Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow oznajmił we wtorek, że za atakiem terrorystycznym na obrzeżach Moskwy stały USA, Ukraina i W. Brytania - przekazał brytyjski portal Guardian. W sobotnim zamachu na salę koncertową Crocus City Hall zginęło co najmniej 139 osób.
– My nie będziemy skarżyć na Polskę, nie będziemy skarżyć na polski rząd w Parlamencie Europejskim, ale nie damy się zastraszyć, bo te działania, które prowadzi „koalicja 13 grudnia”, mają zastraszyć Polaków, mają zastraszyć opozycję – powiedziała w opublikowanym na Twitterze [X] nagraniu była premier Beata Szydło.
We wtorek Dowództwo Operacyjne poinformowało, że zmarł gen. brygady Adam Marczak, szef sztabu Dowództwa Operacji EU Althea w Mons.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dokonał zmiany na stanowisku sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy. Ołeksija Daniłowa zastąpi dotychczasowy szef służby wywiadu zagranicznego Ołeksandr Łytwynenko - wynika z opublikowanych we wtorek dekretów prezydenckich.
Jak podaje Dowództwo Generalne we wtorek po południu, podczas szkolenia górskiego w Tatrach na skutek zejścia lawiny zmarł jeden z polskich żołnierzy służb specjalnych.
Trudno będzie udowodnić, że prezes NBP Adam Glapiński dział na szkodę gospodarki, żeby wspierać PiS - mówił we wtorek w Studiu PAP ekonomista Ryszard Bugaj. Jego zdaniem samo orzeczenie Trybunału Stanu może zostać uznane za polityczne.
Nie żyje mistrzyni świata w boksie Alesia Graf. Miała zaledwie 43 lata.
– Uważam, że mamy do czynienia ze znamionami przestępstwa, ponieważ zgodnie z procedurą osoba, u której mają być przeprowadzone przeszukania, musi być o tym poinformowana – powiedział były wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w rozmowie z Tysol.pl, komentując najazd służb na domy polityków Suwerennej Polski.
Poseł Przemysław Wipler (Konfederacja) zapowiedział, że nie poprze wniosku o postawienie prezesa NBP przed Trybunałem Stanu i będzie do tego przekonywał innych posłów Konfederacji. Dodał, że jego klub zaprosi na swoje posiedzenie Adama Glapińskiego, by wysłuchać jego argumentów.
We wtorek z każdą kolejną godziną niebo nad Polską będzie coraz pogodniejsze, by z końcem dnia słońca nie brakowało niemal w całym kraju. IMGW wydał także ostrzeżenia przed silnym wiatrem.
„Nikt nie skontaktował się z Z.Ziobro ani żoną. Nie ma śladu kontaktu. Mimo, że to standard działania państwa prawa. Rzecznik neo prokuratury twierdzi, że była próba kontaktu z kimś z rodziny. Na pytanie z kim konkretnie nie potrafi odpowiedzieć. Na pytanie dlaczego nie bezpośrednio z ZZ też nie potrafi odpowiedzieć” – ujawnił europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki, przedstawiając nowe informacje na temat najazdu służb na domy polityków.
Dziś rano służby miały pojawić się w domu Zbigniewa Ziobry. „Wybijali szyby i niszczyli dom” – przekazał dziś europoseł Patryk Jaki. – Zabrano telefony dzieciom pana ministra Zbigniewa Ziobry. Zabrano iPady dzieciom pana ministra. Tak wygląda radosna Polska Donalda Tuska – powiedział na konferencji prasowej poseł Suwerennej Polski Michał Wójcik.
Dzisiaj doszło do najazdu służb na prywatne posiadłości polityków, w tym na dom byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który obecnie przebywa w szpitalu z powodu choroby nowotworowej. Poseł PiS Kazimierz Smoliński ujawnił Tysol.pl, że dzisiaj politycy jego formacji w reakcji na te wydarzenia złożą wniosek o pilne zwołanie posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Media obiegła sensacyjna wiadomość w sprawie słynnego rekordzisty „Jeden z dziesięciu” Artura Baranowskiego.
Dziś rano służby miały pojawić się w domu Zbigniewa Ziobry. „Wybijali szyby i niszczyli dom” – przekazał dziś europoseł Patryk Jaki. Portal wPolityce.pl dotarł do kulis akcji służb specjalnych.
Służby wtargnęły do domu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Do sprawy odniósł się zastępca prokuratura generalnego Michał Ostrowski, który został powołany na to stanowisko jeszcze w czasach Ziobry.
Brytyjskie media obiegły niepokojące doniesienia w sprawie stanu zdrowia króla Karola III. Tabloid „In Touch” donosi, że jest coraz gorzej.
„Nieprzypadkowo Bodnar awansował na swoją rzeczniczkę prokurator, która przekazała Łukaszence materiały na noblistę Bialackiego. Jeśli myślą, że zastraszą w ten sposób min. Ziobro, to się grubo mylą” – stwierdził Sebastian Kaleta we wpisie w mediach społecznościowych.
Dziś rano służby miały pojawić się w domu Zbigniewa Ziobry. „Wybijali szyby i niszczyli dom” – przekazał dziś europoseł Patryk Jaki. W sieci pojawiła się lawina komentarzy usatysfakcjonowanych przeciwników Ziobry.
Służby dokonały najazdu nie tylko na dom Zbigniewa Ziobry, ale także m.in. posła Marcina Romanowskiego. „Zgodnie z opinią przygotowaną na zlecenie Biura Analiz Sejmowych przez prof. Marka Chmaja 23.07.2014 r. tego rodzaju działanie ze strony służb jest bezprawne” – ocenił mecenas Bartosz Lewandowski.