli kamienic. Krzyczeliśmy, bo nie mogliśmy przemawiać. To bardzo zła sytuacja, zresztą apelowałem, żeby sesja była przeprowadzana w sposób bardziej demokratyczny – mówił Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej w programie „Republika na Żywo” TV Republika.
Z powodu decyzji prywatnego właściciela w Polsce może zabraknąć energii – przestrzegał na posiedzeniu zespołu branżowego do spraw węgla brunatnego Kazimierz Grajcarek, przewodniczący sekretariatu górnictwa i energetyki NSZZ Solidarność. Zaapelował o wystąpienie do rządu, by ponownie przeanalizował sytuację i zastanowił się, czy państwo nie powinno przejąć elektrowni zagrożonych likwidacją. Sprawą powinna też, jego zdaniem, zająć się Rada Dialogu Społecznego.
Wczoraj ojciec święty Franciszek ogłosił Matkę Teresę świętą. Informację gorącymi owacjami przyjęły tłumy zebrane na placu świętego Piotra. Jak widać nie wszystkim ta decyzja się podoba. Sprawę w ordynarny sposób komentuje Paulina Młynarska, aktorka i dziennikarka, córka Wojciecha Młynarskiego. Młynarka znana jest ze swojej politycznej aktywności - jest zagorzałą feministką i zwolenniczką Komitetu Obrony Demokracji.
Nie pozwolę na to, by polskie górnictwo zostało zniszczone – podkreśliła premier Beata Szydło podczas sobotnich uroczystości 36. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego i powstania NSZZ Solidarność. Zaznaczyła jednocześnie, że zmiany w górnictwie są konieczne, by mogło ono przetrwać.