W związku z funkcjonowaniem wspólnego unijnego rynku, aby zachować na nim równe warunki konkurencji dla wszystkich przedsiębiorstw na nim działających, Komisja Europejska określa zasady pomocy publicznej udzielanej przez rządy państw członkowskich, a także pilnuje ich przestrzegania.
Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała nowy komunikat dotyczący sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Red. Łukasz Rogojsz z portalu Interia.pl informuje, że nowym ministrem obrony narodowej w rządzie składającym się ze środowisk dotychczas opozycyjnych zostanie lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
– To, jak będzie wyglądał skład rządu, będzie ogłoszone pewnie wtedy, jak będziemy tworzyli ten rząd już ostatecznie – za 3–4 tygodnie – powiedział w piątek w Radiu RMF FM wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski. Dodał, że rozmowy koalicyjne zakończyły się wczoraj w nocy z sukcesami.
– Misja sformowania rządu przez Mateusza Morawieckiego będzie odwoływała się do faktów i interesów partii – powiedział w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według Kaczyńskiego na początku kadencji Sejmu szefostwo klubu może być tymczasowe. Nie wykluczył, że w tym czasie pokieruje jego pracami.
Rok XV, edycja 50. Muzeum Powstania Warszawskiego 11 listopada 2023, godz. 20.00
Alexander Soros, spadkobierca fortuny i sieci organizacji pozarządowych George’a Sorosa, opublikował zdjęcie z Rafałem Trzaskowskim.
Amnesty International ostrzega: aktywiści LGBT są w niebezpieczeństwie! Na "X" (Twitterze) grozi im tzn. „mowa nienawiści”. Dodatkowo platforma promuje wolność słowa: moderatorzy nie cenzurują treści, które nie podobają się postępowym działaczom.
W piątek o godz. 12 w budynku Sejmu zostanie parafowana umowa koalicyjna - przekazał w czwartek współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
Polak, prof. Krzysztof Meissner proponuje nową cząstkę materii, zmieniając to, co wiemy o fizyce!
Michał Probierz ma powody do zadowolenia. Chodzi o jednego z reprezentantów Polski, którego dostępność w ostatnim czasie stanęła pod sporym znakiem zapytania.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma objąć w rządzie Donalda Tuska funkcję wicepremiera oraz szefa resortu "bardzo ważnego z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju" - przekazał w czwartek w TVP Info poseł Ireneusz Raś z klubu PSL. Dodał, że Stronnictwo otrzyma też ministerstwo rolnictwa i "coś jeszcze".
Jolanta Hofer i Robert Jałocha wygrali przed sądem z TVN. W obu sytuacjach przedmiotem postępowania było ustalenie stosunku pracy. Jednak w wywiadzie dla portalu Wirtualne Media dwójka byłych pracowników komercyjnej stacji przyznała, że ich były pracodawca ma nie wywiązywać się z wyroków. W sprawie pojawiło się także stanowisko TVN, które przeczy stawianym oskarżeniom.
– Izrael zgodził się wprowadzić od czwartku czterogodzinne przerwy w walkach w północnej części Strefy Gazy, by pozwolić m.in. na ewakuację ludności cywilnej z tych obszarów – powiedział w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby.
Dalsze luzowanie polityki pieniężnej jest na razie bardzo mało prawdopodobne, chyba że scenariusz gospodarczy pogorszy się w stopniu, który znacznie obniży perspektywy inflacji – stwierdzili ekonomiści banku Santander w komentarzu po konferencji prasowej prezesa NBP Adama Glapińskiego.
Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyłoby w wyborach parlamentarnych, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie miałoby jednak wystarczająco dużo szabel w Sejmie, by mieć samodzielną większość.
Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. Dziennikarz niedawno poinformował w mediach społecznościowych o sprzedaży swoich udziałów w spółce. Jednak trudno jest mówić, aby popularny "Stano" odchodził w pokojowej atmosferze, co można wywnioskować chociażby po ostatnich wpisach i wypowiedziach jednego z udziałowców "KS" – Mateusza Borka.
Prezes NBP Adam Glapiński oświadczył w czwartek na konferencji prasowej, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której konieczna byłaby podwyżka stóp procentowych. – Nie jest natomiast jasne jak i kiedy stopy miałyby spadać - dodał.
Sejm Republiki Litewskiej większością głosów odrzucił projekt uchylenia przepisu ustawy o ochronie małoletnich, chroniącego wartości rodzinne oraz tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – informuje organizacja Ordo Iuris.
Do mocnej wymiany zdań doszło w Sejmie między dziennikarką Justyną Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej i posłem Prawa i Sprawiedliwości – Jerzym Materną.