W związku z dość powszechnym niepokojem, jaki wywołały wypowiedzi wiceministra Chorążego oraz minister Rafalskiej w zakresie sprowadzania do Polski imigrantów z Azji poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka, złożyła na ręce Marszałka Kuchcińskiego interpelację z pytaniami o politykę imigracyjną rządu.
Gościem RMF FM była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jednym z tematów rozmowy było zniesienie lekcji religii w szkołach. Parlamentarzystka przedstawiła pomysł jej ugrupowania.
Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onetu, pochwalił się nową publicystką portalu wydawanego przez Axel Springera - Krystyną Jandą. - Pani Krystyna Janda w onet.pl. Duża rzecz. Dziękujemy, witamy i jesteśmy dumni - napisał Węglarczyk na Twitterze.
Śpiewając w języku polskim zamknęlibyśmy sobie rynek zachodni. Chcemy się tam pojawić. Nie słuchamy zbyt wielu zespołów śpiewających po polsku. A wracając do twojego pytania, trzeba byłoby wszystko odwrócić do góry nogami. Musiałaby nastąpić zmiana frazowania, a w efekcie także linii melodycznej. Posłuchaj sobie jakiejkolwiek piosenki w języku polskim i w języku angielskim, one w efekcie różnią się długością dźwięków wokalisty. Język polski skłania bardziej do melodeklamacji niż do śpiewania – mówi zespół Cereus w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem
Poseł PiS opublikowała na Twitterze informację dotyczącą gospodarności wójta gm. Klwów k. Przysuchy. Według parlamentarzystyki wójt Piotr Papis wydał aż 1 milion złotych na koncert znanego zespołu.
- Stało się tak, że Niemcy, uważający się za lidera Europy, taką klasową „Top Girl”, wpraszają się na imprezę organizowaną przez kraje Trójmorza, klasowych przeciętniaków. Wiadomość tę przyjąłem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony niekłamana satysfakcja, a z drugiej – obawa - pisze Michał Ossowski, redaktor Naczelny "Tygodnika Solidarność" na łamach najnowszego TS.
Roman Giertych odniósł się do jednej z pierwszych, medialnych wypowiedzi nowego rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego.
Małopolscy, śląscy i pomorscy policjanci zatrzymali kolejnych pięć osób stanowiących trzon zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu substancji psychoaktywnych. Do zatrzymań doszło na terenie województwa małopolskiego, łódzkiego i pomorskiego. Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu zagrażających życiu i zdrowiu substancji psychotropowych, a także posiadania znacznych ilości środków odurzających. Cztery zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane.
Zgodnie z polskim prawem wszystkie dzieci zmarłe przed narodzeniem (dzieci utracone) mają prawo do godnego pochówku. Jeśli jednak nie zorganizuje go rodzina lub ludzie dobrej woli obowiązek przeprowadzenia pogrzebu spoczywa na gminie. Instytut Ordo Iuris wysłał zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej do warszawskich dzielnic i podwarszawskich gmin, by dowiedzieć się, czy w praktyce wywiązują się one z ustawowego obowiązku.
Dziennikarka podzieliła się na Twitterze opinią na temat programu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Jednym z postulatów jest ciepły posiłek w szkole dla wszystkich dzieci. Co się stało, ze pomimo próśb realizacji tej propozycji, rząd nie PO-PSL nie podjął tego kroku?
Mieszkaniec Krosna po zakończonej trasie do domu, uciekł z taksówki, bo nie chciał zapłacić za kurs. Nie uciekł zbyt daleko, bo zasnął.
Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski złożył − w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy − w kaplicy Pałacu Prezydenckiego kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.
W Kancelarii Prezydenta RP trwają prace nad projektem ustawy o centrach usług społecznych. Celem działania centrum będzie koordynacja i integracja usług społecznych na poziomie lokalnym.
Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy program Jana Pospieszalskiego - "Warto Rozmawiać".
Były działącz opozycji antykomunistycznej w PRL skomentował na Twitterze przesłuchania Tomasz Arabskiego, rzecznika rządu Donalda Tuska. Członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej uważa, że Arabski korzysta z metod zawodowych przestępców.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował w mediach społecznościowych informację ze strony FilmPolski.pl, z której wynika, iż film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" otrzymał dofinansowanie z instytucji podległych ministrowi kultury. "W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film "Kler"?" - pyta duchowny.
Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba był gościem redaktora Grzegorza Jankowskiego w Polskim Radiu 24. Nie była to dla parlamentarzysty łatwa rozmowa.
Były szef kancelarii premiera Donalda Tuska Tomasz Arabski podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold opowiadał o reakcji Donalda Tuska na wybuch afery.
Publicysta Dawid Wildstein w ostrych słowach skomentował przesłuchanie Tomasza Arabskiego, byłego szefa kancelarii premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
- Proszę pamiętać, że wywiad wojskowy był przedłużeniem Moskwy i nie realizował polskich interesów, a Przywieczerski działał pod ścisłą kuratelą Zarządu II Sztabu Generalnego LWP - w rozmowie z Mateuszem Kosińskim mówi Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.