Zdecydowaliśmy się na poszukiwanie wytwórni. Poczyniłam już konkretne ruchy w tej sprawie. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Jestem teraz w takim przełomowym okresie – mówi Beata Orbik, wokalistka, kompozytorka.
Wiec przy Alei Krakowskiej 61 zgromadził około 300, ale nie w miejscu zaplanowanym tylko po drugiej stronie Alei.\nBył to wynik sprzeciwu firmy Buma. Nie wyraziła ta firma zgody na organizowaniu protestu przed parkingiem.
Sąd Okręgowy w Olsztynie w postępowaniu apelacyjnym będzie rozstrzygał o granicach wolności słowa oraz o tym, czy przypominanie faktów historycznych można uznać za przestępstwo. Sprawa dotyczy mężczyzny oskarżonego o rzekome propagowanie ustroju totalitarnego poprzez umieszczanie naklejek pokazujących prawdę o zbrodni wołyńskiej. W jego obronę zaangażował się Instytut Ordo Iuris. Wyrok w tej sprawie zapadnie 21 sierpnia o godz. 10.
"Oświadczenie ABW o tajnym raporcie stwierdzającym, że finansowanie Fundacji Otwarty Dialog jest podejrzane, jest osobistą polityczną zemstą Mariusza Kamińskiego na moim mężu Bartoszu Kramku" - powiedziała Ludmiła Kozłowska w rozmowie z portalem Onet.pl.
Nietrzeźwa 26-latka została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów po tym, jak w trakcie jazdy autobusem jej 2-miesięczny syn wypadł z wózka. Dziecko zostało przewiezione na obserwację do szpitala. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia niemowlaka grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.
Prezydent Słupska "pochwalił się" na Twitterze, że przeniósł obraz papieża Jana Pawła II z gabinetu prezydenckiego do kościoła. W jego opinii "to co „boskie”, ma być w kościele".
Na łamach "Washington Post", a także portalu gulfnews.com ukazał się tekst na temat Ludmiły Kozłowskiej. Działaczka kierująca Fundacją Otwarty Dialog została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski i Unii Europejskiej. Zdaniem gazety jest to kolejny atak na demokrację rządów PiS.
"Publikacja tygodnika „Newsweek” jest kolejną, żałosną próbą osłabienia rosnącej pozycji nadawcy publicznego. Czas publikacji artykułu jest zbieżny ze zbliżającą się konferencją ramówkową i zapewne ma odwrócić uwagę od wydarzenia potwierdzającego odbudowę siły i prestiżu Telewizji Polskiej" - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na Centrum Informacji TVP.
Ks. prof. Dariusz Kowalczyk z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 roku podzielił się w mediach społecznościowych swoimi przemyśleniami na temat ewentualnego upamiętnienia tego wydarzenia.
Do sieci trafiły zdjęcia z ostatnich protestów przeciwko reformie sądownictwa. Widać na nich grupę protestujących, którzy porozwieszali koszulki z napisem "Konstytucja" na... krzyżach. Zdjęcia wywołały burzę w mediach społecznościowych. Wielu internautów zastanawia się, czy takie zachowanie nie powinno zostać zgłoszone jako obraza uczuć religijnych. Sprawę skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Norbert Borzęcki wygrał XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Solidarności", który wczoraj odbył się w Kołobrzegu.
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas odwiedzi dzisiaj niemiecki obóz w Auschwitz oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Choć polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podkreślił, że chciałby uwidocznić odpowiedzialność historyczną Niemiec za zbrodnie z II Wojny Światowej, dodał, że "wartości europejskie takie jak wolność, praworządność i poszanowanie praw człowieka nie podlegają negocjacjom". Taka postawa spotkała się z ostrą krytyką Krzysztofa Wyszkowskiego.
Jak wyjaśnił Stanisław Żaryn w oficjalnym komunikacie negatywna opinia - przygotowana przez Departament Kontrwywiadu ABW - związana jest m.in. z "poważnymi wątpliwościami" dotyczącymi finansowania kierowanej przez Kozłowską Fundacji Otwarty Dialog, które "mogą mieć dalsze skutki prawne".
Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba w ostrych słowach zwrócił się do dziennikarza TVN. Incydent zarejestrowały kamery.
Joachim Brudziński przebywa obecnie z Jarosławem Kaczyńskim na urlopie. Szef MSWiA zamieścił na Twitterze kilka zdjęć, na których widać prezesa PiS w czasie wędrówki po górach. Zdjęcia doczekały się uszczypliwego komentarza posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby. Na ciętą ripostę Brudzińskiego polityk nie musiał długo czekać...
Do sieci trafiły zdjęcia z ostatnich protestów przeciwko reformie sądownictwa. Widać na nich grupę protestujących, którzy porozwieszali koszulki z napisem "Konstytucja" na... krzyżach. Zdjęcia wywołały burzę w mediach społecznościowych. Wielu internautów zastanawia się, czy takie zachowanie nie powinno zostać zgłoszone jako obraza uczuć religijnych.
Nieznani sprawcy ostrzelali z samochodu ambasadę Stanów Zjednoczonych w stolicy Turcji. Media podkreślają, że w incydencie nikt nie ucierpiał, a sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.
"PSL,nie chowaj się! To wy pasożytujecie na wsi i polskich rolnikach. Uwłaszczyliście się na przemyśle z rolnictwem związanym,gnębicie swych sąsiadów rolników. Podnieśliście z PO wiek emerytalny waszych kobiet ze wsi aż o 12 lat ! PSL ! Na kolana i przeproście !" - napisała posłanka Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Odpowiedź, jaka przyszła ze strony oficjalnego konta PSL na Twitterze mogła niektórych wprowadzić w osłupienie.
Na łamach najnowszego "Do Rzeczy" były premier Jan Olszewski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim komentuje działania Sądu Najwyższego.
Hymn Polski, zagrany przez grupę „The Rats of Tobruk”w Melbourne. Dziś, w związku z wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się tam pierwszy raz w historii uroczystość upamiętniająca australijskich i polskich żołnierzy walczących o Tobruk