Przejrzyj na oczy - trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wiadomości
"Przejrzyj na oczy" - trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pod hasłem "Przejrzyj na oczy" w wielu miastach Polski oraz za granicą odbywa się w niedzielę 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbiera środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Węgry i Polska największymi wrogami wolności słowa? To kłamstwo. Ujawniono prywatne rozmowy lewicowej europoseł z ostatniej chwili
"Węgry i Polska największymi wrogami wolności słowa? To kłamstwo". Ujawniono prywatne rozmowy lewicowej europoseł

Na łamach wPolityce.pl Grzegorz Górny opisuje treść prywatnych rozmów z czasów kadencji w Europarlamencie Caroliny Punset – w latach 2016-2019 hiszpańskiej europosłanki z partii Ciudadanos należącej do liberalno - lewicowej frakcji PE Renew Europe.

Na lądzie, morzu i w powietrzu. W. Brytania wyśle więcej żołnierzy na flankę wschodnią i rozważa największą możliwą ofertę z ostatniej chwili
"Na lądzie, morzu i w powietrzu". W. Brytania wyśle więcej żołnierzy na flankę wschodnią i rozważa "największą możliwą ofertę"

Wielka Brytania rozważa możliwość podwojenia liczby żołnierzy stacjonujących w Estonii i wysłania tam broni defensywnej, a do ochrony sojuszników z NATO mogą zostać wysłane odrzutowce, okręty wojenne i specjaliści wojskowi - przekazał w sobotę brytyjski rząd.

Premier Kanady Justin Trudeau ewakuowany ze stolicy. Ogromne protesty [VIDEO] z ostatniej chwili
Premier Kanady Justin Trudeau ewakuowany ze stolicy. Ogromne protesty [VIDEO]

Premier Kanady Justin Trudeau ze względów bezpieczeństwa z uwagi na sytuację w Ottawie opuścił wraz z rodziną swój dom Rideau Cottage; z tego samego powodu nie podano obecnego miejsca pobytu szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja Reutera, powołując się na stację telewizyjną CBC.

Po szczycie w Madrycie. Naszych kolegów musimy uczyć kim naprawdę jest Władimir Putin i jaka jest Rosja z ostatniej chwili
Po szczycie w Madrycie. "Naszych kolegów musimy uczyć kim naprawdę jest Władimir Putin i jaka jest Rosja"

Dziś w Madrycie miał miejsce szczyt liderów partii konserwatywnych Europy. Gospodarzem szczytu był hiszpański VOX.

Wybrany w ósmym głosowaniu. Koniec impasu. Włochy nareszcie mają prezydenta z ostatniej chwili
"Wybrany w ósmym głosowaniu". Koniec impasu. Włochy nareszcie mają prezydenta

Prezydent Włoch Sergio Mattarella został wybrany w sobotę przez parlament i delegatów z regionów na drugą kadencję. Tak w ósmym głosowaniu zakończył się impas polityczny między centrolewicą i centroprawicą, które wcześniej nie były w stanie zawrzeć porozumienia w sprawie poparcia dla żadnego kandydata.

Dzieci szukały go od tygodni. Zwłoki znalezione na bagnach to najprawdopodobniej ciało poszukiwanego Wiadomości
Dzieci szukały go od tygodni. Zwłoki znalezione na bagnach to najprawdopodobniej ciało poszukiwanego

Na przedmieściach Olsztyna, w trudno dostępnym, zabagnionym terenie strażacy ochotnicy z Bartąga odnaleźli w sobotę ciało człowieka. Prawdopodobnie jest to mieszkaniec Olsztyna, który zaginął na początku stycznia - poinformował PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

PŚ w skokach - Żyła i Hula zdyskwalifikowani w Willingen. Wygrał... z ostatniej chwili
PŚ w skokach - Żyła i Hula zdyskwalifikowani w Willingen. Wygrał...

Piotr Żyła i Stefan Hula zostali zdyskwalifikowani za nieprzepisowe buty w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Jednoseryjne zawody wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, a ostatecznie najlepszym z Polaków okazał się 21. Kamil Stoch.

Tragedia w Tatrach. Są ofiary śmiertelne lawiny z ostatniej chwili
Tragedia w Tatrach. Są ofiary śmiertelne lawiny

Osoby porwane w sobotę przez śnieżne lawiny w Tatrach nie żyją – przekazał ratownik dyżurny TOPR. Narciarz, którego lawina przysypała w Kotle Gąsienicowym zmarł w szpitalu. Kolejną osobę lawina porwała w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Jego ciało ratownicy wydobyli ze stawu.

Proszę przestać!. Nowy szef CDU zarzuca Polakom resentymenty wobec Niemiec i... popiera atak Brukseli na Polskę z ostatniej chwili
"Proszę przestać!". Nowy szef CDU zarzuca Polakom "resentymenty wobec Niemiec" i... popiera atak Brukseli na Polskę

Po wyborczej porażce CDU ma już nowego lidera. Friedrich Merz planuje wyjazd do Warszawy na zaproszenie Mateusza Morawieckiego.

