"Każdy przywódca w Europie, już to polityczny, już to religijny, niesie moralny obowiązek, by potępiać rasizm i ksenofobię. Z tej racji będziemy przeciwstawiać się językowi nienawiści i przestępstwom podyktowanym niechęcią czy wrogością wobec członków jakiejkolwiek wspólnoty, która dołączyła do naszego tygla w poszukiwaniu stabilności i dobrobytu" – takie stanowisko przyjęli prymasi kościołów rzymskokatolickiego (Vincent Nichols) i anglikańskiego (Justin Welby) w Wielkiej Brytanii, w piśmie będącym odpowiedzią na list prezydenta Andrzeja Dudy, zwracający uwagę na kwestię napaści na Polaków na Wyspach Brytyjskich.
Podczas debaty w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker przyznał, iż Polska, przyjmując Ukraińców, ponosi koszty migracji, co jest ważnym argumentem w obronie przed oskarżeniami ze strony KE o to, iż nasz kraj nie podejmuje żadnych wysiłków w celu pomocy imigrantom ze Wschodu.
Reklamodawcy czują się oszukani przez portal społecznościowy Facebook, po tym, jak zostali uświadomieni, w jaki sposób działają facebookowe liczniki „klikalności” reklam. Chodzi tu o reklamy zawarte w treściach video zamieszczanych na FB. Okazało się bowiem, że w obliczeniach brane były pod uwagę już wyświetlenia 3-sekundowe. Innymi słowy – nawet jeśli użytkownik zamknął reklamę już po trzech sekundach, czyli – de facto – zanim dotarła do niego jakakolwiek treść, już liczony był w statystykach jako ten, który reklamę obejrzał. Co więcej – system ten działał w ten sposób już dwa lata!
Weronika Zaguła, znana jutuberka i dziennikarka Radia Plus rozprawia się twardo z kłamstwami na temat obywatelskiego projektu ustawy inicjatywy "Stop aborcji"
Podpisaniem wspólnego listu przez polskie i niemieckie związki zawodowe w sprawie stosowania niemieckich stawek minimalnych przez przedsiębiorców z sektora transportu drogowego, zakończył się pierwszy dzień odbywającego się w Gdańsku VII. Polsko-Niemieckiego Forum Związków Zawodowych. - To silny sygnał za zrównywaniem płac w obrębie Unii Europejskiej – mówili sygnatariusze listu.
W związku z dzisiejszym spotkaniem ministrów z krajów UE w sprawie dalszych negocjacji dotyczących CETA i TTIP w Bratysławie, w europejskich miastach odbyły się protesty przeciwko ratyfikacji umów handlowych między UE a Kanadą i UE a Stanami Zjednoczonymi.
W piątek, w 40. rocznicę utworzenia Komitetu Obrony Robotników, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oddaje hołd 12 nieżyjącym założycielom komitetu.
Lech Wałęsa snuje wizje odsunięcia PiS od władzy.
Dziś w Bratysławie odbyły się spotkania ministrów krajów UE, podczas którego zapadła decyzja w sprawie umowy handlowej między UE a Kanadą (CETA). Jednomyślnie zadecydowano o tymczasowym wdrożeniu umowy. Uczestniczył w niej także wicepremier Mateusz Morawiecki. Polski rząd opowiedział się za przyjęciem traktatu CETA. Ponieważ niektóre kwestie zawarte w umowie CETA budzą kontrowersje, wciąż będą prowadzone prace, by ostatecznie zyskała ona akceptowalną formę.
- Nie może pan wyjść i kogoś zabić, tylko dlatego, że ma pan wolną wolę czy prawo do decyzji. Za to się odpowiada. Dla mnie to oczywiste, jest to zabójstwo człowieka i mordowanie dzieci tylko dlatego, że na przykład są niepełnosprawne - mówił dla Onet.tv Dominik Tarczyński [PiS]
Pomoc w najdrobniejszych pracach domowych, wsparcie prawne i finansowe – na to mogli liczyć robotnicy, którzy 25 czerwca 1976 roku w Radomiu, Ursusie i Płocku sprzeciwili się władzy. 40 lat temu, 23 września 1976 r., powstał Komitet Obrony Robotników – jedna z najważniejszych organizacji opozycyjnych w PRL-u.
– Kiedy poprzednio wstępowałem do Krajowej Rady panowała zupełnie inna rzeczywistość medialna. Dzisiaj w 2016 roku media wyglądają zupełnie inaczej niż podczas mojej pierwszej kadencji. Krajowa rada cały czas musi ewoluować, musi się zmieniać, tak samo jak zmieniają się media i świat wokół nas.
Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło - choć z gorszymi notowaniami niż w sierpniu - oraz Paweł Kukiz są liderami rankingu zaufania wrześniowego badania przeprowadzonego przez CBOS.
Jak podała agencja AFP dwóch belgijskich policjantów zostało zatrzymanych we Francji niedaleko granicy z Belgią, skąd przywieźli na terytorium sąsiedniego państwa swoim radiowozem 13 migrantów. Francuskie władze są wściekłe.
Projekt, który wprowadza zmiany w przepisach dotyczących in vitro skierowany został do dalszych prac w komisji; większość posłów nie poparła wniosku PO o odrzucenie go w pierwszym czytaniu. Za odrzuceniem projektu głosowało 170 posłów, przeciw 252, wstrzymało się 14 posłów.
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w piątek, że warszawiacy wybrali ją w demokratycznych wyborach na całą kadencję i skrytykowała wnioski o zorganizowanie referendum ws. jej odwołania.
– Uważam, że wyrok jest niesprawiedliwy, kara niewspółmierna do zawinienia. To był po prostu błąd przy kopiowaniu numeru konta, ale adresat był właściwy – powiedział Ryszard Petru.
O przerażająco wysokiej liczbie potencjalnych, przyszłych zamachowców informuje „Le Figaro”.
Pułkownik Andrzej Lewandowski został dzisiaj powołany na stanowisko przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Laska.
Izba przeprowadziła trzecie czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. W czwartek zadecydowano o skierowaniu go do Sejmu.