Jak podaje Reuters, Islamiści wzywają swoich zwolenników do organizowania zamachów w USA, Europie, Rosji i Australii. Agencja powołuje się na nagraną wypowiedź rzecznika ISIS.
Leszek Miller był dzisiaj gościem Doroty Łosiewicz w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1. Były premier skomentował m.in głosowanie w Komisji Europejskiej w sprawie gazociągu Nord Stream 2.
- Broń w Polsce stała się w minionej epoce zaklętym tematem i ten stan trwał aż do 2011 roku. To mozolnie zmieniamy, chociaż wciąż obowiązuje ustawa, której jednym z autorów jest były milicjant Jerzy Dziewulski. Czyli mamy nieustannie standard milicyjny prawa, nieco poprawiony w 2011 roku. Jeszcze do niedawna cywilny posiadacz broni w świadomości społecznej kojarzył się z bandytą. To efekt dziesięcioleci komunizmu. Ten fałszywy stereotyp trzeba było unicestwić, to się udaje. Dostęp do broń palnej stał się przedmiotem debaty publicznej, a nie wstydliwą sprawą, szeptaną pomiędzy garstką entuzjastów - mówi Andrzej Turczyn prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni w rozmowie z Tomaszem Słowińskim
- Naciski Komisji Europejskiej są działaniem całkowicie pozatraktatowym, a wynikają z tego, że Niemcy, które samowolnie zaprosiły do siebie muzułmanów, nie pytając o opinię innych państw członkowskich, nie potrafią sobie dać już rady z czymś, co przerodziło się w swoistą inwazję na Europę. Niemcy przyjęli setki tysięcy muzułmanów nie konsultując tego z nikim. - zapewniła w wywiadzie udzielonym Fronda.pl Krystyna Pawłowicz.
– W Moskwie widzieliśmy chaos i bałagan, nad którym nikt nie panował. Działo się tak za zgodą polskich władz – podkreślają rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Od początku mieliśmy rację. Już na przełomie 2009 i 2010 r. NSZZ Solidarność rozpoczął kampanię społeczną „Godna praca, godna emerytura”, mając świadomość, że emerytura jest wykładnią całego okresu aktywności zawodowej. Nie wynika tylko z ostatnich lat w zatrudnieniu, bo to od pierwszego dnia pracy zbieramy swój kapitał emerytalny. - mówi Henryk Nakonieczny, członek KK NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Anną Grabowską.
Posłowie PO mają dosyć TVP i postanowili, że nie będą brać udziału w programach publicystycznych Telewizji Polskiej. Ale czy wszyscy posłowie PO dostali taką informację? Czy to jakaś niesubordynacja? Tak czy inaczej, poseł Święcicki pojawił się dzisiaj w TVP Info. Internauci znów mają bekę.
Kontrolerzy z Najwyższej Izby Kontroli zbadali sytuację branży górniczej w latach 2007-2015. Łączna wartość wsparcia dla górnictwa węgla kamiennego w różnych formach wyniosła wtedy około 65,7 mld zł, z czego 58,4 mld zł przeznaczono na pokrycie niedoboru środków na wypłaty emerytur i rent górniczych.
Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia życia Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz w 1992 roku. Sprawa jednego z najbardziej tajemniczych morderstw w historii Polski wraca, bo do zaginionych dowodów dotarł dziennikarz Tomasz Sekielski.
Posłowie PO mają dosyć TVP i postanowili, że nie będą brać udziału w programach publicystycznych Telewizji Polskiej. Heroiczna decyzja? "Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego" - podkreśla Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
Jak podaje monachijska policja - doszło do strzelaniny na dworcu w Monachium. Kilka osób jest rannych, a jedna osoba została zatrzymana. Trwa akcja policji.
- Niestety, prezes Jarosław Kaczyński jest wybitnie szkodliwy teraz dla Polski. Zmienił polską politykę w piekło nienawiści i w piekło niekompetencji i dobrze byłoby, żeby rzeczywiście miesięcznice smoleńskie przestały być organizowane, bo one nie są już... Nie są już miejscem wyrażania żalu czy też pamięci. - mówił kandydat na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej w RMF24.
Facebook wprowadził nową reakcję. Jest to tęczowa ikonka z opisem „duma”. Ma być okazją do świętowania dla środowisk LGBT, które obchodzą w czerwcu „miesiąc dumy”. – Łączy nas duma – oznajmił dumny Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka.
Lewicowa dziennikarka Ludwika Włodek, pisująca dla Gazety Wyborczej i Krytyki Politycznej rozpętała burzę. Oskarżyła firmę Ecolines o dyskryminację. Na swoim profilu na Facebooku opisała jak to jej czarnoskóry szwagier nie został zabrany przez kierowcę ze względu na ciemny kolor skóry, co miało zostać utożsamione z terroryzmem. I już wszyscy jej znajomi o mało nie wyjechali z Polski i nie zlinczowali przewoźnika razem z PiS-em, gdy niespodziewanie okazało się... że szwagier po prostu wziął za dużo bagażu.
Na Łączce Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach dokonano niezwykłego odkrycia. Prof. Krzysztof Szwagrzyk wraz z grupą wolontariuszy odkopali zbiorową mogiłę, w której znajdują się szczątki co najmniej pięciu ofiar komunizmu. To odkrycie jest wyjątkowym wydarzeniem trwających od połowy kwietnia prac na Łączce.
Misja płk. Ryszarda Kuklińskiego to dalszy ciąg walki Polaków z okupantami o wolność waszą i naszą. Kolejna odsłona powstań narodowych, szczególnie wojny 1920 r., walki podjętej 1 i 17 września 1939 r., potem prowadzonej na wszystkich frontach II wojny światowej, w końcu kontynuowanej przez Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych. Kukliński też został przez komunistów wyklęty, a do końca pozostał niezłomny. 11 czerwca br. - dzięki społecznej inicjatywie – odsłoniliśmy pomnik polskiego bohatera w Krakowie-Morawicy.
Nowy odcinek videobloga Tomasza Samołyka. Tym razem pod hasłem "Uwolnić Frasyniuka!"
W wielu miastach Rosji miały dziś miejsce protesty przeciwko korupcji. Aresztowano kilkaset osób, w tym Aleksieja Nawalnego. Protestujący skandowali "Putin złodziej!" i "Rosja będzie wolna"
Centrum im. Adama Smitha, po raz dwudziesty czwarty, ustaliło Dzień Wolności Podatkowej. Jest to symboliczna data, od której Polacy przestają pracować na podatki, a zaczynają zarabiać tylko dla siebie.
Zrealizowaliśmy przedwyborczą obietnicę przywrócenia wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Teraz chcemy uświadomić Polakom, że od 1 października będą mieli wybór: odejść na świadczenie, bo tego wymaga ich sytuacja rodzinna, zdrowotna, czy zostać dłużej w zatrudnieniu, wypracowując sobie wyższą emeryturę na przyszłość. Tej decyzji musi jednak towarzyszyć pewność, że nie trzeba obawiać się kolejnych zmian zasad emerytalnych. I powinny to rozumieć wszystkie strony sceny politycznej – mówi minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w rozmowie z Anną