Niespodziewany zwrot akcji?! Nieoficjalnie: Trenerem reprezentacji jednak Czesław Michniewicz? z ostatniej chwili
Niespodziewany zwrot akcji?! Nieoficjalnie: Trenerem reprezentacji jednak Czesław Michniewicz?

Już w najbliższy poniedziałek szef PZPN Cezary Kulesza ogłosi, kto zostanie selekcjonerem polskiej reprezentacji. Wszystko wskazuje na to, że do kadry po trzech i pół roku wróci Adam Nawałka – informował serwis WP Sportowe Fakty. Tymczasem jednak pojawiają się nowe, zaskakujące informacje.

Szef ukraińskiego resortu obrony o pomocy militarnej z Polski: Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy nic Wiadomości
Szef ukraińskiego resortu obrony o pomocy militarnej z Polski: "Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy nic"

Ołeksij Reznikow, ukraiński minister obrony, udzielił wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita". W rozmowie polityk skarży się, że Ukraińcy nie otrzymali broni z Polski, choć przyznaje, że Polska udziela Ukrainie pomocy humanitarnej.

[Wywiad] Premier: Tusk patrzy na gazowy pistolet przystawiany przez Putina i udaje, że to pistolet na wodę Wiadomości
[Wywiad] Premier: Tusk patrzy na gazowy pistolet przystawiany przez Putina i udaje, że to pistolet na wodę

Donald Tusk patrzy na gazowy pistolet przystawiany przez Władimira Putina do głowy Ukrainy, Polski i wielu innych europejskich państw i udaje, że to pistolet na wodę, prawdopodobnie dlatego, że boi się reakcji swoich niemieckich kolegów politycznych – ocenił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP.

W Tatrach zeszła lawina. Są poszkodowani z ostatniej chwili
W Tatrach zeszła lawina. Są poszkodowani

W sobotę w Tatrach zeszła lawina śnieżna. Według wstępnych informacji są osoby poszkodowane, jednak ratownicy TOPR na razie nie udzielają szczegółowych informacji.

Tusk: Docierają do mnie sygnały, że nasi partnerzy z innych partii nie chcą zjednoczonej opozycji z ostatniej chwili
Tusk: Docierają do mnie sygnały, że nasi partnerzy z innych partii nie chcą zjednoczonej opozycji

Ja szanuję tę opinię, chociaż uważam ją za błędną. Uważam, że popełniają poważny błąd. Chciałem przyrzec, że tak czy inaczej będziemy zawsze otwarci, jeśli nasi partnerzy zmienią zdanie – mówi o sygnałach, które do niego docierają szef PO Donald Tusk.

[VIDEO] Chcę powiedzieć naszym przyjaciołom.... Łukaszenka zapowiada koniec litewskiej państwowości z ostatniej chwili
[VIDEO] "Chcę powiedzieć naszym przyjaciołom...". Łukaszenka zapowiada koniec litewskiej państwowości

Podczas wygłaszania "orędzia do narodu" pozostający pod kontrolą Kremla Aleksandr Łukaszenka groził Litwie. Poruszył też sprawy dotyczące Polski.

Tyle PZPN ma płacić Adamowi Nawałce za objęcie reprezentacji Polski. Kwota robi wrażenie z ostatniej chwili
Tyle PZPN ma płacić Adamowi Nawałce za objęcie reprezentacji Polski. Kwota robi wrażenie

W poniedziałek 31 stycznia PZPN ogłosi nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W ostatnich tygodniach w mediach zajmujących się sportem krążyło wiele nazwisk, ale najprawdopodobniej to Adam Nawałka obejmie ponownie drużynę Biało-Czerwonych.

„Do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa”. Kukiz zgłasza sprawę do prokuratury po materiale TVN24 z ostatniej chwili
„Do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa”. Kukiz zgłasza sprawę do prokuratury po materiale TVN24

Oni pocięli sobie tę rozmowę. Z całą pewnością zgłoszę tę sprawę do prokuratury. Podsłuchiwanie jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mówi się teraz o tym Pegasusie, a okazuje się, że do podsłuchiwania nie trzeba Pegasusa, tylko wystarczy mieć do kogoś zaufani – powiedział serwisowi wPolityce.pl szef Kukiz’15 odnosząc się do materiału TVN24.

Niemiecki Focus: Niemcy niewiele mogą zrobić, ale Zachód mógłby wobec Rosji zdetonować broń atomową z ostatniej chwili
Niemiecki "Focus": Niemcy "niewiele mogą zrobić", ale Zachód mógłby wobec Rosji zdetonować "broń atomową"

Wielu Polaków nie miało wobec tego szczególnych złudzeń, ale spora część zachodniej Europy czuje się "zaskoczona" niemiecką niechęcią do powstrzymywania Rosji w jej presji na Zachód. Ulrich Reitz przekonuje w niemieckim "Focus", że to nic takiego.

Po spotkaniu w Madrycie. Premier: Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy z ostatniej chwili
Po spotkaniu w Madrycie. Premier: Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy

Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy, która opiera się o suwerenne państwa, nie o żadną scentralizowaną strukturę, która zabiera kompetencje państwom – mówił w sobotę w Madrycie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.

Emerytury
Stażowe